بازی Horizon Forbidden West را به رایگان به نسخه PS5 ارتقا دهید!

عقب نشینی سونی از تصمیم خود!

بازی Horizon Forbidden West را به رایگان به نسخه PS5 ارتقا دهید! حمید توحیدلو ۰ ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
نسل نهم بازی Horizon Forbidden West

در پی اعتراض‌های شدید هواداران، در نهایت شرکت سونی با عقب نشینی از تصمیم خود، اعلام کرد که به‌روزرسانی ارتقای نسخه‌ی نسل هشتم به نسل نهم بازی Horizon Forbidden West به صورت رایگان عرضه می‌شود.

گوریلا گیمز در ابتدا با ساخت مجموعه کیلزون نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. سپس چهار سال پیش بود که اولین اثر نقش آفرینی این استودیو به نام هورایزن زیرو داون به صورت انحصاری روانه کنسول پلی‌استیشن 4 شد که به لطف گیم‌پلی مهیج و داستان درگیرکننده توانست به عنوان یکی از بهترین بازی‌سازهای سبک اکشن نقش آفرینی لقب بگیرد. این بازی در زمان انتشار حسابی تحسین منتقدان را برانگیخت و موفقیت‌های بزرگی را برای تیم سازنده و همچنین شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی به همراه آورد.

به دنبال استقبال عالی بازیکنان از بازی، چندان دور از انتظار نبود که شرکت سونی به توسعه‌ی دنباله‌ی مجموعه چراغ سبز نشان دهد. از این رو، اگر خاطرتان باشد، استودیوی گوریلا گیمز در مراسم معرفی کنسول نسل نهم پلی‌استیشن، اولین تیزر از بازی جدید هورایزن تحت عنوان Horizon Forbidden West را به اشتراک گذاشت. این عنوان مورد انتظار ادامه‌ی ماجراجویی‌های الوی، شخصیت اصلی بازی، در قرن ۳۱ میلادی را روایت و بار دیگر شما را درگیر داستان عمیق خود می‌کند.

اگر اخبار دنیای بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که شرکت سونی چند روز پیش امکان پیش خرید بازی را برای علاقه‌مندان فراهم کرد. در پی این امر، تیم توسعه‌دهنده از نسخه‌های مختلف بازی پرده برداشت که طولی نکشید نحوه قیمت‌گذاری آن‌ها با انتقادات شدیدی از سوی هواداران روبه‌رو شد. در واقع سونی در شروع نسل جدید اعلام کرد که به خاطر افزایش هزینه‌های ساخت، قیمت تمامی عناوین انحصاری در نسل نهم را چیزی در حدود ده دلار افزایش می‌دهد، اما در طرف مقابل، وعده داده بود که آثار میان نسلی آن‌ها همچون هورایزن فوربیدن وست از این قاعده پیروی نمی‌کنند.

این در حالی است که بعد از معرفی نسخه‌های مختلف بازی، برخلاف وعده‌های سونی، مشخص شد که کاربران برای ارتقای بازی به نسل نهم باید هزینه‌ی جداگانه‌ای پرداخت کنند. این موضوع به سرعت با واکنش‌های تند بازیکنان مواجه شد و بعد از اعتراض‌های فراوان، سرانجام شرکت سونی در جهت رضایت کاربران از تصمیم خود کوتاه آمد. این شرکت ساعاتی پیش در پیامی رسما تایید کرد که به‌روزرسانی آپگرید بازی هورایزن فوربیدن وست به نسل نهم به صورت رایگان در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت و سونی هیچ هزینه‌ی اضافی برای این ارائه‌ی این آپدیت دریافت نمی‌کند.

جیم رایان، مدیر کل شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، در این خصوص اعلام کرد که این کمپانی به طور کامل به تعهدات قبلی خود عمل می‌کند و با وجود اینکه فراگیری ویروس کرونا برنامه‌های آن‌ها را تا حدودی تغییر داده، آپدیت ارتقا به نسل نهم نسل نهم بازی Horizon Forbidden West به صورت رایگان عرضه خواهد شد. او در این زمینه توضیح می‌دهد:

سال پیش بود که وعده دادیم تمامی بازی‌های لانچ و میان نسلی خود از جمله هورایزن فوربیدن وست به صورت رایگان از نسل هشتم به نسل نهم ارتقا می‌یابند. با این حال، در پی شیوع ویروس کرونا، یک سری از برنامه‌های ما دستخوش تغییراتی شد و نتوانستیم بازی مذکور را در بازه زمانی مقرر عرضه کنیم. ما تصمیماتی در راستای این موضوع در نظر گرفته بودیم که حال سر حرف خود خواهیم ماند.

نسل نهم بازی Horizon Forbidden West

یکی از دلایلی که به اعتراض بازیکنان دامن زده، نبود گزینه‌ی مستقیم برای ارتقای بازی از نسل هشتم به نسل نهم است. به بیان دقیق‌تر، کاربران پلی‌استیشن 4 که بعدها قصد ارتقای آن به کنسول جدید را دارند، برای دریافت به‌روزرسانی آپگرید بازی، به ناچار مجبور هستند که نسخه‌ی دیلاکس آن را خریداری کنند. گفتنی است که نسخه‌ی دیلاکس حتی ده دلار گران‌تر از نسخه‌ی استاندارد بازی در پلی‌استیشن 5 است.

حال آقای جیم رایان اعلام کرد که از این پس تمامی بازی‌های میان نسلی سونی با پرداخت تنها ده دلار به نسل جدید ارتقا پیدا می‌کنند. نکته جالب‌تر اینکه این موضوع مختص نسخه‌ی دیجیتالی بازی‌ها نیست و افرادی که نسخه‌ی فیزیکی را نیز تهیه می‌کنند، با پرداخت مبلغ مذکور می‌توانند آپدیت مربوطه را دریافت کرده و از تجربه‌ی آن روی کنسول جدید لذت ببرند. مدیر کل شرکت سرگرمی‌های تعاملی سون در این زمینه می‌گوید:

من تایید می‌کنم که از این پس کاربران می‌توانند با پرداخت مبلغ ده دلار تمامی بازی‌های فرست پارتی و انحصاری پلی‌ستیشن که به صورت میان نسلی به شمار می‌روند، به نسل نهم ارتقا دهند. این مختص نسخه‌ی دیجیتالی نیست و شامل نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها نیز می‌شود. برای مثال، عناوین گاد آو وار و گرن توریسمو ۷ از این ویژگی برخوردار خواهند بود.

لازم به ذکر است که بازی هورایزن فوربیدن وست در ابتدا برای عرضه در اواخر سال جاری میلادی برنامه ریزی شده بود که کمپانی سونی چند روز پیش در پیامی رسما اعلام کرد که انتشار این عنوان به سال آینده موکول شده است. بر این اساس، گفته شده که بازی در روز ۲۹ بهمن ماه سال جاری (مصادف با ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی) به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 عرضه خواهد شد. با وجود اینکه نسخه‌ی اول این سری در حال حاضر در دسترس کاربران رایانه‌ی شخصی قرار دارد، اما شرکت سونی هنوز هیچ اشاره‌ای به انتشار اثر مزبور برای پی‌سی نکرده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عقب نشینی سونی و عرضه‌ی رایگان آپدیت ارتقا به نسل نهم بازی Horizon Forbidden West چیست؟ به نظر شما، کشمکش‌ها در خصوص عرضه‌ی پولی آپگرید بازی‌ها به نسل جدید تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا