بازگشت یک شایعه‌ی جذاب درباره‌ی آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس

آیا شاهد ارتقای رم خواهیم بود؟

آیفون ۱۵ پرو رم

شایعات حاکی از آن است که اپل واقعاً قصد دارد برای آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس از ۸ گیگابایت حافظه‌ی رم استفاده کند.

اپل آنقدر حافظه‌ی رم کمی برای گوشی‌هایش در نظر می‌گیرد که هر سال شاهد انتشار خبرهای گوناگون در رابطه با امکان افزایش رم گوشی‌های این شرکت هستیم. امسال هم از قاعده مستثنی نیست چرا که بارها شنیدیم این شرکت می‌خواهد برای سری آیفون ۱۵ پرو از همان ۶ گیگابایت رم استفاده کند و حالا می‌بینیم که این خبر درست نیست و احتمالا باید شاهد استفاده از ۸ گیگابایت حافظه‌ی رم برای این گوشی‌ها باشیم.

آیفون 15 در تاریخ 22 یا 21 شهریور در چهار مدل استاندارد، پلاس، پرو و پرو مکس رونمایی خواهد شد. در همین راستا این روزها خبرهای زیادی پیرامون آن‌ها منتشر می‌شود که رم، فقط یک نمونه از آن‌هاست. از آن جایی که اپل اجازه‌ی انتشار خبر در رابطه با پرچم‌داران عرضه نشده‌اش را نمی‌دهد، خیلی از این بابت مطمئن نیستیم اما گفته می‌شود اپل می‌خواهد برای آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس از ۸ گیگابایت رم استفاده کند.

دو نسل است که آیفون‌های مدل پرو از ۶ گیگابایت حافظه‌ی رم بهره می‌برند که کافی هم هست. اما با پیشرفت روزافزون فناوری و سنگین‌تر شدن برنامه‌ها و بازی‌ها، این نیاز حس می‌شود که اپل هم تغییراتی را در این زمینه ایجاد کند. طبق خبر جدیدی که به تازگی منتشر شده، ظاهرا اپل آیفون 15 پرو و پرو مکس را به همراه تراشه‌ی A17، هم با ۶ گیگابایت و هم با ۸ گیگابایت حافظه‌ی رم مورد بررسی قرار داده است. البته منبع خبر خودش هم در این رابطه مردد است و می‌گوید شاید در نهایت اپل از ۶ گیگابایت رم استفاده کند اما مدل ۸ گیگابایتی قطعا در ذهن شرکت آمریکایی بوده است.

اگر اپل بخواهد از ۸ گیگابایت رم در آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس استفاده کند، باید انتظار داشته باشیم مدل پلاس و استاندارد به ۶ گیگابایت رم مجهز شوند. هرچند هنوز چیزی در این رابطه مشخص نیست و باید دید اپل چه سیاستی را در این رابطه اتحاذ می‌کند.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا