1%
  • 0/10

هواوی میت ۴۰ ممکن است با چند نوع پردازنده عرضه شود

احتمال استفاده از پردازنده‌های اسنپدراگون کوالکام در گوشی‌های پرچمدار هواوی

هواوی میت ۴۰ ممکن است با چند نوع پردازنده عرضه شود ۰ ۲۹ تیر ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
هواوی میت ۴۰

هواوی میت ۴۰ جدیدترین محصول این شرکت چینی است که تا چند ماه آینده به بازار عرضه می‌شود، اما تحریم‌های ایالات متحده مشکلاتی را بر سر راه تولید این گوشی ایجاد کرده است.

با توجه به مشکلاتی که تحریم‌های ایالات متحده بر سر راه تولید هواوی میت ۴۰ قرار داده، شایعات حکایت از تولید گوشی‌های پرچمدار این شرکت با پردازنده‌های متفاوت همانند سامسونگ دارد.

بر اساس گزارش ناشری که به انتشار اخبار هواوی و آنر شهرت دارد، سری هواوی میت ۴۰ که از پردازنده Kirin 1000 بهره می‌برد ممکن است منحصر به کشور چین باشد. بر اساس گزارش او، هواوی به دلیل تحریم‌های اخیر که مانع از دریافت چیپست‌های جدید HiSilicon از سوی تامین کنندگان آمریکایی می‌شود، احتمالا استراتژی سامسونگ را در پیش می‌گیرد و از تراشه‌های دوگانه در تلفن‌های خود استفاده خواهد کرد.

طبق گزارش‌ها، هواوی فقط هشت میلیون پردازنده از سوی تولیدکنندگان تراشه دریافت کرده، این در حالی است که پیش‌بینی‌ها حکایت از فروش بیش از ۱۰ میلیون دستگاه دارد.

بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که هواوی در نهایت با شرکت مدیاتک برای تامین پردازنده‌های سری میت همکاری خواهد کرد.

همچنین اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه هواوی ممکن است پردازنده جدید اسنپدراگون 865 پلاس کوالکام را خریداری کند. البته این موضوع خیلی دور از انتظار نیست چرا که ظاهرا هواوی در حال مذاکره برای دریافت مجوز از ایالات متحده‌ی آمریکا جهت تعامل با شرکت‌های چینی و از جمله هواوی است.

همچنین گزارش شده که هواوی از پردازنده‌های اسنپدراگون کوالکام در سری‌های میت ۵۰ و پی ۵۰ استفاده خواهد کرد.

بر اساس اخباری که تاکنون فاش شده، ظاهرا هواوی به اندازه كافی پردازنده کایرین برای سری هواوی میت ۴۰ در اختیار ندارد. غول چینی تنها هشت میلیون پردازنده برای تولید گوشی‌های میت ۴۰ دارد که کمتر از میانگین تعداد (۱۰ میلیون دستگاه) گوشی‌های سری میت است که سالانه فروخته می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments