با تنظیمات بازی Horizon Forbidden West به خود و الوی کمک کنید!

تنظیماتی برای بازی بهتر

تنظیمات بازی Horizon Forbidden West

تنظیمات بازی Horizon Forbidden West در بخش Accessibility این دسترسی را به بازیکنان می‌دهد تا بتوانند تجربه بهتری را در بازی داشته و کمی راحت‌تر مراحل را رد کنند. به همین ترتیب نیز در ادامه می‌توانید شاهد معرفی ۵ مورد از این تنظیمات مهم باشید که بیشترین کاربرد را دارند.

بازی Horizon Forbidden West به تازگی منتشر شده و چنان که پیداست، طرفداران استقبال خیلی زیادی هم از آن کرده‌اند. در این عنوان جدید، ماجراجویی‌های الوی ادامه پیدا می‌کند؛ جایی که پس از فهمیدن رازهای پروژه زیرو داون، حال باید با تهدیدی تازه کنار بیاید تا مردمان قبیله‌اش تلف نشوند.

با این وجود برای کنترل شخصیت اصلی و مو قرمز بازی، اینبار مکانیزم مبارزات کمی تغییر کرده و الوی چندین گجت تازه و فن‌های متفاوت را یاد گرفته است! اما باز هم با تمامی این ویژگی‌های جدید، شاید هنوز برای کشتن دشمنان داخل بازی به مشکل بخورید و از همین جهت نیاز به کمک بیشتر خواهید داشت. به همین دلیل است که تنظیمات Accessibility در این عنوان قرار داده شده‌اند تا کار بازیکن راحت‌تر باشد.

تنظمیات بخش Waypoint Pathfinding

در بازی Horizon Forbidden West شما الوی را در جهانی نسبتا بزرگ و در حالت Open World یا همان جهان‌باز کنترل می‌کنید. حال برای اینکه بتوانید مسیر خود را پیدا کنید، دو حالت در منو تنظیمات Accessibility وجود دارد که در بخش Waypoint Pathfinding پیدا می‌شوند. 

این دو حالت به نام‌های Explorer و Guided هستند. در حالت اول، می‌توانید شاهد مقصد نهایی خود در HUD بازی باشید. بدین ترتیب، می‌توانید از هر مسیری که دوست دارید به سمت مقصد رفته و از هر جاده‌ای که خود نزدیک می‌بینید رد به هدف برسید. با این وجود با حالت Guided، خیلی سریع‌تر و با راهنمایی کامل در نقشه بازی شاهد مسیری که به سمت مقصد می‌رود خواهید بود؛ درست مثل مورد مشابه در بازی‌هایی مانند Mafia و یا GTA V که خط بهترین مسیر به سمت هدف را ترسیم می‌کند.

تنظیمات بخش Mount Follows Road

تنظیمات Mount Follows Road بازی Horizon Forbidden West در واقع مربوط به زدن یک دکمه خاص (معمولا همان مربع در پلی استیشن یا X در ایکس باکس) است که با نگه داشتن آن، می‌توانید به مرکب الوی بگویید که خودش مسیر را برود. این روش برای چند لحظه جدا شدن از بازی و برای مثال نوشیدن چایی بهترین آپشن است.

اما در نظر داشته باشید که با وجود زدن این دکمه، همیشه در نظر داشته باشید که خود هم باید پای سیستم بنشینید و حواستان به دشمنانی که ممکن است هر لحظه سر و کله‌شان ظاهر شود باشید. به هر حال ممکن است مسیری که از آن رد می‌شوید، پر از ماشین‌های آلوده و افرادی باشد که می‌خواهند سر به تن الوی و مردم قبیله‌اش نباشد!

دو نفره بازی کنید!

می‌دانید چه چیزی از یک الوی قوی‌تر است؟ دو الوی! اگر یک کنترلر اضافه دارید، می‌توانید خیلی راحت با اتصال آن به کنسول پلی استیشن 4 یا 5 خود، دو الوی در نقشه بازی ظاهر کنید و سپس به یک ماجراحویی دو نفره بروید! نگران ذخیره شدن بازی هم نباشید، دقیقا مثل همان حالت یک نفره، بازی در این حالت هم سیو خواهد شد و چیزی را از دست نمی‌دهید؛ همان ماموریت‌ها، همان داستان، فقط اینبار دو نفره!

فعال کردن قابلیت Auto Heal

وسط یک درگیری سنگین هستید، ماشین‌ها به سمت‌های مختلف می‌دوند و ناگهان به شما حمله می‌کنند. الوی هم از هر سلاح مختلفی استفاده می‌کند تا آن‌ها را نابود کند؛ پشت سر هم دکمه می‌زنید و به یکباره با یک حمله گیم اور می‌شوید! در واقع دلیل چنین چیزی این نیست که شما نمی‌توانید از خود دفاع کنید، بلکه آسیب دیدن در بازی کاملا طبیعی است. بلکه احتمالا شما فراموش کرده‌اید که بعد از آسیب خوردن، خود را درمان کنید.

اگر معمولا به نوار سلامتی الوی دقت نمی‌کنید و حواستان کاملا به مبارزه پرت می‌شود، بد نیست قابلیت Auto Heal را در منو تنظیمات فعال کنید. با این کار، اگر زمانی میزان سلامتی شخصیت اصلی از ۵۰ درصد کمتر شود، الوی خودش دست به کار خواهد شد. همچنین وقتی کاملا از درگیری دور می‌شوید،‌ او میزان سلامتی‌اش را در صورت داشتن آیتم مورد نظر، به ۱۰۰ می‌رساند.

قابلیت کند کردن انیمیشن انتخاب سلاح

باز هم مثل عنوان GTA V، در این بازی جدید وقتی که می‌خواهید سلاح مورد نظر خود را انتخاب کنید، زمان تا حد بسیار کمی کند خواهد شد. این مقدار برای اوایل بازی کاملا جواب است و در همان زمان مورد نظر، می‌توانید سلاح ای گجت مورد نظر را بردارید. با این وجود، وقتی که در داستان پیش می‌روید، تعداد این سلاح‌ها خیلی بیشتر می‌شود. به همین دلیل، احتمالا مجبور می‌شوید تا سریع و بی‌دقت تجهیزات خود را بردارید.

این در حالی است که می‌توانید در تتظیمات بازی Horizon Forbidden West این مقدار را روی Slow یا Slowest قرار دهید. همچنین اگر خیلی دست سریع و اعتماد به نفس بالایی دارید، می‌توانید بدون این تنظیمات را روی None بگذارید تا در یک چشم بهم زدن منو برداشته شود!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا