یک اتفاق عجیب برای هریسون فورد، مراحل تولید Indiana Jones 5 را تحت تاثیر قرار داد!

انتشار بیانیه رسمی از سوی استودیو

برنامه فیلمبرداری Indiana Jones 5

وب سایت Deadline در گزارش اخیر خود به تغییر در برنامه فیلمبرداری Indiana Jones 5 اشاره و دلیلش را فاش کرده است.

والت دیزنی پیکچرز در ابتدا تصمیم داشت قسمت پنجم ایندیانا جونز را به کارگردانی استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) ساخته و در سال ۲۰۱۹ میلادی به سینماها بیاورد اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفت. نویسنده‌های مختلفی به پروژه اضافه شده و فیلمنامه‌های متعددی را آماده کردند اما هیچ کدام چیزی نبودند که اسپیلبرگ دنبالش می‌گشت. با طولانی شدن این روند، فیلمساز مشهور تصمیم گرفت از کارگردانی کنار کشیده و تنها به عنوان تهیه‌کننده بر روند کار نظارت داشته باشد. با رخ دادن این، جیمز منگولد (James Mangold) به تیم اضافه شد و وظایف نویسندگی و کارگردانی را با هم بر عهده گرفت. در پرونده هنری او نام‌های شاخصی از جمله Ford v Ferrari وجود دارد.

با وجود فراز و نشیب‌های متعدد، جدیدترین قسمت Indiana Jones اوایل ماه جاری میلادی در بریتانیا جلوی دوربین رفت تا نگرانی‌ها پیرامون تاخیری دوباره در اکران از بین برود. مطابق انتظار، شروع فیلمبرداری با انتشار تصاویر و ویدیوهایی از پشت صحنه همراه بود؛ تصاویر و ویدیوهایی که اطلاعات مهمی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهند. اینطور که به نظر می‌رسد، بخشی از فیلم به دوران جوانی ایندیانا جونز پرداخته و سعی می‌کند اطلاعات بیشتری را از سرگذشت باستان‌شناس مشهور به اشتراک بگذارد. در ضمن، از آن‌جایی که هریسون فورد (Harrison Ford) نزدیک به ۸۰ سال سن دارد، دست‌اندرکاران از جلوه‌های ویژه برای کاهش سنش بهره خواهند برد.

وب سایت Deadline در یکی از گزارش‌های اخیر خود به تغییر در برنامه فیلمبرداری Indiana Jones 5 اشاره و دلیلش را فاش کرده است. با توجه به متن، هریسون فورد حین تمرین یکی از صحنه‌ها دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه شانه شد. والت دیزنی که وظیفه نشر را بر عهده دارد، به واسطه یک بیانیه رسمی این موضوع را تایید و اعلام کرد فیلمبرداری علی‌رغم آسیب‌دیدگی بازیگر نقش اصلی ادامه می‌یابد. البته استودیویی آمریکایی گفت برنامه فیلمبرداری به دلیل غیبت فورد دچار تغییراتی می‌شود:

در جریان تمرین برای یک صحنه که شامل مبارزه می‌شود، هریسون فورد از ناحیه شانه آسیب دیده است. در حالی که او دوره درمان را پشت سر می‌گذارد، فیلمبرداری ادامه می‌یابد. برنامه فیلمبرداری در صورت نیاز طی هفته‌های آتی تغییر می‌کند.

برنامه فیلمبرداری Indiana Jones 5
یکی از تصاویری که اخیرا از پشت صحنه تهیه شده است

با توجه به آنچه در بیانیه والت دیزنی آمده، فیلمبرداری صحنه‌هایی که نیازی به حضور هریسون فورد نیست ادامه می‌یابد تا او دوره‌های درمان و بازیابی را پشت سر بگذارد. اگرچه استودیو آمریکایی در بیانیه خود هیچ اشاره‌ای به شدت آسیب‌دیدگی شانه نداشته، به نظر نمی‌رسد آسیبی جدی رخ داده باشد. در غیر این صورت، پروژه تعطیل می‌شد تا آسیب‌دیدگی رفع شده و امکان حضور بازیگر جلوی دوربین فراهم شود.

به غیر از هریسون فورد نام‌های مشهور دیگری جلوی دوربین حاضر می‌شوند. تا به این لحظه نقش‌آفرینی مس میکلسن (Mads Mikkelsen)، فیبی والر-بریج (Phoebe Waller-Bridge)، توبی جونز (Toby Jones) و بوید هالبروک (Boyd Holbrook) تایید شده است. مطابق انتظار، اطلاعاتی از نقش‌هایشان در دسترس قرار ندارد. در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین ایندیانا جونز از تاریخ ۷ مرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۹ جولای سال ۲۰۲۲) به سینماهای آمریکا خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا