درآمد هواوی در سالی که گذشت به ۱۲۲ میلیارد دلار رسید

با وجود تحریم‌های آمریکا هواوی رکورد زد

درآمد هواوی

درآمد هواوی در سالی که گذشت ۱۲۲ میلیارد دلار برآورد شد و این در حالی است که هواوی تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار گرفت؛ با این حال توانست رکوردی تازه برای خود ثبت کند.

هواوی امروز عملکرد مالی یک سال گذشته خود را در حالی اعلام کرد که علیرغم فشارهای آمریکا توانست رکورد بزند. این کمپانی چینی ادعا می‌کند با وجود اینکه سال آینده سالی چالش‌برانگیزتر است اما هواوی همچنان به رشد ادامه می‌دهد.

اریک زو، سخنگوی هواوی، در پیام سال نو به کارمندان اعلام کرد درآمد هواوی در سال جاری 850 میلیارد یوان چینی معادل 122 میلیارد دلار برآورد شده است که رکورد جدیدی برای این کمپانی به شمار می‌رود و 18 درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است.

به گفته وی، هواوی دومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در سطح جهان، امسال 240 میلیون دستگاه گوشی فروخته است که نسبت به سال گذشته با فروش 206 میلیون دستگاه، رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

وی نوشت: این ارقام پایین‌تر از پیش‌بینی‌های اولیه ما است، اما با وجود مشکلات ما محکم ایستاده‌ایم و به تلاش ادامه می‌دهیم. اما اگر این فشارها به مدت طولانی‌تر ادامه یابد برای بقا و شکوفایی این شرکت ۳۲ ساله قطعا مشکل ساز خواهد بود.

وی گفت بقا اولویت شرکت در سال 2020 خواهد بود.

ایالات متحده امسال هواوی را به لیست سیاه تحریم‌ها اضافه کرد و محدودیت‌های جدیدی برای تجارت با شرکت‌های آمریکایی در نظر گرفت. دولت آمریكا همچنین با بیان اینكه این شركت چینی تهدیدی برای امنیت ملی است، از متحدین خود خواست كه در توسعه نسل بعدی زیرساخت‌های شبکه مخابراتی خود از محصولات هواوی استفاده نكنند.

اوایل پاییز، وزیر بازرگانی ایالات متحده در کنفرانسی در نیو دهلی به مقامات هندی هشدار داد که هند به عنوان دومین بازار بزرگ موبایل جهان، برای استفاده از تجهیزات 5G هواوی خود را ناخواسته زیر خطرات امنیتی قرار ندهد. اما همه متحدین ایالات متحده از جمله هند به توصیه‌های آن توجه نکرده‌اند و حتی به تازگی تاسیسات و زیرساخت‌های شبکه 5G در این کشور توسط هواوی راه‌اندازی شده است.

حتی دولت هند اعلام کرده که به هواوی ایمان دارد و معتقند که فقط نوآوری‌های فناوری و شبکه‌های با کیفیت بالا کلید اصلی جوان سازی صنعت ارتباطات از راه دور هند خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا