#مهسا_امینی

پاداش هواوی به کارمندانش برای یافتن جایگزین قطعات آمریکایی

هواوی به کارمندانش جایزه می‌دهد

پاداش هواوی به کارمندانش برای یافتن جایگزین قطعات آمریکایی ساحره چمنی ۰ ۲۲ آبان ۱۳۹۸ موبایل
هواوی

پاداش هواوی به کارمندانش معادل ۲۸۶ میلیون دلار است که در ازای جایگزینی قطعات کشورهای دیگر به جای قطعات ساخت کشور آمریکا در نظر گرفته شده است.

در حالی که آمریکا تحریم‌های سختی را بر روی شرکت‌ها چینی و به‌ویژه هواوی اعمال کرد، حالا هواوی به فکر جایگزین کردن تامین کنندگان قطعات خود به جای آمریکایی‌هاست.

بر این اساس پاداش هواوی شمال حال همه کارمندانی می‌شود که بتوانند تامین کنندگان قطعاتی را بیابند تا با جایگزینی آنها به جای آمریکایی‌ها، از وابستگی خود به این کشور بکاهد و قطعات مورد نیازش را از سایر کشورها تامین کند.

این موضوع قطعا به نفع کارمندان بخش تحقیق و توسعه هواوی خواهد بود همچنین کارمندان سایر بخش‌ها هم با تلاش در این زمینه و یافتن شرکت‌هایی برای همکاری به جای آمریکایی‌ها، از این پاداش ذی‌نفع خواهند شد.

دولت آمریکا از چند ماه پیش موضوع تحریم شرکت‌های چینی و به‌خصوص هواوی را مطرح و اعلام کرد که زیرساخت‌های هواوی و به‌ویژه فناوری‌های مربوط به شبکه 5G باعث می‌شود تا امنیت این کشور با خطر مواجه شود. بر این اساس همکاری و ارتباط خود را با شرکت‌های چینی قطع کرده است.

از سوی دیگر هواوی هم در زمینه تامین قطعاتش به شرکت‌های آمریکایی وابستگی دارد و همین موضوع باعث شده تا پس از اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند. بر این اساس است که تصمیم گرفته همکاری خود را با کمپانی‌های آمریکایی قطع کند و به جای استفاده از تجهیزات آنها، شرکت‌های خارجی دیگر را جایگزین کند.

به گزارش رویترز، احتمالا در ماه جاری ۱۹۰ نفر از کارمندان هواوی از این پاداش برخوردار خواهند شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا