1%
  • 0/10

سیستم عامل هارمونی روی طیف بیشتری از محصولات هواوی قرار می‌گیرد

عرضه محصولات بیشتر با سیستم عامل اختصاصی هواوی

سیستم عامل هارمونی روی طیف بیشتری از محصولات هواوی قرار می‌گیرد ۰ ۱۹ آذر ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
سیستم عامل هارمونی هواوی

هواوی برنامه ریزی کرده که سال آینده دستگاه‌های بیشتری مبتنی بر سیستم عامل هارمونی تولید و روانه بازار کند.

شرکت چینی هواوی پس از اعمال تحریم‌های آمریکا و عدم همکاری گوگل با این شرکت، اقدام به توسعه سیستم‌عامل اختصاصی خود به نام هارمونی کرد.

این کمپانی چینی که از سال‌ها پیش برای عرضه چنین پلتفورمی برنامه ریزی کرده بود، پس از اعمال تحریم‌های آمریکا و اعلام قطع همکاری گوگل برای توسعه سیستم عامل هارمونی مصمم‌تر شد و با تلاش‌ بسیار، چندی پیش موفق شد نخستین محصولش با این پلتفورم را تولید و رونمایی کند.

البته هواوی اعلام کرده که فعلا از سیستم عامل هارمونی در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترها استفاده نخواهد کرد و در طول سال جاری دستگاهی با این سیستم‌عامل راهی بازار نخواهد شد.
گفتنی است این سیستم عامل روی دستگاه‌هایی مثل ساعت‌های هوشمند و گجت‌های مختلف ارایه می‌شود. هواوی همچنین برای ساخت و عرضه بلندگوها و دستگاه‌های VR از سیستم عامل هارمونی استفاده خواهد کرد.

نخستین محصول مبتنی بر این پلتفورم تلویزیون هوشمندی است که به تازگی معرفی شده و قرار است سال آینده در بازار اروپا عرضه شود.

در حالی که هواوی برنامه دارد تا هارومونی را به یک سیستم عامل کاملا مجهز و قدرتمند برای گوشی‌های هوشمند تبدیل کند، اما این شرکت فعلا ترجیح می‌دهد با سیستم عامل اندروید خدمات مبتنی بر سرویس‌های گوگل را ارایه دهد.

با این حال از آنجا که گوگل در راستای حمایت از مواضع ایالات متحده اعلام کرده که به همکاری با هواوی ادامه نمی‌دهد، این کمپانی چینی در تلاش است تا هر چه سریع‌تر سیستم عامل هارمونی را توسعه دهد تا از وابستگی خود به کشور آمریکا بکاهد.

بر این اساس به نظر می‌رسد تا سال آینده شاهد عرضه محصولات بسیاری از جمله گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی با پشتیبانی از این سیستم‌عامل هواوی باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments