#مهسا_امینی

تعداد بازیکنان همزمان Halo: The Master Chief Collection در استیم از ۱۵۰ هزار نفر گذشت

این آمار در روز اول انتشار بازی در فروشگاه استیم ثبت شد

Halo: The Master Chief Collection در استیم

کالکشن نسل هشتمی سری هیلو با نام Halo: The Master Chief Collection در همان روز اول انتشار در استیم رکورد بیش از ۱۵۰ هزار بازیکن همزمان را ثبت کرد.

این کالکشن شامل ریمستر گرافیکی دو قسمت اول، به همراه قسمت‌های سوم و چهارم و نسخه‌‌های Reach و Halo 3: ODST است. این کالکشن ابتدا در سال ۲۰۱۴ میلادی برای ایکس‌باکس وان منتشر شد، اما در سال اسفند سال گذشته بود که شرکت مایکروسافت خبر از عرضه‌اش برای رایانه‌های شخصی داد تا بدین ترتیب، آرزوی بسیاری از کاربران PC برای تجربه‌ی کامل سری هیلو محقق شود. البته این کالکشن به طور یک‌جا روی PC در دسترس قرار نمی‌گیرد و قرار است طی یک بازه‌ی زمانی، نسخه‌های مختلفی به مرور در استیم موجود شوند.

این روند دیروز و با انتشار Halo: Reach آغاز شد که اتفاقا برای دارندگان کالکشن و ایکس‌باکس گیم پس نیز در دسترس است. با توجه به این‌که آثار موجود در این بسته نسبتا قدیمی به حساب می‌آیند و از جدیدترین عنوانش حداقل هفت سال می‌گذرد، انتظار استقبال خیلی زیادی نمی‌رفت، اما آمار روز اول انتشار در استیم چیز دیگری می‌گوید.

طبق گزارش سایت PC Gamer بازی در ساعت اول انتشارش روی استیم ۶۰ هزار بازیکن همزمان داشته است که بسیاری از بازی‌های جدید هم چنین ارقامی را ثبت نمی‌کنند. اما این عدد همین‌جا توقف نمی‌کند و بیشترین تعداد بازیکن همزمان در روز اول بیش از ۱۶۱ هزار نفر ثبت شده است که آن را در رتبه‌ی سوم محبوب‌ترین عناوین این روزهای استیم قرار می‌دهد. در هنگام نگارش این خبر، بازی همچنان در رده‌ی سوم قرار دارد و به نظر می‌رسد برای مدتی جزو محبوب‌ترین عناوین باقی بماند.

عنوان Halo: The Master Chief Collection هم‌اکنون برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و ویندوز موجود است. در صورتی که قصد تهیه‌ی این کالکشن را برای رایانه‌های شخصی دارید، می‌توانید ار طریق استیم و استور ویندوز اقدام کنید. این کالکشن با قیمت ۴۰ دلار در دسترس است، اما می‌توانید نسخه‌ی Reach را به صورت جداگانه و با قیمت ۱۰ دلار خریداری کنید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا