1%
  • 0/10

تصویر زمینه‌ای که گوشی اندرویدی را از کار می‌اندازند

فقط با تنظیمات کارخانه گوشی به حالت عادی برمی‌گردد

تصویر زمینه‌ای که گوشی اندرویدی را از کار می‌اندازند ۰ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
تصویر زمینه‌ای

کاربران گزارش داده‌اند تصویر زمینه‌ای که روی گوشی‌های‌شان قرار داده‌اند باعث شده تا عملکرد گوشی دچار مشکل شود.

بر اساس گزارش کاربران، سیستم عامل اندروید ظاهرا با برخی از تصاویر پس زمینه دچار مشکل کرش شده و این مشکل فقط در صورت ریست کردن دستگاه حل می‌شود.

چندی پیش کاربران iOS 13 گزارش دادند که ارسال متن خاصی به گوشی‌های آیفون باعث بروز مشکل در این گوشی‌ها می‌شد، حالا کاربران اندروید با مشکل مشابهی روبه‌رو شده‌اند با این تفاوت که با قرار دادن تصویر زمینه‌ی خاصی در پس‌زمینه گوشی دچار مشکل می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کاربران گوشی‌های گوگل، سامسونگ، وان‌پلاس، نوکیا و شیائومی با چنین مشکلی روبه‌رو شده‌اند.

تصویر زمینه

البته گوگل در اندروید ۱۱ که جدیدا منتشر شده، این نقص را برطرف کرده و قابلیت تبدیل RGB به sRGB را به این سیستم‌عامل اضافه کرده است.

کاربران گوشی پیکسل 2 اعلام کرده‌اند که بعد از قرار دادن تصویر پس‌زمینه‌ی مورد نظر، گوشی بلافاصله دچار مشکل و صفحه به طور مداوم روشن و خاموش می‌شود.

بر اساس گزارش کاربران، راه اندازی مجدد دستگاه حتی در هنگام بوت شدن، مشکل را برطرف نمی‌کند. سپس پیکسل 2 پیامی به کاربر نشان می‌دهد مبنی بر اینکه تلفن نمی‌تواند بوت شود و گزینه ریست فکتوری به کاربر پیشنهاد می‌شود. ریست فکتوری پیکسل 2 را به حالت عادی برمی‌گرداند که به معنای از دست رفتن تمام اطلاعات کاربر است.

البته برخی از کاربران در توییتر گزارش داده‌اند که مشکلی در این زمینه ندارند.

بر این اساس مشخص نیست که چه چیزی باعث ایجاد این مشکل شده است، اما با توجه به اینکه در دستگا‌ه‌های مختلف از جمله پیکسل‌های گوگل اتفاق می‌افتد، ممکن است که این تصویر به نوعی با سیستم عامل اندروید در تضاد باشد. همچنین ممکن است مربوط به یک آسیب پذیری باشد.

بر این اساس پیشنهاد نمی‌شود که از تصویر مذکور به عنوان تصویر زمینه در گوشی‌ها استفاده شود و اگر کاربری قصد قرار دادن این تصویر را به عنوان تصویر پس‌زمینه دارد اطمینان حاصل کند که با تنظیم مجدد کارخانه یا همان ریست فکتوری مشکلی ندارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments