1%
  • 0/10

لین-مانوئل میراندا به حضور در فصل سوم His Dark Materials علاقه‌مند است

بازگشت لی اسکورزبی؟

لین-مانوئل میراندا به حضور در فصل سوم His Dark Materials علاقه‌مند است ۰ ۱۱ دی ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
فصل سوم His Dark Materials

لین-مانوئل میراندا، ستاره‌ی آمریکایی که پس از نمایش Hamilton حسابی بر سر زبان‌ها افتاده، به حضور دوباره در نقش لی اسکورزبی در فصل سوم His Dark Materials ابراز علاقه کرده است.

فصل دوم سریال دارک فانتزی His Dark Materials چندی پیش از شبکه‌ی HBO پخش شد که وقایع بسیار احساسی و شوک‌آوری را به تصویر کشید تا طرفداران به‌شدت برای تماشای فصل سوم و آخر سریال مشتاق شوند. داستان سریال دنبال‌کننده‌ی ماجراهای زندگی دختری به نام «لیرا بلاکوا» (Lyra Belacqua) است که نقش او را دافنه کین، ستاره‌ی جوان فیلم Logan بازی می‌کند. در دنیای این سریال که اقتباسی از رمان‌هایی به همین نام نوشته‌ی فیلیپ پولمن است، هر انسان حیوانی دارد که تجسمی از روح اوست. به این حیوان‌ها، «دیمون» (Daemon) می‌گویند. لیرا در خلال داستان به توطئه‌ای بزرگ پی می‌برد که انتهایش به ماده‌ی ناشناخته‌ای به نام «گرد» (Dust) می‌رسد.

لین-مانوئل میراندا در این سریال نقش «لی اسکورزبی» (Lee Scoresby) را برعهده دارد؛ کابویی که طی وقایع داستان تبدیل به دوست و نگهبان لیرا می‌شود. دیمونِ اسکورزبی، «هستر» نام دارد و یک خرگوش است که در هر حالی او را همراهی می‌کند. در اپیزود آخر فصل دوم، شاهد مرگ غم‌انگیز اسکورزبی پس از مبارزه با مامورانی بودیم که برای نجات لیرا فرستاده شده بودند.

میراندا در مصاحبه با Variety اذعان داشته که برای بازگشت به دنیای سریال در فصل سوم His Dark Materials مشتاق است، حتی با وجود آن که کاراکترش در فصل قبلی جانش را از دست داد. او در پاسخ به این سوال که آیا اسکورزبی و هستر در فصل سوم بازخواهند گشت یا خیر گفته:

هنوز هیچ چیز قطعی و نهایی نشده، اما من همیشه به آنها (سازندگان) گفته‌ام که این [تجربه] برای من بسیار لذت‌بخش بوده و در خدمت خواسته‌های شرکت Bad Wolf Productions هستم. اگر آنها بخواهند لی و هستر به شکل جسمانی یا غیرجسمانی برگردند، من قبول می‌کنم. اما آنها تازه چراغ سبز را گرفته‌اند و من حتی نمی‌دانم چقدر از کار جلو رفته یا نوشته شده است.

در سومین رمان این مجموعه، اسکورزبی به شکل یک روح برمی‌گردد تا به لیرا کمک کند. احتمالا به همین دلیل بوده که میراندا از لفظ «غیرجسمانی» استفاده کرده است. در داستان سریال، لیرا هنوز از مرگ اسکورزبی باخبر نشده و این احتمالا یکی از نقاط داستانی مهم فصل سوم خواهد بود.

فصل سوم سریال که چراغ سبز تولید را هم گرفته، بزرگ‌تر و عمیق‌تر از هر زمان دیگری خواهد بود. از بزرگ‌ترین اتفاقاتی که باید منتظرش باشیم، حضور «جیمز مک‌‌آووی» (James McAvoy) دوست داشتنی در نقش پدر لیرا است که جنگی بزرگ علیه تشکیلات شرور Magisterium راه خواهد انداخت. کاراکتر اسکورزبی در منبع اقتباس سریال تا پایان تاثیر بزرگی بر قهرمان اصلی می‌گذارد و ادامه‌ی حضور میراندا قطعا فوق‌العاده خواهد بود. با این حال حتی در صورت عدم تحقق، چهره‌ای که او از لی اسکورزبی تاکنون خلق کرده بسیار دوست‌داشتنی و به یاد ماندنی بوده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments