خلافکارترین شخصیت های GTA

خلافکارترین شخصیت های GTA کدام شخصیت‌ها هستند؟

شخصیت‌هایی که در دریای ماهی‌ها، کوسه‌ای درنده هستند!

جهان Grand Theft Auto از جذاب‌ترین جهان‌های بازی‌های ویدیویی بوده که مملو از مجرمان بد نام و بی رحمی است که بدون چشم داشت قانون را زیر پا گذاشته و مسیر خود را باز می‌کنند. اما خلافکارترین شخصیت های GTA کدام شخصیت‌ها هستند؟

سری بازی GTA طی سال‌ها عملکرد بی نظیر خود، ما را با شخصیت‌های زیادی آشنا کرده، با این حال به برخی از شخصیت‌های خود بیشتر بها داده و آن‌ها را خلافکاران بهتری(!) در نظر ما جا زده است، البته که مجرم بودن ویژگی برای خود بزرگ بینی و خود نمایی نیست! حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به تاریخچه دنیای جی تی ای و خلافکاترین شخصیت‌های این سری بازی داشته باشیم.

نیکو بلیک در بازی GTA IV و بسته‌های الحاقی The Lost and Damned و The Ballad of Gay Tony

برخلاف بسیاری از شخصیت‌های دنیای GTA، جرم‌های نیکو بلیک (Niko Bellic) تنها به کشور آمریکا ختم نشده و او پیش از سفر به آمریکا، در جنگ یوگسلاوی حضور داشته و پس از آن در اروپا به جرم و جنایت پرداخته و نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. اما متاسفانه ما هیچگونه صحنه‌ای از آن دوران نیکو را ندیده و تجربه نمی‌کنیم.

نیکو کار خود در جی تی ای را در لیبرتی سیتی آغاز می‌کند. او ابتدا کارهای کثیف و کوچک گروه‌های مختلف را انجام داده و به آرامی تبدیل به غولی بی شاخ و دم در میان گانگسترهای این شهر می‌شود. شهرت او به جایی رسیده که حتی بزرگ‌ترین خلافکاران لیبرتی سیتی نیز از او طلب کمک می‌کنند. آتش شهرت نیکو گرچه تند، ولی بسیار کوتاه بوده و او پس از مدتی کوتاه در لیبرتی سیتی به شهری دیگر رفته و زندگی آرام را پیش می‌گیرد. نیکو نام چندانی از خود به جای نگذاشته، با این حال مجرمین معروف هر از چند گاهی از او یاد می‌کنند.

کلاود در GTA 3 و GTA San Andreas

شخصیت اصلی صامت GTA 3 شخصیت بعدی ماست. کلاود (Claude) نه تنها قانون میان مردم عادی را زیر پا گذاشته، بلکه برای قوانین مجرمین نیز احترامی قائل نبوده و با خون سردی هر کسی را از مسیر خود کنار می‌زند. کلاود تیر اندازی ماهر بوده و شهرتش تمام دنیای مجرمین را به زانو در می‌آورد. او رئیس خانواده لئونه را به قتل رسانده و سبب آغاز جنگی عظیم میان کارتل کلمبیایی و یاکوزای ژاپنی می‌شود. اما این گوشه‌ای کوچک از کارهای کلاود هستند. هیچکس قدرت کنترل کلاود را ندارد.

نکته‌ای که شخصیت او را عجیب، اما جذاب‌تر می‌کند، هدف اوست. هدف کلاود نه پول و قدرت و پیشرفت، بلکه انتقام است. کلاود به دلیل خیانت دوست دخترش، به دنبال کشتن او و تمام کسانی است که به او کمک می‌کنند. سنگ انداختن در مسیر کلاود به معنای مرگ است. کلاود به دلیل اتفاقات تلخ زندگی خود به هیچکس و هیچ چیز وفادار نیست و به راحتی آب خوردن به همه پشت می‌کند و همین موضوع آن را در جهان GTA تنهای تنها کرده است. کلاود پس از انتقام خود به طور کلی مسیر خود را عوض کرده و از شهر لیبرتی سیتی دور می‌شود. زمان آن رسیده دشمنان او نفسی راحت بکشند!

کارل جانسون ملقب به سی جی در GTA San Andreas

کارل جانسون کار خود را در لس سانتوس به عنوان مجرمی خرده پا آغاز کرده، اما خیانت‌ها و اتفاقات تلخ، سبب عطش او برای پیشروی در تمام نقاط مهم آمریکا می‌شود و البته در هر نقطه‌ای که پا گذاشته و با هر گروهی که درگیر می‌شود، در نهایت با سلامت کامل و بردی شیرین از مخمصه بیرون می‌آید.

کارل در کنار قدرت جنگ افروزی خود، در تجارت و روابط نیز به شدت موفق بوده و زمانی که به موفقیت می‌رسد، پل‌های پشت سر خود را خراب نمی‌کند. در نهایت، او نه تنها رئیس محله خود می‌شود، بلکه امتیاز کازینوی فور دراگونز، حق پخش موسیقی‌های مد داگ و چندین ملک عظیم در سان فیرو را از آن خود می‌کند. او در کوتاه مدت به خواسته‌های شخصی و در طولانی مدت به امنیت مالی می‌رسد.

ترور فیلیپس در GTA V

ترور در نگاه اول یک دلال مواد مخدر نخاله است که البته این ذهنیت اشتباه نیست! با این حال او در دنیای خلافکاران شخصیتی به مراتب بزرگ‌تر قلمداد می‌شود. در دنیای GTA V، ترور با دلالان مواد مخدر زیادی در دنیای معاملات ارتباط داشته و در حقیقت یک امپراطوری در لس سانتوس دارد. اما اگر این معاملات برای تعجب شما کافی نیست، باید بدانید که او از طریق به راه اندختن حمام خون به این معاملات رسیده است!

ترور به معنای واقعی قابل کنترل نیست. او از کنار زدن رقبا هیچ ترسی نداشته و به صورت تکی به جنگ گروه لاست، آزتکاس و برادران اونیل رفته و همه را تار و مار کرده است. اما ترور تنها در تجارت زیاده روی نکرده و کافی است شخصی را کمی آزار دهنده بداند؛ زندگی آن شخص به پایان می‌رسد!‍ ترور از هیچکس و هیچ چیز ترس نداشته و همین موضوع باعث شده کمتر خلافکاری جرات نزدیک شدن به او را داشته باشد!

تونی چیپریانی در GTA 3 و GTA Liberty City Stories

تونی چیپریانی ابتدا برای خانوده لئونه در Liberty City Stories کار کرده، اما به سرعت قدرت خود در دنیای خلافکاران را نشان داده و شخصا به مبارزه در برابر دیگر خلافکاران می‌رود. او در برابر یاکوزای ژاپنی و کارتل کلمبیایی مبارزه کرده و با کشتن رئیس آن‌ها به خانواده لئونه کمک می‌کند. عملکرد او نه تنها نظر خانواده لئونه را جلب کرده، بلکه پس از مرگ رئیس خانواده، چیپریانی جانشین او می‌شود. این مقام، یکی از بالاترین مقامات در دنیای خلافکاران بوده، اما تونی کارهای بزرگ‌تر از رسیدن به این مقام نیز کرده است!

تونی طی حرکتی ترسناک فورت استانتون را به خاک و خون کشیده و تنها برای پول، مردم شهر را در هرج و مرج رها می‌کند. به عبارت دیگر، تنها شخصیتی از دنیای جی تی ای که می‌تواند بگوید شهر را با خاک یکسان کرده تا در آینده بر آن سلطه داشته باشد، تونی چیپریانی بوده که او را از اکثر شخصیت‌های دنیای جی تی ای بدتر و مجرم‌تر می‌کند!

سازمان FIB در GTA V

شخصیت‌های فرعی زیادی در دنیای GTA وجود داشته که خلافکار هستند، اما پشتوانه محکمی نداشته و از مسیر کنار زده می‌شوند. اما یک گروه وجود داشته که با پشتوانه محکم دولت آمریکا ما را آزار می‌دهد و آن سازمان اف آی بی است. این گروه در حالی که هدف خود را جلوگیری از مجرمین بزرگ و تروریست‌ها می‌داند، اعضایی فاسد داشته که با استفاده از قدرت بی انتهای خود دست به خلاف‌های سنگین می‌زنند. آن‌ها معمولا از راه‌های فرعی و غیر قانونی برای رسیدن به اهداف خود بهره برده، اما به دلیل نام مهم خود هرگز درگیر قانون نمی‌شوند!

همین موضوع آن‌ها را تبدیل به خلافکارترین شخصیت های GTA کرده که ما را مدام آزار می‌دهند. اعضای فاسد سازمان اف آی بی از نظر عموم طرفداران این سری بازی نه تنها آزار دهنده‌ترین گروه، بلکه خلافکارترین اشخاص دنیای کثیف جی تی ای هستند.

دنیای GTA دنیای قشنگی نیست، اما به واقع به دلیل نا محدود بودن احتمالات به عنوان یکی از جذاب‌ترین شناخته شده و به عقیده بسیاری جذاب‌ترین سری بازی تاریخ است. در این مطلب ما تلاش داشتیم خلافکارترین شخصیت های GTA را به شما معرفی کنیم، اما آیا شما نیز با ما هم نظر هستید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما از این سری بازی هستیم.

3.8 4 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا