1%
  • 0/10

فروش هدفون‌های بی‌سیم با شیوع ویروس کرونا افزایش یافت

کاهش فروش ساعت‌های‌ هوشمند در سه ماهه ابتدایی ۲۰۲۰

فروش هدفون‌های بی‌سیم با شیوع ویروس کرونا افزایش یافت ۰ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
فروش هدفون‌های بی‌سیم ساعت هوشمند

طبق آخرین گزارش IDC، در سه ماهه‌ی ابتدایی سال ۲۰۲۰ با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، رشد قابل توجهی در بازار فروش هدفون‌های بی‌سیم مشاهده شده است.

تحلیلگران موسسه‌ی تحقیقاتی IDC نه تنها ساعت هوشمند و ردیاب‌های سلامتی، بلکه هدفون‌های بی‌سیم را نیز در رده‌ی گجت‌های پوشیدنی قرار داده‌اند که در طول همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها با افزایش میزان تقاضا روبه‌رو بوده است.

گجت‌های مثل هدفون‌های بی‌سیم و ایرپادها با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و خانه‌نشینی و دورکاری کارمندان به ابزار مهمی تبدیل شد و تقاضا برای این مدل دستگاه‌های صوتی افزایش یافت.

اپل با فروش ۲۱.۲ میلیون دستگاه گجت پوشیدنی توانست ۲۹.۳ درصد سهم بازار را به خود اختصاص دهد. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان فروش این دستگاه‌ها توسط اپل ۱۳.۳ میلیون برآورد شد و به این ترتیب میزان رشد اپل در زمینه‌ی فروش گجت‌های پوشیدنی ۵۹.۹ درصد محاسبه شده است.

شیائومی بعد از اپل جایگاه دوم جدول را بازار گجت‌های پوشیدنی به خود اختصاص داده است؛ این کمپانی فصل اول امسال توانسته ۱۰.۱ میلیون دستگاه به فروش برساند و نسبت به سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال قبل که ۶.۵ میلیون دستگاه فروخته بود، میزان سهمش به ۱۴ درصد رسیده و سالانه رشد ۱۱۸ درصدی را تجربه کرده است.

سامسونگ در این بازار جایگاه سوم را با فروش ۸.۶ میلیون دستگاه و سهم ۱۱.۹ درصد در اختیار دارد. این کمپانی در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ پنج میلیون دستگاه هدفون فروخته بود و به این ترتیب سالانه با رشد ۷۱.۷ درصدی همراه شده است.

هواوی بعد از سامسونگ جایگاه چهارم را با فروش ۸.۱ میلیون دستگاه و سهم ۱۱ درصدی در اختیار دارد.

در همین حال، فیت بیت بیشترین کاهش را از آنجایی که تولید آن در چین متمرکز شده، تجربه کرده است. فیت بیت البته هیچ دسته هدفونی ندارد و تمرکزش روی دستبندهای سلامتی است که نسبت به سال گذشته میزان فروش و سهمش با افت ۳۵.۷ درصدی روبه‌رو شده است.

در مجموع در طول سه ماهه‌ی ابتدایی امسال ۷۲.۶ میلیون دستگاه پوشیدنی به فروش رسیده که در مقایسه با فروش ۵۶ میلیون در مدت مشابه سال گذشته، این بازار رشد ۲۹.۷ درصدی را تجربه کرده است.

اگرچه فروش هدفون‌های بی‌سیم در سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال جاری میلادی با رشد همراه شده، اما فروش ساعت‌های هوشمند کاهش یافته است.

میزان فروش اپل واچ در سه ماه‌ی ابتدایی سال اندکی کاهش یافته، با این حال اپل همچنان جایگاه اول را در اختیار دارد. اما هواوی بیشترین رشد را داشته و نسبت به سال گذشته ۱۱۸.۵ درصد ساعت بیشتری فروخته و در رده‌ی دوم جدول فروش ساعت‌های هوشمند قرار گرفته است.

اپل برای نخستین بار در تاریخ فروش فروش ساعت‌های هوشمندش رقم ۴.۵ میلیون دستگاه را ثبت کرد و هواوی در این زمان ۲.۶ میلیون دستگاه ساعت فروخت.

در این میان سامسونگ اگرچه جایگاه سوم را در جدول فروش هدفون‌های بی‌سیم در اختیار دارد، اما در طول سه‌ماهه‌ی ابتدایی امسال فقط ۱.۸ میلیون دستگاه ساعت به فروش رساند؛ این در حالی بود که این غول بازار گوشی‌های هوشمند در مدت مشابه سال قبل دو میلیون دستگاه ساعت فروخته بود و با رشد منفی سالانه ۷.۲ درصدی در این بازار روبه‌رو شده است. البته سامسونگ در حال حاضر ۱۰.۸ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.

گارمین و هوآمی نیز به ترتیب با فروش ۱.۳ و یک میلیون دستگاه جایگاه چهارم و پنجم این جدول را به خود اختصاص داده‌اند و ۷.۵ و ۵.۸ درصد سهم بازار ساعت‌های هوشمند را در اختیار دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments