1%
  • 0/10

کاربری موفق به اجرای بازی GTA: Vice City روی مودم اینترنت شد

با استفاده از یک مودم TP-Link قدیمی

کاربری موفق به اجرای بازی GTA: Vice City روی مودم اینترنت شد ۰ ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
GTA: Vice City روی مودم

براساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد دو کاربر موفق به اجرای بازی GTA: Vice City روی مودم اینترنت شده‌اند.

به گزارش نشریه PCGamesN و پست به اشتراک گذاشته شده در KittenLabs، دو کاربر سازنده ماد با نام کاربری Manawyrn و tSYS با استفاده از یک مودم روتر TP-Link مدل TL-WDRR4900 موفق شدند آن را به یک رایانه شخصی تبدیل کنند که توانایی اجرای نرم‌افزار و بازی‌های ویدئویی را دارد. این موضوع بدین طریق امکان‌پذیر بوده که مودم TL-WDRR4900 از یک میکرو پردازنده 32 بیتی قدرتمند به نام PowerPC e500v2 برخوردار بوده که می‌تواند پرفورمنس قابل توجهی ارائه دهد. در حقیقت پرفورمنس این پردازنده بسیار بیشتر از مقدار مورد نیاز یک مودم که در سال 2013 تولید شده، است. به قدری که می‌تواند بازی‌های قدیمی را اجرا کند.

با وجود سخت‌افزار قدرتمندی که در این مودم TP-Link وجود دارد، اجرای بازی GTA: Vice City روی مودم کار آسانی نخواهد بود. زیرا این قطعه از هیچ گونه کارت گرافیکی برخوردار نیست.  این مادسازها برای رفع این مشکل مجبور به ساخت بخشی برای یک مینی PCIe کاستوم شده داخلی شدند و آن را به داخل مودم وصل کردند. بدین طریق موفق شدند کارت گرافیک اکسترنال AMD Radeon HD 7470 را به آن متصل کرده و سپس آن را به یک نمایشگر وصل کنند. بدین طریق رایانه شخصی سازی شده آن‌ها سرپا شد.

این تمامی ماجرا نبوده و حل مسئله فراوانی صورت گرفته تا Vice City بتواند به صورت روان روی روتر اجرا شود. در این زمان، این دو کاربر با شخصی که مسئول پورت Vice City روی کنسول WiiU بود ارتباط برقرار کردند تا بتوانند برای مقصود خود کمک بگیرند. ناگفته نماند کنسول اشاره شده شرکت نینتندو شباهت‌هایی با پردازنده مودم TP-Link دارد. پس از آن، این کاربران توانستند نسخه ویرایش شده‌ای از سورس کد بازی را به واسطه سیستم عامل لینوکس روی مودم اجرا نمایند.

اگرچه پرفورمنس دریافت شده توسط بازی روی این مودم، با مشکلاتی همراه بوده و چندان روان اجرا نمی‌شود اما دستاورد این دو کاربر بسیار قابل توجه است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments