#مهسا_امینی

دانلود فیلم جاودانگان در چه تاریخی میسر می‌شود؟

این اثر به‌زودی به فضای مجازی می‌آید

دانلود فیلم جاودانگان

در شرایطی که حدودا یک ماه از آغاز اکران گسترده می‌گذرد، گروهی از طرفداران می‌خواهند بدانند امکان دانلود فیلم جاودانگان چه زمانی مهیا خواهد شد.

کمیک بوک‌های مارول نژادهای مختلفی از موجودات زنده را در خود جای داده که یکی از آن‌ها جاودانگان یا اترنال‌ها نام دارند. این موجودات قدرتمند و انسان‌نما توسط سلستیال‌ها خلق شده و وظیفه اصلی‌شان حفاظت از نسل بشر در برابر دیوینت‌ها است. ساخت یک فیلم سینمایی با محوریت جاودانگان در سال ۲۰۱۸ میلادی تایید شد و پس از طی کردن فازهای مختلف، سرانجام در نوامبر سال جاری میلادی روی پرده نقره‌ای آمده است. البته والت دیزنی برنامه متفاوتی را در سر می‌پروراند اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد اکران با تاخیری حدودا یک ساله مواجه شود.

طبق اطلاعاتی که از Eternals موجود است، جاودانگان قرن‌ها پیش و به دستور سلستیال‌ها به زمین آمدند تا وظیفه محافظت از نسل بشر را بر عهده بگیرند. آن‌ها اجازه دارند از علم خود برای کمک به انسان‌ها و زمینه‌سازی پیشرفتشان در زمینه‌های مختلف بهره ببرند اما اجازه ندارند دخالت مستقیمی در سرنوشت ساکنان زمین داشته باشند، مگر اینکه پای دیوینت‌ها در میان باشد. به همین دلیل، هیچ کدام از جاودانگان در نبرد با تانوس حضور نیافته و کنار انتقامجویان نجنگیدند. در ضمن، شخصیت‌های اصلی طی قرن‌های گذشته به اختلاف خورده و به همین دلیل، حالا دور از هم زندگی می‌کنند.

اگرچه یک ماه از آغاز اکران گسترده می‌گذرد، تعداد قابل‌توجهی از مخاطبان می‌خواهند بدانند امکان دانلود فیلم جاودانگان چه زمانی مهیا می‌شود. به هر حال، جدیدترین محصول مارول در بسیاری از کشورها از جمله ایران و عربستان سعودی روی پرده نقره‌ای نیامده و قرار هم نیست بیاید. در نتیجه، مخاطبان ساکن در این مناطق منتظر انتشار دیجیتالی هستند. در پاسخ به سوال مزبور باید گفت دیزنی پلاس اخیرا تاریخ اضافه شدن Eternals به لیست محصولاتش را اعلام کرده است. بر این اساس، مشترکان سرویس استریم از تاریخ ۲۲ دی سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۲ ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی) می‌توانند پای تماشای فیلم بنشینند. البته احتمال دارد نسخه دیجیتالی مدت کوتاهی قبل از این تاریخ به فضای مجازی آمده و روی سرویس‌های وب سایت‌های دانلود آپلود شوند؛ مانند اتفاقی که برای پیش برای بسیاری از آثار سینمایی رخ داده بود.

تیم بازیگری Eternals نام‌های شاخصی را در خود جای داده که برای مثال می‌توان به آنجلینا جولی (Angelina Jolie)، ریچارد مدن (Richard Madden)، سلما هایک (Salma Hayek)، کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani)، دان لی (Don Lee) و کیت هرینگتون (Kit Harington) اشاره کرد. تمامی نام‌های گفته شده غیر از هرینگتون به عنوان یک جاودان جلوی دوربین رفته‌اند. هنرپیشه بریتانیایی یک انسان به نام دین ویتمن را به تصویر کشیده که هیچ گونه قدرت فراطبیعی‌ای نداشته اما دستیابی به شمشیری خاص ورق را برمی‌گرداند.

استفاده از نام‌های مشهور برای تیم بازیگری Eternals تنها ویژگی شاخص آن نیست. در این فیلم شاهد تنوع نژادی در میان دست‌اندرکاران به خصوص جلوی دوربین هستیم. به بیان دقیق‌تر، لیست بازیگران اصلی شامل رنگین پوست، آمریکایی، آسیایی و حتی ناشنوا می‌شود.

لباس ویژه‌ای که بازیگران فیلم جاودانگان حین مبارزات به تن می‌کنند، واقعی است. البته این گزاره یک استثنا دارد. از آنجایی که طراحی لباس تینا در فاز پس‌تولید تغییر کرد و امکان فیلمبرداری دوباره صحنه‌ها مورد نظر نبود، دست‌اندرکاران تصمیم گرفتند از جلوه‌های ویژه برای به تصویر کشیدن لباس این شخصیت استفاده کنند.


guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا