#مهسا_امینی

یوبی‌سافت رسما از بازی بتل رویال Hyper Scape رونمایی کرد

سرعت عمل، حرف اول و آخر را می‌زند!

شرکت یوبی‌سافت با انتشار یک تریلر از بازی بتل رویال Hyper Scape رونمایی کرد. این محصول فعلا برای پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

طی سال‌های گذشته شاهد افزایش روزافزون محبوبیت بازی‌های بتل رویال در سراسر جهان بودیم. این محصولات معمولا به صورت رایگان عرضه شده و از طریق پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای مانند پوسته‌های مختلف برای شخصیت‌ها و سلاح‌ها کسب درآمد می‌کنند. همین محبوبیت بالا باعث شد پس از استودیوهای بلوهول و اپیک گیمز، شرکت‌های الکترونیک آرتز و اکتیویژن هم شانس خود را با عرضه‌ی Apex Legends و Call of Duty: Warzone امتحان کنند. حالا هم نوبت به شرکت فرانسوی یوبی‌سافت رسیده است تا به حوزه‌ی بازی‌های بتل رویال ورود پیدا کند.

Ubisoft اخیرا بازی بتل رویال Hyper Scape را با انتشار یک تریلر معرفی کرد. این محصول از دوربین اول شخص بهره می‌برد و اتفاقات آن هم در یک دنیای واقعیت مجازی جریان دارد. تعداد کاربران حاضر در هر رقابت به ۱۰۰ نفر می‌رسد که در قالب گروه‌های سه نفره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. استودیوی یوبی‌سافت مونترال که وظیفه‌ی توسعه را بر عهده دارد، ترجیح داد از کلیشه‌های رایج در بازی‌های بتل رویال فاصله بگیرد. از همین رو، دو روش برای دستیابی به پیروزی وجود دارد: روش اول، کشتن تمامی گروه‌های رقیب است؛ روش دوم و پایانی هم دستیابی به تاجی است که در بخش‌های پایانی هر رقابت ظاهر می‌شود. اگر یک گروه بتواند تاج را به مدت ۴۵ ثانیه نگه دارد، برنده لقب خواهد گرفت.

Apex Legends ،Fortnite ،PlayerUnknown’s Battlegrounds و Call of Duty: Warzone شاخص‌ترین بازی‌های ساخته شده در سبک بتل رویال به شمار می‌روند. نقشه‌ی اصلی هر چهار بازی به دو بخش شهری و روستایی تقسیم می‌شود اما این موضوع برای Hyper Scape صدق نمی‌کند. نقشه‌ی جدیدترین محصول یوبی‌سافت بر اساس پاریس طراحی شده و تنها شامل سازه‌های شهری می‌شود. البته تیم توسعه المان‌های علمی تخیلی را در گوشه و کنار شهر قرار داده‌اند تا حال و هوای آینده‌نگرانه‌ای را انتقال دهند. در ضمن، از نکات قابل‌توجه پیرامون نقشه می‌توان به سکوهای پرش اشاره کرد. این آیتم‌ها به کاربران اجازه می‌دهند به مکان‌های مرتفع دسترسی داشته باشند.

گیم‌پلی Hyper Scape به گونه‌ای طراحی شده است که سرعت عمل حرف اول و آخر را در جریان درگیری‌ها می‌زند. همچنین برخلاف دیگر بازی‌های بتل رویال که آیتم‌های مختلفی از جمله کوله پشتی، زره، دوربین و صداخفه‌کن را شامل می‌شوند، آیتم‌ها در این بازی تنها دو نوع هستند: سلاح‌ها و هک‌ها. سلاح‌ها که مشخص بوده و نیاز به توضیح ندارد اما هک‌ها به قابلیت‌هایی از جمله تله‌پورت و سپر اشاره دارد. از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه گیم‌پلی می‌توان به سیستم Fusing اشاره کرد. تصور کنید یک سلاح یا هک خاصی را در اختیار داشته و در جریان رقابت با مدل دیگر آن روبرو می‌شوید. اگر آن را بردارید، سلاح یا هک شما ارتقاء می‌یابد. اینکه ارتقاء تا چه سطحی ادامه داشته و چه تغییراتی را اعمال می‌کند در حال حاضر مشخص نیست.

یکی دیگر از وجه تمایزهای Hyper Scape با دیگر عناوین بتل رویال، اتصال به توییچ است. کاربران توییچ به واسطه‌ی این اتصال نه تنها می‌توانند به تماشای یک رقابت بپردازند، بلکه قادر خواهند بود روی سرنوشت آن رقابت تاثیر بگذارند. در جریان هر رقابت شاهد برگزاری چند نظرسنجی خواهیم بود که نتیجه‌ی آن می‌تواند برای مدت کوتاهی قوانین حاکم بر بازی را تغییر دهد. برای مثال، تعداد گلوله‌ها بی‌نهایت شود یا اینکه میزان جاذبه کاهش یابد. کاربران توییچ می‌توانند در این نظرسنجی‌ها شرکت کرده و بدین طریق روی سرنوشت یک رقابت تاثیر داشته باشند.

کاربران در جریان هر رقابت می‌توانند دو سلاح و دو هک را با خود حمل کنند. همچنین اگر یک کاربر کشته شد، باید منتظر هم‌تیمی‌هایش بماند تا یکی از رقبا را کشته و به واسطه‌ی دستگاه ریسپاونی که ظاهر می‌شود او را بازگردانند. جدیدترین محصول یوبیسافت برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد تا در تاریخ نامشخصی از تابستان سال جاری میلادی عرضه شود. در ضمن، نسخه‌ی بتای Hyper Scape برای سیستم عامل ویندوز هم اکنون در دسترس قرار دارد. روش دریافت نسخه‌ی بتا به صورت کامل در این لینک توضیح داده شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا