1%
  • 0/10

کاهش فروش بازی Horizon Forbidden West بعد از انتشار در پلی استیشن پلاس

سونی راضی به این کار نیست

کاهش فروش بازی Horizon Forbidden West بعد از انتشار در پلی استیشن پلاس ۱ ۳۰ آذر ۱۴۰۲ گزارش فروش (گیم) کپی لینک
فروش بازی Horizon Forbidden West

انتشار Horizon Forbidden West در سرویس پلی استیشن پلاس باعث شده تا میزان درآمد سونی از این بازی تا ۸۵ میلیون دلار کاهش یابد.

به دنبال حمله سایبری باج‌افزار به اینسامنیاک گیمز، بسیاری از اطلاعات محرمانه این استودیو و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی فاش شدند. یکی از این اسناد لو رفته مربوط به فروش هورایزن فوربیدن وست بوده که گویا ژاپنی‌ها چندان از عملکرد این بازی رضایت ندارند.

به بیان دقیق‌تر، این سند نشان می‌دهد بعد از انتشار Horizon Forbidden West در پلی استیشن پلاس اکسترا و پریمیوم، میزان فروش بازی تا حد قابل توجهی کاهش یافته و در پی آن، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی انتظار خود از درآمد این عنوان را پایین آورده است.

در این گزارش نوشته شده که درآمد حاصل از فروش بازی در سال نخست عرضه برابر با ۱۲۴ میلیون دلار بوده است. با این حال، بازی در سال دوم انتشار به پلی استیشن پلاس ملحق شد و شرکت سونی سطح انتظار خود از فروش بازی را کاهش داد؛ به طوری که این کمپانی درآمد حاصل از فروش بازی را چیزی در حدود ۳۵ میلیون دلار تخمین زده بود.

این موضوع چندان هم غیر منطقی به نظر نمی‌رسد. در واقع، سونی تا به امروز بارها و بارها تاکید کرده که عرضه بازی‌های انحصاری پلی استیشن در سرویس اشتراکی لطمه بزرگی به استودیوی سازنده و شرکت ناشر وارد می‌کند. این کمپانی مدعی است که عناوین فرست پارتی پلی استیشن با بودجه‌های کلان ساخته می‌شوند که در صورت عرضه آن‌ها در PS Plus، نه تنها باید قید سودآوری آن‌ها را زد، بلکه حتی نمی‌توان بودجه ساخت را نیز جبران کرد.

البته، کاهش درآمد سونی از فروش Horizon Forbidden West به معنای شکست بازی از نظر تجاری نیست. اگر خاطرتان باشد، این شرکت در اوایل سال جاری میلادی در پیامی خاطرنشان کرد که میزان فروش بازی به بیش از ۸.۴ میلیون نسخه در سراسر جهان رسیده که با توجه به بودجه ۲۱۲ میلیون دلاری ساخت آن، می‌توان گفت که بازی وارد فاز سودآوری شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments