1%
  • 10/10

چرا کاپیتان کارتر در فصل دوم سریال What If توسط قدرت سنگ‌های بی‌نهایت کشته نشد؟

توجه به جزئیات مارول بی‌نظیره!!

چرا کاپیتان کارتر در فصل دوم سریال What If توسط قدرت سنگ‌های بی‌نهایت کشته نشد؟ ۱۰ ۲۷ دی ۱۴۰۲ مارول کپی لینک
کاپیتان کارتر در فصل دوم سریال What If

با اینکه کاپیتان کارتر در فصل دوم سریال What If به یکی از قدرتمندترین مدافعان مولتی‌ورس تبدیل شده، اما برخی از طرفداران هنوز نتوانسته‌اند نبردش با استرنج سوپریم را درک کنند.

در فیلم Avengers: Endgame، زمانی که تونی استارک از سنگ‌های ابدیت استفاده کرد تا تانوس را از بین ببرد، به‌خاطر تشعشعات و قدرت زیاد آنها جان خود را از دست داد. با این حال در قسمت پایانی فصل دوم سریال What If، پگی کارتر توانست بدون هیچ مشکل خاصی از سنگ‌های ابدیت علیه استرنج سوپریم استفاده کند. این موضوع خشم بسیاری از طرفداران، به‌خصوص طرفداران مرد آهنی را برانگیخته بود تا اینکه برایان اندروز (Bryan Andrews)، کارگردان پروژه در مصاحبه‌ اخیرش با وب‌سایت ComicBook.com به نکته‌ای ریز اشاره کرد و دلیل کشته نشدن کاپیتان کارتر توسط سنگ‌های ابدیت را توضیح داد.

سکانس مبارزه کاپیتان کارتر با استرنج سوپریم یک نکته فوق‌العاده ریز دارد که شاید خیلی‌ها در نگاه اول متوجهش نشوند. اگر شما این سکانس را با دقت تماشا کنید، متوجه می‌شوید که هاله‌ای از انرژی آبی رنگ دور سنگ‌ها احاطه شده است. در واقع کاهوری با استفاده از قدرت‌های خود، لایه‌ای از انرژی سنگ فضا را دور سنگ‌های ابدیت قرار می‌دهد تا پگی به سرنوشت تلخ تونی استارک دچار نشود.

شاید این نکته ریز، کشته نشدن پگی کارتر را توضیح داده باشد، اما همچنان نمی‌تواند برخی از حفره‌های داستانی سریال را توجیه کند. برای مثال کاهوری از کجا می‌دانست بدن انسان توان تحمل قدرت سنگ‌های ابدیت را ندارد؟ یا قبل‌تر کیلمانگر چطور توانست با استفاده از هر شش سنگ ابدیت تانوس را پودر کند، آن هم بدون اینکه جان خودش را از دست بدهد؟ برخی از طرفداران معتقدند کیلمانگر نیز مثل کاهوری از قدرت سنگ فضا حین بکشن زدن استفاده کرده، اما هیچ نشانه‌ای در آن سکانس وجود ندارد که ادعای آنها را اثبات کند. پس مارول چگونه می‌خواهد به این سردرگمی‌ها پایان بدهد؟ شاید منطقی‌ترین توجیه، قضیه متفاوت بودن سنگ‌های ابدیت در دنیاهای مختلف باشد.

اگر به‌خاطر داشته باشید در قسمت پایانی فصل اول، اولتران اینفینیتی گفته بود هر دنیا سنگ‌های ابدیت منحصر به‌فرد خود را دارد. بنابراین می‌توان استنباط کرد که قدرت سنگ‌های استفاده شده توسط کیلمانگر و کاپیتان کارتر در فصل دوم سریال What If با قدرت سنگ‌های استفاده شده توسط تونی استارک در فیلم Avengers: Endgame با هم تفاوت داشتند.

مجموعه تلویزیونی What If برای فصل سوم تمدید شده، اما در حال حاضر تاریخ پخش مشخصی ندارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments