1%
  • 0/10

هواوی تام تام را جایگزین نقشه و سرویس‌های گوگل می‌کند

هواوی شریک تجاری جدید برگزید

هواوی تام تام را جایگزین نقشه و سرویس‌های گوگل می‌کند ۰ ۲۹ دی ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
هواوی تام تام

هواوی تام تام را به عنوان جایگزین برای نقشه‌ها و سرویس‌های گوگل انتخاب کرده تا بتواند سرویس‌های تام تام را جایگزین غول جستجوی آمریکایی کند.

از سال گذشته که آمریکا تحریم‌های سختی را در رابطه با شرکت‌های چینی و بخصوص هواوی اعمال کرد، این کمپانی با مشکلاتی روبه‌رو شد. مشکلات هواوی تنها به زیرساخت‌ها و شبکه‌های موبایلی محدود نشد، بلکه تحریم‌های گوگل نیز مشکلاتی را برای این غول چینی به وجود آورد چرا که امکان استفاده از سرویس‌های گوگل را روی گوشی‌هایش ندارد. بر این اساس کمپانی چینی درصدد برآمده تا سرویس‌هایی را جایگزین گوگل کند. به این ترتیب غول چینی در حال تطبیق و یافتن راه‌حل‌ها و رویکردهای جایگزین است.

هواوی در جدیدترین تلاش خود همکاری خود را با شرکت TomTom آغاز کرده است.

گزارش‌ها حاکی است هواوی و شرکت بزرگ ناوبری تام تام اکنون مدتی است که قراردادی را به منظور همکاری با یکدیگر به امضا رسانده‌اند.

بر این اساس به نظر می‌رسد هواوی تام تام را به عنوان همکار جدید برگزیده و قرار است از سرویس‌های این کمپانی بهره ببرد و بسیاری از برنامه‌ها و سیستم عامل مستقل خود را با سرویس‌ها و نقشه این شرکت هماهنگ و سازگار کند.

البته هواوی به شکل کاملا جدی روی سیستم‌عامل و نیز سرویس‌های ابری خود کار می‌کند و در تلاش است تا این سرویس‌ها را هر چه بیشتر به سرویس‌ها و امکانات گوگل نزدیک کند؛ به‌ویژه در بخش گوشی‌های هوشمند.

هنوز اطلاعات زیادی درباره همکاری هواوی و تام تام منتشر نشده است، اما هواوی مصمم است تا با یافتن جایگزینی به جای گوگل، از وابستگی خود هر چه بیشتر به کمپانی‌های آمریکایی بکاهد و بتواند به شکل مستقل فعالیت کند که در هر شرایطی امکان ادامه کار را داشته باشد و با هر محدودیت و تحریمی از کارش باز نماند.

هواوی سیستم عامل هارمونی را طراحی و اعلام کرده که نخست این پلتفرم را روی محصولاتی مثل تلویزیون تعبیه می‌کند بعد با این سیستم عامل روی گوشی‌های هوشمندش مانور می‌دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments