هواوی هنوز آماده‌ی عرضه‌ی گوشی میت ایکس در بازار نیست

انتشار گوشی تاشدنی چینی در هاله‌ای از ابهام

هواوی هنوز آماده‌ی عرضه‌ی گوشی میت ایکس در بازار نیست aiazam ۰ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ اخبار فناوری
عرضه‌ی گوشی میت ایکس در بازار

گوشی‌های تاشدنی نسل جدیدی از گوشی‌های هوشمند‌ بوده که علاقه‌مندان بی‌صبرانه منتظر انتشار آن‌ها هستند. در این میان  اما به نظر نمی‌رسد که کمپانی هواوی هنوز برای عرضه‌ی گوشی میت ایکس در بازار آماده باشد.

پنج ماه از معرفی رسمی میت ایکس (Mate X) توسط هواوی (Huawei) در رویداد MWC 2019 می‌گذرد. با وجود اینکه معرفی این محصول، مشکلات و هیاهوی رسانه‌ای معرفی گوشی تاشدنی سامسونگ گلگسی فولد (Samsung Galaxy Fold) را در پی نداشت، اما هنوز به بازار عرضه نشده است.

هی گنگ (He Gang) مدیر واحد موبایل هواوی در مصاحبه‌ی اخیر خود اعلام کرده که هنوز کار روی گوشی تاشدنی کمپانی مطبوعش به مانند سامسونگ گلگسی فولد تمام نشده و بنابراین عرضه‌ی آن در بازار نیازمند صرف زمان بیش‌تری است.

به گفته‌ی گنگ هواوی هنوز مشغول بهبود عملکرد میت ایکس است تا آن را به استانداردها و کیفیت مطلوب و سرسختانه‌ی خود نزدیک کند. هم‌چنین او به فرایند چالش برانگیز تولید این نوع از گوشی‌ها اشاره و تاکید کرد که طراحی جدید و روش‌های ساخت قسمت تاشدنی بیش‌تر از آن‌ چه پیش‌تر انتظار می‌رفت چالش برانگیز است:

باید این نکته را روشن کنیم که هواوی به کیفیت، بیش‌ از هر چیزی توجه دارد. اگر محصولی کیفیت مطلوب هواوی را نداشته باشد، بدون شک به بازار عرضه نخواهد شد.

با نگاهی کلی به گفته‌های گنگ می‌توان فهمید که جلب رضایت مشتریان در اولویت قرار دارد. از طرفی دیگر به نظر می‌رسد که هواوی به وعده‌های پیشین خود تا حدی عمل نکند. رقابت‌ها پیرامون عرضه‌ی گوشی‌های تاشدنی چنان تنگاتنگ است که همان‌ گونه که در رویداد MVC امسال دیده شد، بسیاری از اطلاعات این گوشی‌ها فاش نشد. سکوت حاکم در فضا در این باره، شاید نشان‌گر عرضه‌ی یکباره‌ی این گوشی‌ها در بازار باشد.

پیش از این خبری منتشر شد مبنی بر اینکه زمان عرضه گوشی میت ایکس در بازار را ماه سپتامبر عنوان کرده و از طرفی دیگر گفته‌ها حاکی از طراحی دوباره‌ی گوشی سامسونگ گلگسی فولد بود. با نگاهی به شرایط موجود بدون شک می‌توان گفت که این دو کمپانی بزرگ به نوعی موش و گربه بازی مشغول بوده و به نوعی سرگرم بررسی حرکات و اقدامات همدیگر هستند.

هواوی سرمایه گذاری بزرگی روی گوشی میت ایکس کرده است. از طرفی ما تاریخی که سامسونگ برای عرضه‌ی گوشی خود در نظر گرفته نقطه‌ی کلیدی ما نیست. ما باید مطمئن شویم که محصول در زمان مناسب خود به دست مشتری برسد. ما یک محصول با کیفیت و یک تجربه‌ی مطلوب برای مشتریان را تضمین خواهیم کرد.

به تازگی ریچارد یو (Richard Yu) مدیر عامل هواوی به همراه میت ایکس شخصی خود در فرودگاه مشاهده شده بود. او پاسخ روشنی به سوال خبرنگاران در مورد زمان عرضه‌ی گوشی میت ایکس در بازار نداد و تنها به ذکر جمله‌ی « فعلاً باید منتظر بمانیم» بسنده کرد. روی هم رفته اکنون می‌توان گفت که تا زمان عرضه‌ی این دو محصول در بازار و در دسترس بودن آن برای کاربران باید منتظر ماند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا