بار دیگر تأیید شد؛ آیفون ۱۶ پرو این ویژگی را از ۱۵ پرو مکس به ارث می‌برد

آیفون ۱۶ پرو زوم

اگرچه پیش از این هم از بابت این خبر مطلع بودیم اما بار دیگر تأیید شد آیفون ۱۶ پرو قرار است به دوربینی با زوم ۵ برابری مجهز شود.

از آیفون ۱۱ تا ۱۴، اپل تمام قابلیت‌هایی که برای مدل پرو مکس از گوشی‌هایش در نظر می‌گرفت را در مدل پرو هم استفاده می‌کرد. فقط اندازه‌ی نمایشگر و در پی آن، ظرفیت باتری بود که این دو مدل را از هم متمایز می‌کرد.

اما در سری ۱۵، اپل تصمیم گرفت یک قابلیت را به صورت انحصاری فقط برای مدل پرو مکس در نظر بگیرد و آن هم دوربین تتراپریزم با زوم اپتیکال ۵ برابری است. این دوربین قادر است با کیفیتی استثنائی، روی سوژه‌هایی که در فواصل دور قرار دارند زوم کند بدون اینکه از کیفیت آن کاسته شود.

حالا این قابلیت قرار است در نسل بعد بین مدل‌های پرو مشترک باشد. این یعنی اپل بار دیگر تصمیم گرفته فرق بین دو مدل پرو و پرو مکس را به حداقل برساند و برای آیفون ۱۶ پرو هم از دوربین زوم مشابه استفاده کند.

آیفون ۱۶ پرو با این دوربین در بخش عکاسی و فیلم‌برداری همردیف با ۱۵ پرو مکس و به احتمال زیاد ۱۶ پرو مکس خواهد بود چون خبری بابت افزایش کیفیت دوربین در نسل بعد گوشی‌های اپل تاکنون منتشر نشده است. البته کمی زود است بخواهیم الان در رابطه با تغییرات نسل بعد صحبت کنیم چون تقریبا ۱۰ ماه تا رونمایی از گوشی‌های بعدی اپل زمان باقی مانده است.

در حال حاضر اطلاعاتی که از سری آیفون ۱۶ در اختیار داریم این است که اپل می‌خواهد اندازه‌ی مدل پرو و پرو مکس را در مقایسه با نسل قبل اندکی افزایش دهد اما دو مدل استاندارد و پلاس همچنان مشابه ۱۵ و ۱۵ پلاس خواهند بود. همچنین خبری از افزایش رفرش‌ریت در دو مدل ارزان‌تر هم نخواهد بود و باید برای این اتفاق احتمالا تا سال ۲۰۲۵ صبر کنیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا