ریبوت فیلم Hellboy ژانری جدید خواهد داشت

بازگشت پسرجهنمی

ریبوت فیلم Hellboy

سازنده ریبوت فیلم Hellboy برایان تیلور (Brian Taylor)، جزئیات بیشتری را در مورد قسمت جدید این سری با طرفداران در میان گذاشت.

قسمت قبلی این فیلم در سال ۲۰۱۹ با کارگردانی (David Harbour)، با فروش ۵۵ میلیون دلاری خود به شکستی در باکس آفیس تبدیل شد و با اینکه ساخت دنباله‌ایی برای این سری دور از ذهن بود، کمپانی فیلم‌سازی میلنیوم (Millennium Films) هفته پیش خبر داد که تصمیماتی برای ساخت ریبوتی نوشته خود طراح کمیک‌ این عنوان، مایک میگنولا (Mike Mignola) گرفته شده است. با این تصمیمات قطعی برای ساخت ریبوت فیلم Hellboy به نظر می‌آید که سازندگان این قسمت قرار است تغییرات زیادی را در کاراکتر پسر جهنمی ایجاد کنند.

در مصاحبه با مجله Collider، برایان تیلور کارگردان این فیلم توضیح داد که در ساخت قسمت جدید با عنوان Hellboy: The Crooked Man از زاویه دید جدیدی شروع به فیلمسازی کرده و جزئیاتی در این قسمت جدید وجود دارد که در قسمت‌های قبلی دیده نشده است. در این مصاحبه، تیلور گفت:

من ایده یه فیلم ترسناک برای درجه سنی بزرگسال رو ارائه کردم و تیم میلنیوم هم از ایدم حمایت کرد. خیلیا هستن که از اینجور فیلما خوششون میاد.

تفاوت فیلم برایان تیلور با ساخته گیلرمو دل تورو

گیلرمو دل تورو (Guillermo Del Toro)، دو قسمت اول فیلم Hellboy را نوشته و کارگردانی کرده است. به گفته هاربر، ساخت دنباله‌ایی برای چنین میراثی تقریبا غیر ممکن است. اما تیلور در گفتگوی جدید خود با Collider، گفت که فیلم جدیدش که در بلغارستان و یونان شروع به فیلمبرداری می‌شود به طور خیلی خاصی با Hellboy دل تورو متفاوت است:

فیلم‌های دل تورو اپراهایی فضایی بودن که او به طور کامل توی اونا حل شده بود. ولی بعضی از کمیک‌هایی که مایک می‌کشید حس خیلی متفاوت‌تری داشتن. یه وحشتی که مردم می‌شناختن و خیلی تراشیده‌تر بودن. Hellboy جوون‌تر و یه کاراگاه ماوراالطبیعه که توی گوشه‌های تاریک جهان سرگردان بود…

کمیک Hellboy: The Crooked Man که عنوان ریبوت جدید هم هست، در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و در مورد Hellboy در سال ۱۹۵۰ بود که با موجودی شیطانی در روستای آپالاچیا روبرو می‌شد. این زمینه و دوره مطمئنا باعث می‌شود تا The Crooked Man ظاهر فولکلور‌تری داشته باشد. ژانری که شامل فیلم‌های کلاسیکی مثل The Wicker Man و The Witch هم می‌شود.

نکته مهم دیگر مصاحبه تیلور، رده سنی فیلم مذکور است. البته قسمت اکران شده در سال ۲۰۱۹ هم در رده سنی R (بزرگسال) اکران شد. اما این مسئله کمکی به جذب مخاطبان نکرد. حال به نظر می‌آید که کمپانی میلنیوم، میگنولا و تیلور تمام تلاش خود را برای حفظ خشونت در ریبوت فیلمHellboy انجام می‌دهند و طبق گفته‌های تیلور، عدالت را در حق کمیک‌ها نیز برقرار می‌کنند. همچنین، سعی بر این است که تغییرات در مقایسه با فیلم‌های دوست داشتنی دل تورو احساس شود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا