کریس کلمبوس از بازسازی فیلم‌های هری پاتر می‌گوید

این کار بی‌فایده است

بازسازی فیلم‌های هری پاتر

کریس کلمبوس، کارگردان فیلم‌های Harry Potter and the Sorcerer’s Stone و Harry Potter and the Chamber of Secrets به تازگی درباره‌ی بازسازی فیلم‌های هری پاتر صحبت کرده و گفته که فکر می‌کند ریبوت این مجموعه‌ی محبوب فایده‌ای ندارد.

موفقیت شگفت‌انگیز و بی‌سابقه‌ی کتاب‌های هری پاتر که اولین رمان از آن‌ها در سال ۱۹۹۷ چاپ شد، باعث شد تا هالیوود خیلی زود به سراغ ساخت اقتباس‌های سینمایی بر اساس این مجموعه برود، بنابراین شرکت Warner Bros در سال ۱۹۹۹ حقوق ساخت فیلم سینمایی بر اساس این کتاب‌ها را با مبلغ یک میلیون یورو (معادل ۱.۶۵ میلیون دلار) از جی. کی. رولینگ خریداری کرد و نهایتا در سال ۲۰۰۰ ساخت اولین فیلم این سری یعنی Harry Potter and the Philosopher’s Stone در کشور انگلستان آغاز شد. در لیست کوتاه کارگردان‌هایی که برای هدایت این فیلم در نظر گرفته شده بودند، افرادی از جمله کریس کلمبوس، کارگردان فیلم‌های Home Alone و Home Alone 2: Lost in New York، راب راینر، کارگردان فیلم‌های When Harry Met Sally و A Few Good Men و استیون اسپیلبرگ، کارگردان فیلم‌های ،Raiders of the Lost Ark ،E.T. the Extra-Terrestrial Jurassic Park و Saving Private Ryan قرار داشتند که کریس کلمبوس به عنوان کارگردان این اثر انتخاب شد.

فیلم Harry Potter and the Philosopher’s Stone که با بودجه‌ی ۱۲۵ میلیون دلار ساخته شده بود، در سال ۲۰۰۱ اکران و موفق به ثبت فروش یک میلیارد دلاری شد. سال بعد هم دنباله‌ی این اثر با نام Harry Potter and the Chamber of Secrets اکران شد که کارگردانی آن هم بر عهده‌ی کریس کلمبوس بود. آخرین قسمت از مجموعه فیلم‌های هری پاتر یعنی Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 در سال ۲۰۱۱ روی پرده‌ی سینماها رفت و از آن زمان دیگر فیلم جدیدی از این مجموعه ساخته نشده است. در عوض شرکت Warner Bros به سراغ یک اسپین‌آف پیش‌درآمد رفته که Fantastic Beasts نام دارد و تا به حال دو قسمت از آن ساخته شده است. این طور که گفته شده مجموعه‌ی Fantastic Beasts قرار است تا ۵ قسمت داشته باشد.

در چند سال اخیر هالیوود به سراغ بازسازی مجموعه فیلم‌های قدیمی زیادی رفته است و این باعث شده تا برخی گمان کنند شاید شرکت Warner Bros هم قصد ساخت بازسازی فیلم‌های هری پاتر را داشته باشد. از آنجایی که محبوبیت این مجموعه بسیار بالاست و فروش زیادی داشته است، قابل تصور است که ایده‌ی ریبوت سری هری پاتر تا به حال توسط Warner Bros بررسی شده  باشد، با اینحال خوشبختانه تا به حال هیچ اقدامی برای ساخت چنین چیزی نشده است

حالا به تازگی، کریس کلمبوس، کارگردان فیلم‌های Harry Potter and the Sorcerer’s Stone و Harry Potter and the Chamber of Secrets در مصاحبه‌ای با رسانه‌ی Collider درباره‌ی ایده‌ی بازسازی فیلم‌های هری پاتر صحبت کرده است. این کارگردان ۶۳ ساله که قطعا نقشی مهم در مجموعه‌ی هری پاتر داشته گفته در که ریبوت آن هیچ فایده‌ای نمی‌بیند. او همچنین در صحبت‌های خود به بازسازی Home Alone یعنی Home Sweet Home Alone اشاره می‌کند و اضافه می‌کند که دنیای سینما به ایده‌های جدید بیشتری نیاز دارد. کلمبوس در جواب به این سوال که آیا هرگز فیلم‌های هری پاتر بازسازی می‌شوند و همچنین این که او با این کار موافق است یا خیر، گفت:

نمی‌توانم جواب سوال اول را بدهم، چون که پاسخ آن را نمی‌دانم. در این نسخه از هالیوود که ما در آن زندگی می‌کنیم، همه در حال بازسازی همه چیز هستند و آن‌ها را ریبوت می‌کنند. منظورم این است که مثلا ریبوت Home Alone منتشر می‌شود. فایده‌ی آن چیست؟ فیلم وجود دارد، بیایید فقط با فیلمی که وجود دارد زندگی کنیم. هیچ فایده‌ای ندارد که ما The Wizard of Oz را بازسازی کنیم، چون که هیچ فایده‌ای ندارد تا فیلم‌های کلاسیک را از دوباره بسازیم. ما باید چیزهای جدید بسازیم، زیرا که ما به موارد جدید بیشتری نیازم داریم، بنابراین فکر می‌کنم که بازسازی فیلم‌های هری پاتر هم فایده‌ای ندارد.

اظهارات کلمبوس در حالی بیان می‌شود که طبق گزارش‌ها، یک سریال لایو اکشن بر اساس هری پاتر برای سرویس اشتراکی HBO Max در حال ساخت است. همچنین یک بازی ویدئویی با نام Hogwarts Legacy نیز در جهان این مجموعه در حال توسعه است که به بازیکن‌ها این امکان را می‌دهد تا به ۱۰۰ سال قبل از ماجراجویی‌های هری و دوستانش در آکادمی معروف جادوگران سفر کنند. به عبارت دیگر این یعنی عمر این مجموعه هنوز به پایان نرسیده و شرکت Warner Bros هنوز هم به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد حداکثری از آن است. با اینحال نظر کلمبوس مبنی بر اینکه بازسازی فیلم‌های هری پاتر بی‌فایده است، استدلال درستی است و احتمالا بسیاری از طرفداران هم دوست نداشته باشند تا شاهد ریبوت این سری باشیم. فیلم‌های هری پاتر شاید در مواردی مانند جلوه‌های ویژه مقداری قدیمی شده باشند، اما هنوز قابل تماشا هستند و قطعا می‌توان از آن‌ها لذت برد. بنابراین شاید ساخت اسپین‌آف‌ها فعلا بهترین راه برای ارائه‌ی داستان‌های بیشتر در این مجموعه باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا