#مهسا_امینی

مکس پین در طول ۱۱ سال بیش از ۲۰۰۰ نفر را کشته!

تعداد دقیق تمامی افرادی که طی سه نسخه از بازی مکس پین به قتل رسانده‌اید


همه ما علاقمندان به دنیای بازی‌ها معمولا بین فصل‌های مهم سال که ترافیک شدیدی بین انتشار بازی‌های بزرگ به راه می‌افتد، زمان زیادی برای پرداختن به امیال درونی خود داریم. پاندمی سال گذشته همچنان در بسیاری از شهرها ادامه دارد و هنوزم که هنوز است بسیاری از ما از خانه‌هایمان خارج نشده‌ایم. بازی پشت بازی پشت بازی. اما در این میان برای ایجاد تنوع در برنامه روزانه‌مان بد نیست گاهی از روی کنجکاوی به سراغ امیال درونی‌مان برویم و درباره چیزهایی که واقعا درباره‌شان کنجکاویم وقت بگذاریم. مثلا یک جواب دقیق برای این سوال پیدا کنیم: «مکس پین در طول سه بازی چند نفر را کشت؟»

یکی از یوتوبرهای بسیار زحمت‌کش و علاقمند به دنیای گیم – که متاسفانه از آوردن اسم آن معذوریم اما می‌توانید از طریق این لینک به صفحه یوتوبش سر بزنید – سه نسخه از سری بازی Max Payne که فاصله 11 سال از یکدیگر منتشر شده‌اند را مورد بررسی قرار داده و به در انتها دریافته است که مکس پین در طول این سه بازی 2241 نفر را کشته است!

مکس پین
ظاهرا راکستار گیمز نسبت به رمدی علاقه بیشتری به خشونت و آدم‌کشی دارد!

این رقم واقعا عدد بسیار بزرگی است. مخصوصا وقتی به تفکیک هر بازی می‌بینیم که مکس در هر نسخه از سری بازی Max Payne چند نفر را کشته است. در سال 2001 و اولین نسخه از بازی Max Payne، مکس یا بهتر است بگوییم شما، 652 نفر را به قتل رسانده‌اید. این تعداد بسیار بیشتر از حد معمول در ذهن بازیکن جلوه می‌کند وقتی به این فکر می‌کنید که تمامی این 652 نفر آدم‌های معمولی بوده‌اند؛ نه آدم فضایی‌ها و موجودات فرازمینی! آمار بازی Max Payne 2 کمی معقولانه‌تر به نظر می‌رسند. شما در این بازی 373 نفر را زمانی که در نقش مکس بازی می‌کنید، کشته‌اید. در مراحلی که در نقش مونا (Mona Sax) بازی می‌کنید تنها 91 را کشته‌اید.

 

اما در بازی Max Payne 3 ماجرا کمی غافلگیرکننده‌ می‌شود. شما در این بازی 1216 نفر را به قتل رسانده‌اید. خدای من… مکس!

من هم مانند شما زمان زیادی را در طول زندگی‌ام صرف تجربه بازی‌های خشن کرده‌ام. اما این اولین باری است که در انتهای کار به تعداد تمامی آدم‌هایی که در طول بازی کشته‌ام فکر می‌کنم. تک تک این افراد در طول بازی پیش روی شما قرار گرفته‌اند و شما نیز بدون لحظه‌ای تلنگر ماشه را چکانده و آن را به قتل رسانده‌اید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا