دومین صدرنشینی The Invisible Man در باکس آفیس داخلی رقم خورد

باکس آفیس دوباره جان می‌گیرد

فیلم ترسناک The Invisible Man

فیلم ترسناک The Invisible Man در هفته‌ی گذشته ۳۸۳ هزار دلار فروخت تا دومین صدرنشینی خود را در باکس آفیس داخلی رقم بزند.

The Invisible Man را می‌توان یکی از معدود فیلم‌های سال ۲۰۲۰ میلادی دانست که اکران گسترده را تجربه کرد. این فیلم ترسناک اواخر ماه فوریه روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و تا اواسط مارس هم در سینماها باقی ماند. اکران‌های گسترده بیشتر از چهار هفته به طول می‌انجامند اما از آن‌جایی که کرونا در اواسط مارس به یک بحران جهانی تبدیل شد، سینماداران به اجبار پخش فیلم‌ها را متوقف و سالن‌های خود را تعطیل کردند. در همان بازه‌ی زمانی هم میزان فروش آثار سینمایی در باکس آفیس داخلی به صفر رسید؛ رقمی که در تاریخ بی‌سابقه بوده است.

جدیدترین ساخته‌ی لی ونل (Leigh Whannell) مدت زیادی را روی پرده‌ی نقره‌ای نماند. با این حال، توانست به یک موفقیت تجاری برای سازندگانش در یونیورسال پیکچرز و بلام‌هاوس پروداکشنز تبدیل شود. فیلم ترسناک The Invisible Man در مدت زمان اکران خود ۱۲۹ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت که رقم قابل‌توجهی محسوب نمی‌شود اما نباید فراموش کرد بودجه‌ی ساختش تنها ۷ میلیون دلار بود. در ضمن، این اثر مدت کوتاهی بعد از تعطیلی سینماها برای اجاره روی پلتفرم‌های دیجیتالی قرار گرفت. اگرچه آمارها به صورت عمومی منتشر نشده‌اند اما طبق گمانه‌زنی‌ها عملکرد خوبی داشته است.

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش به وضعیت باکس آفیس داخلی در هفته‌ی گذشته پرداخت. بر این اساس، فیلم The Invisible Man موفق شد ۳۸۳ هزار دلار فروخته و دومین صدرنشینی خود را به ثبت برساند. Trolls World Tour که فروشی معادل ۲۷۵ هزار دلار داشته است، رتبه‌ی دوم را از آن خود کرد. رتبه‌ی سوم هم به اثری رسید که در نگاه اول عجیب به نظر می‌رسد: فیلم Back to the Future محصول سال ۱۹۸۵ میلادی. از آن‌جایی که بسیاری از استودیوها حاضر به اکران فیلم‌های جدیدشان در شرایط کنونی نیستند، سینماداران به آثار قدیمی و کلاسیک روی آورده‌اند. ساخته‌ی رابرت زمکیس (Robert Zemeckis) در حدود ۲۶۳ هزار دلار فروخت. در ادامه می‌توانید لیست کامل را مشاهده کنید:

نام فیلممیزان فروش
The Invisible Man۳۸۳ هزار دلار
Trolls World Tour۲۷۵ هزار دلار
Back to the Future۲۶۳ هزار دلار
The Hunt۲۲۷ هزار دلار
Jumanji: The Next Level۲۱۲ هزار دلار
E.T.۱۹۵ هزار دلار
Becky۱۸۷ هزار دلار
Infamous۱۶۰ هزار دلار
Jurassic Park۱۵۸ هزار دلار
The Goonies۱۵۴ هزار دلار

فروش ناچیز فیلم‌ها به خاطر تعداد پایین سینماهای فعال در سراسر آمریکا است که تعدادشان به ۹۸۸ عدد می‌رسد. این نکته را هم در نظر بگیرید که تعداد قابل‌توجهی از آن‌ها سینماهای ماشینی بوده و تعداد بلیت‌هایی که می‌فروشند کمتر از سینماهای مرسوم است. در ضمن، سینماهای مرسوم به خاطر پروتکل‌های بهداشتی با تمام ظرفیت خود فعالیت نمی‌کنند؛ موضوعی که بدون شک روی میزان فروش یک اثر تاثیر می‌گذارد.

باکس آفیس آمریکا به واسطه‌ی تعطیلی طولانی مدت سینماها سال سختی را پشت سر می‌گذارد. طبق پیش‌بینی‌ها، مجموع فروش فیلم‌ها در ۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته‌ی میلادی حدودا ۴۰ درصد افت خواهد داشت. این رقم به شرطی افزایش نمی‌یابد که روند بازگشایی سینماها ادامه داشته و طی هفته‌های آینده شرایط به حالت عادی بازگردد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا