#مهسا_امینی

روند ساخت Guardians Of The Galaxy Vol. 3 طبق برنامه پیش می‌رود

ویروس کرونا، جلودار محافظان کهکشان نیست

روند ساخت Guardians Of The Galaxy Vol. 3

جیمز گان فیلمساز آمریکایی با انتشار یک توییت خاطر نشان کرد علی‌رغم بحران جهانی کرونا، روند ساخت Guardians Of The Galaxy Vol. 3 بدون اختلال پیش می‌رود.

از وقتی تایید شد مجموعه فیلم‌های محافظان کهکشان یک سه‌گانه خواهد بود، طرفداران بی‌صبرانه منتظر قسمت سوم هستند. روند ساخت Guardians Of The Galaxy Vol. 3 قرار بود چند ماه پیش وارد فاز فیلمبرداری شود اما اخراج جیمز گان (James Gunn) به دلیل حاشیه‌های مربوط به چند توییت قدیمی، مارول و والت دیزنی پیکچرز را به تغییر در برنامه‌های خود مجبور کرد. آن‌ها تاریخ ضبط صحنه‌ها را به تعویق انداختند تا جایگزین مناسب پیدا شود. گان مدتی بعد به تیم تولید بازگشت اما دیگر دیر شده بود؛ زیرا مارول قسمت سوم محافظان کهکشان را از لیست فاز چهارم دنیای سینمایی خارج کرده بود.

عدم انتشار اخبار امیدوارکننده طی ماه‌های اخیر و همچنین بحران جهانی کرونا در هفته‌های گذشته، بسیاری از طرفداران را نسبت به سرعت پیشرفت Guardians Of The Galaxy Vol. 3 نگران کرده است. همان‌طور که اطلاع دارید، شیوع کووید-۱۹ در کشورهای جهان ضربه‌های سنگینی را به صنعت سینما وارد کرده است؛ استودیوهای فیلمسازی روند ساخت محصولات خود را یکی پس از دیگری به‌طور موقت تعطیل کردند و زمان اکران بسیاری از آثار جدید هم به تعویق افتاد. در این میان، استودیوی مارول و شرکت والت دیزنی پیکچرز هم برنامه‌ی فاز چهارم دنیای سینمایی را به‌طور کامل تغییر دادند.

جیمز گان از آن دسته فیلمسازانی است که در شبکه‌های اجتماعی تعامل بسیاری با کاربران داشته و در اکثر مواقع به سوالات آن‌ها پاسخ می‌دهد. چندی پیش، یکی از کاربران توییتر که نسبت به ساخت Guardians Of The Galaxy Vol. 3 و سرعت پیشرفت آن نگران بود، از گان پرسید آیا همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش می‌رود یا خیر. تهیه‌کننده‌ی فیلم Brightburn هم در پاسخ خاطر نشان کرد روند ساخت قسمت سوم محافظان کهکشان بدون هیچ گونه مشکلی و طبق برنامه‌ریزی‌هایی که پیش از بحران جهانی کرونا انجام شده بودند ادامه دارد.

روند ساخت Guardians Of The Galaxy Vol. 3
جیمز گان

اگر به برنامه‌های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول نگاهی بیاندازید، فیلم Captain Marvel 2 را در انتهای لیست می‌بینید که برای اکران از تاریخ ۱۷ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۸ جولای سال ۲۰۲۲) برنامه‌ریزی شده است. با در نظر گرفتن اینکه بین اکران فیلم‌های مارول حداقل چند ماه فاصله وجود دارد، می‌توان گفت Guardians Of The Galaxy Vol. 3 در خوشبینانه‌ترین حالت اواخر سال ۲۰۲۲ روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت. این یعنی سازندگان بیش از دو سال برای ضبط صحنه‌ها و اتمام فرآیندهای پس‌تولید زمان دارند. به همین دلیل، حتی اگر ویروس کرونا باعث تعطیلی چند هفته‌ای پروژه شود، نباید چندان نگران بود.

البته نباید از پروژه‌ی کنونی جیمز گان، یعنی The Suicide Squad غافل شد که یازدهمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی خواهد بود. جدیدترین ساخته‌ی گان دنباله‌ای بر Suicide Squad محصول سال ۲۰۱۶ میلادی بوده و قرار است اواسط مرداد سال آینده‌ی شمسی راهی سینماها شود. بازیگران شناخته شده‌ای از جمله مارگو رابی (Margot Robbie)، جان سینا (John Cena)، تایکا وایتیتی (Taika Waititi) و ادریس البا (Idris Elba) در آن به نقش‌آفرینی می‌پردازند. این پروژه در حال حاضر در فاز پس‌تولید قرار داشته و احتمالا طی ماه‌های آینده خبر اتمام ساخت آن منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا