تماشا کنید: تست مقاومت هواوی میت ۶۰ پرو در برابر سقوط

گلس محافظ Kunlun تا چه اندازه مقاوم است؟

تست مقاومت هواوی میت ۶۰ پرو به تازگی منتشر شده که نشان می‌دهد محافظ صفحه جدید آن یعنی Kunlun گلس تا چه اندازه در برابر سقوط مقاوم است.

هواوی نمونه‌ی بارز یک شرکت تنها و به خود متکی در بازار گوشی‌های هوشمند است که سیستم‌عاملش را خودش توسعه می‌دهد و تراشه‌های مورد نیازش را هم از شرکت چینی SMIC خریداری می‌کند؛ شرکتی که تا همین چند سال پیش اصلا از فناوری‌های ساخت پیشرفته خبری نداشت اما حالا و زمانی که شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و TSMC فناوری ساخت ۳ نانومتری را آزمایش می‌کنند، برای هواوی پردازنده‌های ۷ نانومتری تولید می‌کند.

هواوی حتی برای محافظت از نمایشگر گوشی پرچم‌دار جدیدش یعنی میت ۶۰ پرو به سراغ کورنینگ و گوریلا گلس‌های معروفش نرفته و ترجیح داده از نسل کونلون گلس (Kunlun) استفاده کند. برچسبی که تازه امروز قرار است از میزان مقاومت آن در برابر ضربه و خط و خش آگاه شویم چون کانال یوتیوبی معروف PBK به تست مقاومت هواوی میت ۶۰ پرو در برابر سقوط، گرد و غبار و فشار یک ماشین بیش از ۱ تنی پرداخته است.

کونلون در واقع فرمولاسیون خاص خود هواوی است که طی آن، شیشه طی فرایند یونی، در برابر ضربه و خط و خش مقاوم می‌شود. نخستین بار این برچسب محافظ سال گذشته رونمایی و در هواوی میت ۵۰ پرو مورد استفاده قرار گرفت. حالا شرکت چینی فرمولاسیون ساخت این برچسب را بهبود بخشیده و از آن در هواوی میت ۶۰ پرو استفاده کرده است. حال باید دید در تست مقاومت، این برچسب چه حرف‌هایی برای گفتن دارد.

اگر به هر دلیلی موفق به تماشای ویدیوی بالا نشده‌اید، باید بگوییم در ابتدا شخص بررسی‌کننده برچسب محافظ شرکتی را از روی میت ۶۰ پرو جدا و گوشی را چهار بار روی زمین انداخت. سه بار از ارتفاع سر به پشت، به جلو و روی فریم و یک بار هم از ارتفاع کمر به روی فریم که در نهایت، فریم پایین صفحه کمی دچار فرورفتگی شد و ماژول دوربین هم ترک برداشت. البته بعد از اتمام تست سقوط، گوشی بدون هیچ مشکلی کار می‌کرد.

در تست بعدی هواوی میت ۶۰ پرو باید فشار وارد شده توسط یک خودروی بیش از ۱ تنی را تحمل می‌کرد که با موفقیت این مرحله را هم پشت سر گذاشت. گرد و غبار هم در تست آخر نتوانست روی شیشه‌ی گوشی خط و خش خاصی بیندازد تا بدین ترتیب هواوی میت ۶۰ پرو بتواند تست مقاومت خود را با موفقیت پشت سر بگذارد تا ثابت کند کونلون گلس، دست کمی از گوریلا گلس ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا