اپل در حال تست آیفون ۱۶ پرو با حفره روی نمایشگر است

بعید است آیفون ۱۶ پرو با این طراحی عرضه شود

آیفون ۱۶ پرو

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل در حال تست یک نسخه از آیفون ۱۶ پرو با حفره روی نمایشگر است اما آیفون با این قابلیت به احتمال زیاد تا قبل از ۲۰۲۵ عرضه نخواهد شد.

از عرضه‌ی سری آیفون ۱۵ به بازار هنوز دو ماه هم نمی‌گذرد اما فرایند انتشار شایعات مربوط به سری آیفون ۱۶ از مدت‌ها قبل شروع شده و قطعا تا یک سال دیگر به همین شکل ادامه خواهد داشت. اطلاعات جدیدی که منتشر شده مربوط به سری آیفون ۱۶ پرو خواهد بود؛ گوشی‌های که گفته می‌شود نسخه‌ای از آن‌ها با حفره‌ی روی صفحه در حالت تست است.

البته راس یانگ که یک افشاگر موثق حوزه‌ی فناوری به حساب می‌آید معتقد است این اتفاق رخ نخواهد داد. او مدعی شده اپل می‌خواهد هر چهار مدل از سری آیفون ۱۶ را به جزیره‌ی پویا مجهز کند و تغییری هم که روی نمایشگر اعمال خواهد کرد مربوط به اندازه‌ی آن در دو مدل پرو و پرو مکس خواهد بود. اگر گفته‌های او حقیقت داشته باشد، آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس به ترتیب باید ۶٫۳ و ۶٫۹ اینچی باشند اما دو مدل استاندارد همچنان همان ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی خواهند بود.

راس همچنین معتقد است تغییر بزرگ در سال ۲۰۲۵ و با سری آیفون ۱۷ رخ خواهد داد. جایی که مدل‌های استاندارد و پلاس هم از لحاظ اندازه با دو مدل پرو و پرو مکس یکی خواهند شد. همچنین گفته می‌شود در دو مدل استاندارد و پلاس همچنان جزیره‌ی پویا وجود خواهد داشت اما نکته‌ی مثبت اینجاست که این گوشی‌ها برای نخستین بار قرار است به پنل ۱۲۰ هرتزی پروموشن مجهز شوند.

بنابراین اگر قرار باشد اپل از حفره به جای جزیره‌ی پویا روی گوشی‌هایش استفاده کند، باید این اتفاق در سال ۲۰۲۵ و همزمان با سری آیفون ۱۷ رخ دهد. همچنین این احتمال وجود دارد که اپل بتواند دو سال دیگر، سنسورهای فیس‌آیدی و دوربین سلفی را زیر صفحه پنهان کند تا گوشی‌های مدل پرو کاملا یکدست و بدون هیچ چیزی روی صفحه باشند. بنابراین به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد در سری آیفون ۱۷ طراحی پنل را تغییر دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا