1%
  • 0/10

قاب محافظ آیفون 16 از چینش عمودی دوربین آن خبر می‌دهد

بازگشت به همان طراحی قبلی، اوج خلاقیت شرکت آمریکایی

قاب محافظ آیفون 16 از چینش عمودی دوربین آن خبر می‌دهد ۰ ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون 16 دوربین

اپل در طراحی آیفون 16 و 16 پلاس قصد دارد دوربین‌های پنل پشتی را مثل سری آیفون 12 و 11 به صورت عمودی طراحی کند.

چند روز پیش، شاهد انتشار تصاویری از قاب محافظ آیفون 16 پرو بودیم. آن تصاویر نشان می‌داد که اپل در تعبیه‌ی کلید کپچر در این گوشی‌ها، یعنی آیفون 16 پرو و پرو مکس جدی است.

امروز اما شاهد انتشار تصاویر قاب محافظ آیفون 16 و 16 پلاس هم بوده‌ایم. دو گوشی مدل استاندارد که نشان می‌دهد اپل همچنان قصد دارد به سیاست عرضه‌ی 4 گوشی پرچم‌دارش ادامه دهد.

چینش عمودی دوربین آیفون 16 و 16 پلاس

این دو کیس شفاف بوده و تمام حفره‌ها و برش‌های آیفون 16 و 16 پلاس را در بخش‌های مختلف از جمله دوربین به نمایش می‌گذارند. از این تصاویر پیداست که اپل می‌خواهد طراحی سه نسل قبل را برای سری آیفون 16 در نظر بگیرد. این یعنی کاربران چند ساله‌ی اپل، شاید امسال شاهد تغییر خاصی در طراحی گوشی‌های جدید اپل نباشند.

اپل در آیفون 13 تا 15 از چینش مورب دوربین‌ها استفاده کرد. اما ظاهرا با این طراحی، گوشی‌های آیفون قادر به ضبط ویدیوهای فضایی نخواهند بود. در نتیجه تصمیم دارد چینش آن‌ها را در سری آیفون 16 به عمودی تغییر دهد.

اینطور که از قاب محافظ پیداست، در سمت راست این دو دوربین روی پنل پشتی آیفون 16 شاهد تعبیه‌ی فلش خواهیم بود. همچنین دوربین‌ها هم برخلاف تصاویر قبلی، مجزا خواهند بود، نه پیوسته. ماژول دوربین هم استوانه‌ای شکل خواهد بود.

اینطور که پیداست، ظاهرا اپل در طراحی آیفون 16، آیفون X و آیفون 12 را سرلوحه قرار داده است. اگر به خاطر داشته باشید، آیفون X هم دقیقا از چنین ماژولی بهره می‌برد. با این تفاوت که دوربین آن به شکل قابل توجهی کوچک‌تر بودند.

از جمله قابلیت‌های مشابه بین مدل‌های پرو و استاندارد، به احتمال زیاد کلید اکشن خواهد بود. اما اینکه کلید کپچر هم در این گوشی‌ها وجود خواهد داشت یا خیر مشخص نیست. هرچند خبرها حاکی از آن است که کلید کپچر برای هر چهار مدل آیفون در نظر گرفته خواهد شد. با این حال تا سپتامبر زمان زیادی باقی مانده و تا آن موقع خیلی از تصمیمات اپل ممکن است در نهایت تغییر کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments