کرش کردن اینستاگرام

دلیل باز نشدن و کرش کردن اینستاگرام چیست؟

نحوه حل مشکل باز نشدن اینستاگرام

شبکه اجتماعی محبوب حال حاضر در جهان یعنی اینستاگرام دارای مشکلات نرم افزاری (باگ) بسیار کمی است، اما همین باگ‌های نرم افزاری باعث می‌شود تا در بعضی از موارد کاربران شاهد کرش کردن اینستاگرام باشند.

کرش کردن به معنی اختلال در عملکرد دستگاه است و به همین دلیل در بعضی از مواقع کاربران نمی‌توانند وارد این برنامه شوند. تعدادی از دیگر کاربران هنگام استفاده از این شبکه اجتماعی به صورت ناگهانی و ناخواسته از حساب کاربری خود خارج شده و باید دوباره برای ورود به این اپلیکیشن تلاش کنند.

در صورت بروز چنین مشکلی افراد باید برنامه را دوباره اجرا کرده و نام کاربری و رمز خود را در این شبکه اجتماعی وارد کنند. همانطور که در بالا اشاره کردیم اینستاگرام دارای مشکلات نرم افزاری (باگ) کمی است، اما در بعضی مواقع این باگ‌ها می‌توانند آزار دهنده باشند.

علت کرش کردن اینستاگرام

اگر جز آن دسته از کاربرانی هستید که این مشکل برای شما به وجود آمده است به احتمال زیاد تعداد زیادی حساب کاربری در این نرم افزار دارید یا سیستم عامل گوشی هوشمند خود را ارتقا داده‌اید. ناگفته نماند که گوشی‌های قدیمی نیز دچار این مشکل می‌شوند و دلیل این موضوع ناسازگاری نسخه اندروید یا iOS دستگاه مورد نظر با نسخه‌های جدید این برنامه است.

بر اساس این موضوع عوامل نه چندان زیادی باعث کرش کردن اینستاگرام می‌شوند که در ادامه به بررسی نحوه جلوگیری از این مشکل می‌پردازیم و همچنین نحوه برطرف کردن مشکلات نرم افزاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در بعضی از موارد خود اینستاگرام برای برطرف کردن تعدادی از این باگ‌ها و حفظ امنیت کاربران، افراد را مجبور می‌کند که دوباره به این نرم افزار وارد شوند. به این ترتیب زمانی که از شما خواسته می‌شود که نام کاربری و رمز خود را در این اپلیکیشن وارد کنید بدان معنی نیست که این برنامه کرش کرده و تنها این موضوع خواسته خود اینستاگرام است.

به دلیل اینکه مدت زمان بسیار زیادی طول می‌کشد که اینستاگرام از کاربران خود بخواهد نام کاربری (یا جیمیل) و رمز عبور خود را وارد کنند، این احتمال وجود دارد که افراد یکی از این موارد را فراموش کنند. بر اساس این موضوع دقت کنید که هنگام وارد کردن رمز عبور و نام کاربری از حروف درست استفاده کنید.

اگر از این دو مورد اطمینان کامل دارید می‌توانید روش‌های دیگری را امتحان کنید. ناگفته نماند که اینستاگرام روی کوچک و بزرگ بودن رمزهای وارد شده بسیار حساس است و به همین دلیل افراد باید از همان رمز در نظر گرفته شده استفاده کنند تا بتوانند وارد حساب کاربری خود در این اپلیکیشن محبوب شوند.

کاربران باید موقع وارد شدن به نرم افزار برای اولین بار و ساخت حساب کاربری از شماره تلفن خود یا یک جیمیل استفاده کنند. به همین دلیل اگر نتوانستید رمز عبور خود را به یاد بیاورید می‌توانید از این طریق به سراغ بازیابی رمز عبور خود بروید. برای انجام اینکار شما باید در پایین صفحه ورود به این اپلیکیشن گزینه Reset Password را انتخاب کرده و سپس جیمیل یا شماره تلفن خود را که به آن دسترسی دارید وارد کنید.

سپس بر اساس روشی که انتخاب کردید تا رمز عبور شما بازیابی شود یک پیام به صورت SMS یا یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. پیام یا جیمیل فرستاده شده دارای یک لینک است که با لمس آن به یک صفحه وارد می‌شوید و از شما خواسته می‌شود یک رمز جدید انتخاب کرده و سپس برای یک بار آن را تایید کنید.

اگر ایمیل یا پیام SMS برای شما ارسال نشد این احتمال وجود دارد که حساب کاربری هک شده باشد و هکر شماره تلفن یا جیمیل را تغییر داده تا روشی برای بازگردانی حساب کاربری وجود نداشته باشد. ناگفته نماند احتمال چنین اتفاقی بسیار کم است و هکرها بیشتر به سراغ حساب کاربری‌هایی می‌روند که از دنبال کننده بسیار زیادی برخوردار هستند.

جالب است بدانید اگر نام کاربری خود را نیز فراموش کرده باشید با این روش می‌توانید حساب خود را بازگردانی کنید. در این روش باید به جای نام کاربری ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. این روش بارها توسط اینستاگرام تایید شده و از امنیت بالایی بهره می‌برد. همچنین امکان انجام اینکار در سیستم عامل اندروید و سیستم عامل iOS وجود دارد.

در بعضی از دیگر موارد کاربران نام کاربری و رمز عبور خود را به درستی وارد می‌کنند، اما به دلیل وجود مشکلات مختلف اینستاگرام، اجازه ورود افراد به این برنامه را نمی‌دهد. اگر با این موضوع مواجه شدید می‌توانید از چند روش برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید.

اولین روش این است که از کامپیوتر یعنی نسخه وب این اپلیکیشن وارد این شبکه اجتماعی شوید. اگر این مشکل برطرف شد علت وارد نشدن شما به حساب کاربری در گوشی همراه مربوط به دستگاهی است که از آن برای ورود به اینستاگرام استفاده می‌کنید. در این صورت می‌توانید دستگاه خود را خاموش و روشن کرده تا مشکل کرش اینستاگرام را برطرف کنید.

ناگفته نماند این امکان نیز وجود دارد که علاوه بر استفاده از سیستم عامل ویندوز می‌توانید از گوشی اندرویدی دیگری یا دستگاهی مجهز به سیستم عامل iOS استفاده کنید. چندی پیش مشکل مشابهی برای کاربران اندروید به وجود آمد که برای مدت زمان کوتاهی کاربران این سیستم عامل قادر به استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام نبودند.

لازم به ذکر است که می‌توان علاوه بر خاموش و روشن کردن دستگاه برنامه اینستاگرام را حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید؛ زیرا باعث خواهد شد که مشکلات نرم افزاری به وجود آمده از بین بروند. به این موضوع دقت داشته باشید که قبل از اینکه هر کدام از این روش‌ها را امتحان کنید در فروشگاه‌های اندرویدی تایید شده مثل Google Play Store یا App Store شرکت اپل به دنبال نسخه جدیدی از این برنامه بگردید و در صورت وجود نسخه به روزرسانی شده حتما برنامه را آپدیت کرده تا از بروز کرش کردن این نرم افزار جلوگیری کنید.

اگر همچنان مشکل شما برطرف نشد به احتمال زیاد دستگاه مورد نظر دارای حافظه زیادی نیست و کمبود حافظه باعث به وجود آمدن این مشکل شده است. در صورتی که علت اجرا نشدن این شبکه اجتماعی حافظه بود شما می‌توانید با حذف کردن برنامه‌ها، ویدیوها و… فضای کافی برای اجرا این شبکه اجتماعی را در اختیار نرم افزار آن قرار دهید. تا به اینجا به بررسی دلایل وارد نشدن کاربران به حساب کاربری پرداختیم، در ادامه به نحوه برطرف کردن مشکل کرش کردن اینستاگرام خواهیم پرداخت.

همانطور که در بالا اشاره کردیم اینستاگرام با انتشار نسخه‌های مختلف سعی در از بین بردن مشکلات نرم افزاری اپلیکیشن خود دارد. اما با این وجود باز هم اختلالاتی به وجود می‌آیند که روش‌های بسیار ساده‌ای برای بر‌طرف کردن این باگ‌ها وجود دارد.

نحوه بر طرف کردن مشکل کرش کردن اینستاگرام در اندروید

طی سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۱۸ این شبکه اجتماعی نسخه‌های زیادی برای برطرف کردن باگ‌های اپلیکیشن خود منتشر کرد؛ زیرا این برنامه دارای اختلالات بسیاری در نسخه اندروید بود. اینستاگرام توانست با انجام اینکار قبل از اینکه کاربران اندرویدی از استفاده از این برنامه دست بکشند توجه افراد را به خود جلب کند.

تنها کاری که کاربران باید برای برطرف کردن مشکل انجام می‌دادند این بود که یک بار نرم افزار را از دستگاه خود به طور کامل حذف کنند و دوباره آن را از فروشگاه Google Play دریافت کنند. پیشنهاد می‌شود که در صورت کرش کردن اینستاگرام از این روش برای برطرف کردن باگ‌های مختلف در سیستم عامل اندروید استفاده کنید.

نحوه بر طرف کردن مشکل کرش کردن اینستاگرام در iOS

دلایل مختلفی وجود دارد که این شبکه اجتماعی در نسخه iOS کرش می‌کند و یکی از آن‌ها اجرای تعداد بسیار زیادی برنامه در پس زمینه گوشی‌های شرکت اپل است. در صورت مواجه شدن با باگ‌های این نرم افزار کافی است که یک بار برنامه را ببندید و دوباره اجرا کنید.

اگر این روش نتوانست مانع کرش کردن این اپلیکیشن شود شما می‌توانید با خاموش و روشن کردن دستگاه این مشکل را برطرف کنید. علاوه بر این روش به‌روزرسانی‌های منتشر شده برای دستگاه نیز بسیار می‌تواند موثر باشد. همچنین همانطور که اشاره کردیم جستجو برای نسخه جدید این برنامه در App Store نیز یکی از روش‌های مهمی است که حتما باید آن را امتحان کنید.

به طور کلی اگر مشکل از سوی اینستاگرام نباشد با انجام تمام روش‌های نام‌برده می‌توانید باگ‌های این برنامه را برطرف کنید. در آخر نیز اگر همچنان برنامه نصب شده دارای مشکل بود با پاک سازی فضای داخلی دستگاه این امکان وجود دارد که مشکلات نرم افزاری را برطرف کنید. به این ترتیب بر طرف کردن باگ‌های برنامه‌های مختلف بسیار ساده است و نیاز به متخصص یا انجام کار بسیار دشواری نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا