1%
  • 0/10

هند با پیشی گرفتن از آمریکا دومین بازار موبایل دنیا شد

چین اول و هند در جایگاه دوم بازار گوشی موبایل قرار گرفت

هند با پیشی گرفتن از آمریکا دومین بازار موبایل دنیا شد ۰ ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
بازار موبایل هند

هند پس از چین توانست جایگاه شماره دو را از آمریکا بگیرد و خود را به عنوان دومین بازار بزرگ موبایل دنیا معرفی کند.

چین سالها پیش توانست عنوان بزرگ‌ترین بازار موبایل دنیا را از ایالات متحده بگیرد و در جایگاه شماره یک قرار گیرد و به این ترتیب آمریکا در رده دوم جدول قرار گرفت، اما اکنون آمریکایی‌ها حتی نمی‌توانند مقام دوم را کسب کنند.

موسسه تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ تخمین زده است که هند با فروش 158 میلیون دستگاه گوشی موبایل در سال 2019 به دومین بازار بزرگ موبایل دنیا تبدیل شد و از ایالات متحده پیشی گرفت. این درحالی است که تولیدکنندگان چینی دستگاه‌های رقابتی و مقرون‌ به‌صرفه تولید و روانه بازار هند می‌کند. گزار‌ش‌ها حاکی از آن است که 72 درصد تلفن‌های ارسال شده به هند از برندهایی همچون شیائومی، ویوو، اوپو و ریل‌می هستند. البته این بدان معنا نیست که برندهای غیر چینی از قیمت بالایی برخوردارند، اما نه تنها شرکت‌های چینی، بلکه سایر برندها توانسته‌اند به این بازار نفوذ کنند و سهم زیادی را در اختیار بگیرند؛ مثلا اپل به لطف کاهش قیمت آیفون XR و اولین آیفون 11 اواخر سال 2019 به سرعت رشد کرد و سهم خوبی از این بازار را به دست آورد، اما سامسونگ در همان دوره نتوانست میزان سهم‌اش را افزایش دهد و تقریبا عملکرد بدون نوسانی داشت و در نهایت طی سال 2019 میزان سهم‌اش ۵ درصد کاهش یافت.

اما جای تعجب دارد که هند با توجه به جمعیت عظیم و بازار در حال توسعه‌اش که حتی تعداد زیادی از آنها قادر به خرید گوشی‌های هوشمند نیستند، توانسته از آمریکا پیشی بگیرد.

با این حال به نظر می‌رسد برخی از تولیدکنندگان تغییر رویکرد داده‌اند و توانسته‌اند با طراحی مدل‌هایی ویژه این بازار، سهم قابل توجهی را به خود اختصاص دهند آن‌هم در جایی که بعد از چین بزرگ‌ترین بازار دنیا به شمار می‌رود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments