1%
  • 0/10

ترفندهای اینستاگرامی برای کاهش مصرف اینترنت

اینجوری همه چیز بهتره!

ترفندهای اینستاگرامی برای کاهش مصرف اینترنت ۰ ۱۷ مهر ۱۴۰۲ مقالات فناوری کپی لینک

اینستاگرام یکی از اپلیکیشن‌های پرطرفدار و محبوب در میان کاربران است، اما یکی از پرمصرف‌ترین اپ‌ها به‌شمار می‌رود. در این مقاله به ترفندهایی برای کاهش مصرف اینترنت هنگام استفاده از این شبکه‌اجتماعی می‌پردازیم.

از آنجا که اینستاگرام برای انتشار عکس و ویدیو طراحی شده، طبعا یکی از اپلیکیشن‌هایی است که مصرف دیتای زیادی دارد و با هر بار باز کردن این اپ و تماشای عکس‌ها و ویدیوها بخش زیادی از اینترنت شما را مصرف می‌کند. اما ترفندهایی وجود دارد که می‌توان مصرف اینترنت را بهینه‌سازی و کنترل کرد تا به‌سرعت بسته اینترنت یا دیتای شما تمام نشود؛ چراکه همیشه دسترسی به Wi-Fi وجود ندارد، بنابراین هر کاری که می‌توانید برای کاهش مصرف اینترنت هنگام استفاده از اینستاگرام انجام دهید، مفید است.

بر اساس گزارش متا، اینستاگرام در طول سال‌ها تلاش کرده است تا زمان بارگذاری عکس‌ها و ویدیوهای راه هرچه بیشتر افزایش دهد و از سوی دیگر سعی کرده تا کاربران هنگام تماشای تصاویر زمان کمتری را صرف دانلود کنند تا هم از این اپ لذت ببرند هم زمان زیادی صرف استفاده از آن نشود. با این حال، این عملکرد باعث شده تا به‌شکل ناخواسته‌ای مصرف دیتا افزایش یابد.

خوشبختانه روش‌هایی برای کاهش مصرف اینترنت توسط اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم. گزینه‌ای در بخش تنظیمات اینستاگرام وجود دارد که می‌توان با روشن کردن آن مصرف دیتا را کنترل کرد که این گزینه به‌‌شکل پیش‌فرض به‌طور خودکار خاموش می‌شود تا تجربه مرور روان‌تری داشته باشید. در ادامه نحوه کاهش مصرف اینترنت تلفن با استفاده از تنظیمات Instagram Data Saver آمده است.

نحوه کاهش مصرف اینترنت گوشی در اینستاگرام

ویژگی صرفه‌جویی اینترنت در اینستاگرام، قابلیت پیش‌بارگذاری ویدیو را خاموش می‌کند که به این ترتیب زمان بارگذاری کمی کندتر و استفاده از داده‌ها را برای تماشای تصاویر و ویدیوها محدود می‌کند.

برای فعال کردن قابلیت صرفه‌جویی در مصرف داده در اینستاگرام:

  • ابتدا به صفحه پروفایل خود در اینستاگرام بروید.
  • روی سه خط در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
  • روی تنظیمات و حریم خصوصی ضربه بزنید.
  • در بخش پایینی استفاده از داده و کیفیت رسانه را انتخاب کنید.
  • گزینه Data Saver را روشن کنید.

زمانی که گزینه Instagram Data Saver روشن باشد، ویدیوها در اینستاگرام از قبل لود و دانلود نمی‌شوند. در نهایت، اگر می‌خواهید از هزینه‌های اضافی مربوط به مصرف دیتا جلوگیری کنید و اینستاگرام برنامه‌ای است که هر روز از آن استفاده می‌کنید، این تنظیم یک ترفند کوچک کاربردی است که می‌توانید برای کاهش مصرف اینترنت خود از آن بهره ببرید.

راه دیگر برای کاهش مصرف اینترنت

یکی دیگر از راه‌ها برای کاهش مصرف داده، اتصال به Wi-Fi برای تماشای ویدیو یا بازی کردن در زمانی که اینترنت بیشتری نسبت به بقیه موارد مصرف می‌کنند. موارد دیگری مانند خاموش کردن همگام‌سازی خودکار در برنامه‌ها و غیرفعال کردن برنامه‌هایی که استفاده نمی‌کنید نیز می‌توانند مصرف اینترنت را کاهش دهد.

علاوه بر جابه‌جایی روی Data Saver در اینستاگرام، کاربران همچنین می‌توانند گزینه وضوح بالا را فقط روی Wi-Fi تنظیم کنند. این گزینه زمانی که گوشی شما به اینترنت متصل نیست و هنگام فعال کردن گزینه Data Saver به‌طور پیش‌فرض روشن است، داده‌ها را ذخیره می‌کند، بنابراین لازم نیست کاری اضافی انجام دهید. تنظیم آن روی Wi-Fi only باعث می‌شود که گوشی شما فقط زمانی که تلفن شما به شبکه وای‌فای متصل است، ویدیوها و تصاویر با وضوح بالا را دانلود کند. هنگام استفاده از اینترنت موبایل، اینستاگرام نسخه‌های با وضوح پایین‌تر از تصاویر و ویدیوها را دانلود می‌کند، بنابراین تجربه مرور شما تغییر زیادی نخواهد کرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments