#مهسا_امینی

تغییرات جدید بتل پس Halo Infinite چالش‌ها را بیشتر می‌کند

کمی راحت‌تر XP جمع کنید

بتل پس Halo Infinite

پس از مشکلات و اعتراض کابران به سیستم ارتقا سطح در بتل پس Halo Infinite بالاخره ظاهرا سازندگان تصمیم گرفته‌اند تا برخی موارد را برطرف کنند.

پس از عرضه رایگان بخش چند نفره بازی Halo Infinite، افراد بیش از پیش مجذوب فرنچایز هیلو شدند. در واقع سازندگان نزدیک به یک سال بود که طرفداران را منتظر گذاشته و این مورد رفته رفته در حال تبدیل شدن عنوان Halo Infinite به یک شکست برای تیم ایکس باکس بود. با این حال سازندگان به صورت ناگهان و نزدیک به ۳ هفته قبل از تاریخ اعلام شده بخش چند نفره بازی را در اختیار کاربران قرار دادند. این در وضعیتی بود که بتل پس بازی هنوز شرایط ثابتی پیدا نکرده بود و عملا همه چیز در فاز بتا قرار داشت.

با این وجود مدتی بعد بالاخره نه‌تنها بتل پس بازی برای افرادی که قصد خریداری آن را داشتند در دسترس قرار گرفت، بلکه یک بتل پس جداگانه با آیتم‌های رایگان (به نام Tenrai) هم در کنار آن برای تمامی بازیکنانی که در نقشه‌های مختلف بخش چند نفره Halo Infinite به نابود کردن دیگران می‌پرداختند فعال شد. این پیشنهادها در کنار رایگان بودن خود بازی برای تجربه (بدون نیاز به سرویس Live) عملا برای تمامی بازیکنان بسیار مطلوب بودند، اما یک مشکل یا به عبارتی باگ بزرگ در این بین وجود داشت که مانع پذیرفتن کامل این بتل پس می‌شد؛ سیستم ارتقا سطح در بازی خیلی ضعیف طراحی شده بود!

این یعنی وقتی که شما قصد داشتید که پس از خرید بتل پس Halo Infinite جوایز سطح‌های بالاتر را در آن دریافت کنید، تجربه ۲۴ ساعته بازی هم این اجازه را نمی‌داد تا به خواسته خود برسید! این یعنی شما چه برنده باشید و چه بازنده، یک مقدار خاص XP دریافت می‌کنید که نه بیشتر می‌شود و نه کمتر. همچنین اگر بیشتر از دیگر بازیکنان کشته گرفته و عملکرد خیلی خوبی داشته باشید، فقط علاقه نشان داده و خود را خسته کرده‌اید؛ چراکه هیچ مقدار XP اضافه یا خاصی به MVP در دست تعلق نمی‌گیرد. خلاصه مطلب: تلاش بیشتر = جوایز بیشتر نیست. بلکه شما فقط محدود به برخی چالش‌های روزانه و هفتگی هستید که خیلی زود هم تمام می‌شوند. این در حالی است که سازندگان تصمیم گرفته‌اند تا این روند را برای کمی تغییر دهند.

تغییرات ایجاد شده در بتل پس Halo Infinite

بگذارید همین اول کار روشن کنیم، هنوز هم تلاش بیشتر مقدار XP زیادی به شما نمی‌دهد؛ گرچه کمی بیشتر شده است. با این وجود از شروع این هفته برخی تغییرات در سیستم دریافت XP اعمال می‌شود که مهم‌ترین نمونه آن توانایی انجام دادن چند چالش به صورت همزمان، در هر مود خاص از حالت چند نفره است. بدین ترتیب، شما می‌توانید به جای محدود شدن به یک چالش خاص، چند مورد را تمام کرده و زودتر کار خود برای هفته یا روز را تمام کنید. با این وجود اتفاق مهم‌تر اینجاست که این هفته به جای ۷، کاربران شاهد ۱۰ چالش هستند.

با این حساب، ظاهرا هنوز هم باید روی این سیستم کار شود ولی چنان که به نظر می‌رسد، تغییرات بتل پس Halo Infinite در مسیر درستی قرار دارد و سازندگان راه خوبی را انتخاب کرده‌اند. همچنین مشکل گران بودن بیش از حد آیتم‌های داخل فروشگاه بازی نیز از مسائلی است که به زودی رفع خواهد شد؛ گروه اسکین‌ها و آیتم‌های ظاهری به عقیده برخی کاربران باید به کلی وارد یک فاز جدید شوند! چراکه شکل و ظاهر شخصیت‌های بازی خیلی شبیه هستند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا