عکس جدید سریال Loki او را در انتظار محاکمه شدن در دادگاه زمان نشان می‌دهد

آیا لوکی باید زمان را درست کند؟

سریال Loki

در عکس جدید منتشر شده از سریال Loki در مجله Empire می‌توانید خدای شرارت و فریب را در انتظار محاکمه شدن در دادگاه TVA مشاهده کنید که پس از برهم زدن نظم در زمان، حال باید برای کارهای خود پاسخگو باشد.

کاراکتر لوکی ابتدا در فیلم Thor به عنوان پسرخوانده اودین (Odin) و برادر ناتنی ثور معرفی شده بود؛ کسی که با لقب خدای شرارت شناخته می‌شود و همین صفت را هم در فیلم Avengers به نمایش می‌گذارد. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که سرنوشت این شخصیت با پیشرفت داستان بسیار نسبت به آنچه که از او انتظار می‌رفت متفاوت می‌شود. در ابتدا لوکی برای تسخیر قلمرو زمین به آن حمله می‌کند؛ سپس برای این کار خود به زندان سرزمین Asgard افتاده و بعد از آن نیز رفته رفته در کنار ثور برای نجات مردم ایستادگی می‌کند. اما تبدیل شدن این شخصیت به یک کاراکتر مثبت و کسی که به برادر خود اهمیت می‌دهد تنها برای مدت کوتاهی ادامه داشت و در نهایت ثانوس (Thanos) او را برای همیشه کشت تا دیگر شاهد فریبکاری‌های زیرکانه این کاراکتر نباشیم.

با این حال در فیلم Avengers: Endgame با سفر در زمان چیزهای بسیاری از گذشته به حال آورده شدند؛ چکش میولنیر (Mijolnir) توسط ثور از یک ثور قدیمی گرفته شد، سنگ‌های ابدیت توسط کاراکترها از زمان‌های مختلف جمع‌آوری شدند، و در نهایت، لوکی با سنگ فضا (Space Stone) از سرنوشتی که در انتظارش بود فرار کرد تا شاخه جدیدی در زمان ایجاد شود که در سریال Loki شاهد آن هستیم.

سفر در زمان برای نجات زمان در سریال Loki

در فیلم Avengers: Endgame دیدیم که لوکی توسط سنگ فضا به مکانی دیگر رفته، اما این سنگ قابلیت سفر در زمان را ندارد؛ پس چه اتفاقی خواهد افتاد که او مسافر زمان می‌شود؟

چنان که در تریلرها دیده شده، خدای شرارت برای برهم زدن قانون زمان و برداشتن یکی از سنگ‌های ابدیت توسط انجمنی که کار آن‌ها نگه داری از خط‌های زمانی است بازداشت شده و توسط کاراکتر موبیوس ام. موبیوس (Mobius M. Mobius) با بازی اوون ویلسون (Owen Wilson) محاکمه می‌شود. در واقع موبیوس به این نسخه از شخصیت لوکی نشان می‌دهد که او تنها لوکی فرار کرده نیست و ظاهرا خط زمان در چندین شاخه مختلف شکسته شده و رو به نابودی قرار دارد. به همین منظور انجمن TVA قصد دارد تا با به کار گرفتن زاویه دید این لوکی، دست دیگر لوکی‌ها را بخوانند و به نحوی از او برای به دام انداختن خود او استفاده کنند تا نظم زمانی درست شود.

با این حال پیش از آنکه او به همکاری فریب‌کارانه خود با TVA بپردازد، قاعدتا چند قسمتی را به عنوان یک زندانی با گردنبندی که روی آن هشدار خطر گذاشته شده خواهد گذراند. موردی که در تصویر تازه منتشر شده فوق از سریال Loki دیده می‌شود. در این تصویر، ظاهرا لوکی منتظر شروع دادگاه خود با قضاوت روونا رنسلیر (با بازی Gugu Mbatha-Raw) است و هنوز لباس زندانی‌های خرابکار زمان را بر تن دارد.

به هر حال هنوز مشخص نیست که داستان سریال Loki به چه سمتی به پیش خواهد رفت و چه اتفاقاتی برای این کاراکتر خواهد افتاد. با این حال درون‌مایه طنز و کنایه‌های همیشگی لوکی با بازی هنرمندانه تام هیدلستون (Tom Hiddleston) قطعا یکی از مهم‌ترین دلایلی است که طرفداران به سمت این سریال جذب خواهند شد.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۲۱ با سریال WandaVision شروع شده و هم‌اکنون نیز با ماجرای عجیب سپر کاپیتان آمریکا پس از رفتن او از دنیای ابرقهرمانی، در سریال The Falcon And The Winter Soldier ادامه دارد. اما ایا داستان سریال لوکی ارتباط مستقیمی را با این دو مجموعه خواهد داشت؟ یا اینکه همچنان باید منتظر فیلم Doctor Strange In The Multiverse of Madness باشیم تا جهان‌های موازی بالاخره نشان داده شوند؟

سریال Loki در تاریخ ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) از شبکه استریم Disney Plus پخش خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا