خداحافظی چیتر‌ها با یکی از محبوب‌ترین ماد‌های GTA Online

انتشار اطلاعات حساس بازیکنان!

خداحافظی چیتر‌ها با یکی از محبوب‌ترین ماد‌های GTA Online نریمان هروی ۱ ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
GTA Online

پاراگون، که از محبوب‌ترین و در عین حال بدنام‌ترین نرم‌افزارهای جی تی ای آنلاین محسوب می‌شد، به دلیل نشر اطلاعاتی مثل آدرس آی‌پی، از کار افتاد!

یک نرم‌افزار بدنام به نام پاراگون که به منظورچیت و تقلب در بازی GTA Online استفاده می‌شد، پس از انتشار داده‌های آن، از کار افتاد. این نرم‌افزار اطلاعات بسیار حساسی را از بازیکنان GTA Online مثل آدرس آی‌پی آنان را می‌گرفت.

پاراگون همیشه انتخاب اول چیتر‌ها برای تقلب در این بازی محبوب بود، اما این نرم‌افزار تنها نرم‌افزار چیتی نبود که در سال جاری از کار افتاد. لونا که یکی از همین نرم‌افزار‌های چیت محسوب می‌شد نیز پس از صحبت‌هایی با کمپانی Take-Two Interactive از کار افتاد. چیت همیشه یکی از مشکلات بنیادی بازی محبوب و بزرگ GTA Online محسوب می‌شود و دلیل آن نیز صرفا فقط تقلب و بازی ناجوانمردانه نیست، بلکه بسیاری از نرم‌افزار‌های چیت، باعث به خطر افتادن اطلاعات شخصی بازیکنان می‌شوند. یکی از بهترین نمونه‌ها نیز نرم‌افزار پاراگون محسوب می‌شد که چیتر‌ها می‌توانستند با استفاده از آن، کاری کنند که بازی بازیکنان دیگر، کرش کند!

پاراگون طی بیانه‌ای در وب‌سایت خود، اعلام کرد که این نرم‌افزار را به دلیل افشای اطلاعات، تعطیل می‌کند. در این بیانیه، از مشتریان و دست‌اندرکاران عذرخواهی کرده و همچنین اعلام کرده که تا آخر این هفته، این نرم افزار را از کار می‌اندازد. حجم بسیار زیاد چیتر‌های روی پلتفرم پی‌سی بازی GTA Online باعث منتفی شدن قابلیت کراس‌پلی در این بازی شده‌اند. پاراگون نقش زیادی در افزایش تعداد چیتر‌های بازی جی تی ای آنلاین داشت.

بیانیه‌ی پاراگون به شکل زیر است:

کامیونیتی عزیز، همان‌گونه که بسیاری از شما می‌دانید، دیتا‌های پارگون به تازگی نشت پیدا کرده و ریسک زیادی را ایجاد کرده است. متاسفانه پیش از این‌که خیلی دیر شود و خسارات بیشتری ایجاد شود، ما باید این نرم‌افزار را از کار بیاندازیم.

بسیاری از بازیکنانی که از چیت در بازی GTA Online استفاده نمی‌کردند، پس از انتشار این بیانیه، بسیار خوشحال شدند. به هر حال قطعا سرویس‌ها و نرم‌افزار‌های چیت دیگری وجود دارند و در آینده نیز تعداد بیشتری از آنان را شاهد خواهیم بود ولی Take-Two باید تمام سعی خود را در محفوظ داشتن این بازی از دست چیتر‌ها، انجام دهد.

ماه نوامبر سال جاری، نسخه‌ی استندالون جی تی ای آنلاین منتشر خواهد شد و راکستار قصد دارد تا این بازی تبدیل به یک سرویس با عمری طولانی تبدیل شود. پس می‌توانیم نتیجه بگیریم که این کمپانی عزم خود را برای مقابله با چیتر‌ها، جزم کرده است. با اینکه پلتفرم‌هایی مثل پاراگون هم‌اکنون در دسترس نیستند، راسکتار باید در قبال چیترها، رفتاری تهاجمی‌تر داشته باشد و به لذت بردت بازیکنان دیگر از این بازی محبوب، کمک کند تا GTA Online تبدیل به مکانی سالم‌تر بشود.

بازی‌های GTA Online و Grand Theft Auto V روز بیستم آبان سال جاری (مصادف با ۱۱ نوامبر) برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس سری اکس/اس و پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهند شد.

آیا شما هم از چیت و تقلب در GTA Online استفاده کرده‌اید؟ از چیت در این بازی به چه منظوری استفاده کردید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا