جواب رسمی: چطور شخصیت وولچر در فیلم Morbius ظاهر شده است؟

وولچر MCU در جهانی متفاوت

شخصیت وولچر در فیلم Morbius - جهان سینمایی سونی

اخیرا سازندگان اعلام کرده‌اند که شخصیت وولچر از دنیای سینمایی مارول چطور به جهان سینمایی سونی در فیلم Morbius رفته است. به گفته کارگردان اثر، این کاراکتر دقیقا همان نسخه‌ای است که در فیلم Spider-Man: Homecoming بود و نسخه تازه‌ای از دنیایی متفاوت نیست.

فیلم Spider-Man: Homecoming در سال ۲۰۱۷ در حالی اکران شد که سونی دیگر قید سری The Amazing Spider-Man را زده بود. شخصیت مرد عنکبوتی رسما به دنیای سینمایی مارول آمد و در فیلم Captain: America Civil War برای اولین بار در MCU نشان داده شد تا با یک کتک حسابی از کاپیتان آمریکا (Captain America) از او پذیرایی شود. با این حال اسپایدرمن تام هالند توانست با حضور در فیلم‌های مهیج رکورد فروش سایر آثار سینمایی قبلی در سری فیلم‌های مرد عنکبوتی را بزند تا در نهایت، به اوج محبوبیت طی سالیان گذشته برسد.

با این وجود، سونی هنوز هم اسپایدرمن‌های قبلی خود را فراموش نکرده بود و از همین جهت نیز تصمیم گرفت تا طی یک همکاری جدید با دیزنی و استودیو مارول، هر سه مرد عنکبوتی از جهان‌های مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهد. این اقدام نشان داد که سونی هنوز هم به ادامه روند ساخت جهان سینمایی خود یا همان Sony Spider-Man Universe پایبند است و از همین جهت نیز کار خود را با ساخت فیلم‌های اسپین آف مانند Venom و Kraven The Hunter ادامه خواهد داد.

با این حال جدیدترین اثر سینمایی از دنیای سینمایی سونی، قرار است تا یک شخصیت دیگر از MCU را قرض گرفته و در کنار دکتر مایکل موربیوس (Michael Morbius) قرار دهد!

شخصیت وولچر در فیلم Morbius همان نسخه MCU است

مدتی پیش بود که یک تریلر دیگر از فیلم Morbius منتشر شد و اگر آن را به دقت نگاه کنید،‌ کاملا واضح است که در چند سکانس، شخصیت وولچر (Vulture) با بازی مایکل کیتون (Michael Keaton) در آن حضور دارد. این در حالی است که حضور این کاراکتر در فیلمی که در جهان سینمایی سونی است، سوال‌های بسیاری را برای کاربران ایجاد کرده بود و اکنون سازندگان اعلام کرده‌اند که این وولچر، دقیقا همان نسخه‌ای است که در دنیای سینمایی مارول دیده بودید!

به هر حال این تریلر خود به اندازه کافی گیج کننده است و سازندگان نیز با نزدیک شدن به تاریخ اکران، به ترتیب در حال پاسخ به انواع سوال‌ها هستند؛ طوری که اول از همه مشخص شد که حتما یک اسپایدرمن در این جهان وجود دارد، حال نیز درباره حضور وولچر در فیلم Morbius اعلام شده که او پس از اتفاقات No Way Home به دنیای ونوم و موربیوس رفته است.

چنان که پیداست، سونی به شدت به دنبال این است که هرچه سریع‌تر گروه شش خبیث یا همان Sinister Six را در دنیای جداگانه خود معرفی کند و استارت کار را هم با وولچر و موربیوس زده است، تا بعدها کریون شکارچی هم به دسته افرادی که می‌خواهند سر به تن پیتر پارکر (Peter Parker) نباشد اضافه شود. با این وجود، جالب است بدانید که این برنامه‌ها همگی در خط داستانی سری The Amazing Spider-Man برنامه‌ریزی شده بودند و هیچ بعید نیست که جهان Morbius، همان دنیایی باشد که اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) دروغگو در آن از ساختمان‌ها تاب می‌خورد.

با این وجود، حال که مولتی‌ورس رسما ساخته شده و شخصیت‌هایی با ظاهر متفاوت یا یکسان می‌توانند در جهان‌های مختلف حضور پیدا کنند، به نظر کمی عجیب می‌رسد که چرا سازندگان وولچر تازه‌ای را با همان بازیگر در فیلم Morbius معرفی نکرده‌اند و کارگردان اثر تاکید دارد که این همان ورژن MCU است. این یعنی وولچر از دنیای سینمایی مارول، در اثری حضور دارد که عملا داستان آن در دنیای سینمایی مارول رخ نمی‌هد؛ در حالی که تا وقتی خود فیلم را تماشا نکنیم، نمی‌فهمیم که دلیل این تصمیم چیست.

اما حداقل این مورد به صورت تصمیم منتشر شده که وولچر با توجه به اتفاقاتی که در پایان Spider-Man: No Way Home و همچنین Venom 2 افتاد حال به جهان سینمایی سونی رفته است. با این حال، به نظر شما این کاراکتر چه برنامه‌های شومی را در این جهان متفاوت خواهد داشت؟

فیلم Morbius در روز جمعه ۱۳ فروردین (1 آوریل) اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا