شهر های آمریکا در بازی GTA 6

کدام شهرهای کشور آمریکا باید در بازی GTA 6 وجود داشته باشند؟

آیا راکستار شهری جدید از کشور آمریکا را به ما معرفی می‌کند؟

گشت و گذار در لس آنجلس، نیویورک و میامی در دنیای جی تی ای شاید هرگز ما را خسته نکند، ولی بد نیست راکستار به فکر معرفی شهری تازه در منطقه‌ای کاملا جدید در کشور آمریکا باشد! شهر های آمریکا در بازی GTA 6 کدام شهرها می‌توانند باشند؟

از آغاز سری بازی جی تی ای در سال ۱۹۹۷، ما به شهرهای خیالی بسیاری در آمریکا سفر کرده و هرج و مرج در آن‌ها برپا کرده‌ایم. این سری بازی همانطور که طی سال‌های اخیر مشاهده شده یکی از مهم‌ترین فرنچایزهای تاریخ دنیای ویدیو گیم و به طور کلی دنیای رسانه دیجیتال بوده است. سری بازی GTA سبب تغییرات بنیادین بسیاری در دنیای بازی‌های ویدیویی شد و خود به نحوی سبکی جدید به وجود آورده است. این سری بازی سال‌های بسیاری است که تنها در سه شهر سیر کرده و گمان داریم زمان آن رسیده که شهری جدید وارد دنیای این فرنچایز شود.

نسخه‌های اخیر سری بازی جی تی ای ما را به سه شهر لس سانتوس، برگرفته از لس آنجلس، لیبرتی سیتی، برگرفته از نیویورک سیتی و وایس سیتی، برگرفته از میامی برده‌اند، با این حال ما شاهد گذری کوتاه در شهرهایی دیگر چون لندن، لاس ونتوراس، برگرفته از لاس وگاس و سن فیرو، برگرفته سان فرانسیسکو بوده‌ایم. ما با توجه به قدرت بسیار زیاد راکستار باور داریم که آن‌ها تنها نگاهی سطحی به شهرهای کشور آمریکا داشته‌اند و بازی Grant Theft Auto 6 فرصتی عالی برای نگاه طنز آمیز همیشگی‌شان به دیگر شهرهای این کشور است. بسیاری از فعالان و البته کاربران باور دارند که بازی GTA 6 باید به ایالت‌های غرب میانه آمریکا که شهرهایی مهم در این کشور چون شیکاگو (Chicago)، میلواکی (Milwaukee)، ایندیاناپلیس (Indianapolis)، دیترویت (Detroit)، مینیاپلیس(Minneapolis)، سن پاول (St. Paul) و بسیاری دیگر را در بر می‌گیرد برود. ما باور داریم با توجه به فرهنگ و محیط متفاوت این بخش از کشور آمریکا، می‌توان داستان و فضایی جذاب به لطف این منطقه داشت.

اولین نسخه از سری بازی GTA، ما را به سه شهر لیبرتی سیتی، وایس سیتی و سان آندرس برد که در آن زمان سان آندرس برگرفته از سان فرانسیسکو بود. پس از آن ما به طور مداوم در میان این سه شهر سفر کرده‌ایم. شهر لیبرتی سیتی نه تنها در اولین نسخه از GTA، بلکه در بازی‌های GTA 3 و GTA IV تجربه شد. سان آندرس نیز در دو بازی GTA San Andreas و GTA V دیده شد، با این تفاوت که سان آندرس توسعه یافته و از شهر سان فرانسیسکو تبدیل به ایالتی کامل شد که شهر‌های لس سانتوس، سن فیرو و لاس ونتوراس را شامل می‌شود. شهر وایس سیتی یکی از بکرترین شهر‌های دنیای جی تی ای بوده و تنها در اولین نسخه جی تی ای و همینطور GTA Vice City ظاهر شده و طبق شایعات ما به زودی به این شهر بازمی‌گردیم. شهر لندن نیز طی بسته‌ای الحاقی به نسخه اول سری بازی جی تی ای افزوده شد.

سه شهر اصلی دنیای جی تی ای، فرصت‌های بسیاری برای گشت و گذار و البته جنایت در اختیار کاربران قرار داده‌اند. دنیای بازی‌های جی تی ای همچنین مملو از طنز و به سخره گرفتن فرهنگ برخی کشورهای بزرگ و بیش از همه کشور آمریکاست. شهرهای سری بازی جی تی ای جز مهم‌ترین سازه‌های تاریخ دنیای بازی‌های ویدیویی بوده و بدون شک راکستار به ساخت و توسعه شهرهای خود ادامه خواهد داد. با این حال شکی نیست که آن‌ها بالاخره باید تغییری در فرمول شهرسازی خود داده و ما را با شهر یا شهرهایی جدید آشنا کنند.

این نکته را باید ذکر کرد که سری بازی جی تی ای تنها فرنچایزی نیست که به کاوش در شهرهای کشور آمریکا پرداخته و ما شاهد وجود شهرهایی چون نیویورک و واشنگتن در بازی Tom Clancy’s The Division، شهر تسخیر شده نیویورک در بازی Prototype، شهر مملو از تار عنکبوت نیویورک در بازی Marvel’s Spider-Man و شهر نیویورک در دوران انقلاب آمریکا در بازی Assassin’s Creed 3 بوده‌ایم. این شهر همچنین در بازی‌های Call of Duty Modern Warfare 3 و همینطور Metal Gear Solid 2 دیده شده که البته این بازی‌ها جهان باز نبوده و ما تنها برخی از مناطق محدود از نیویورک را در این دو بازی مشاهده کرده‌ایم.

شهرهای لس آنجلس و سان فرانسیسکو نیز در بازی‌های بسیاری به غیر از سری بازی جی تی ای حضور داشته‌اند. یکی از این عناوین که از نو توسط راکستار توسعه یافته عنوان محبوب LA Noire است که ما را به لس آنجلس سال ۱۹۴۷ می‌برد. بازی Watch Dogs 2 شهر سان فرانسیسکو را زمین بازی ما قرار می‌دهد. عنوان Life is Strange 2 کمی فراتر رفته و ما را به سفر در ایالت کالیفورنیا می‌برد و عنوان Driver: San Francisco شهری که نام آن در نام بازی نیز درج شده را برای ما فراهم کرد. همانطور که اشاره شد سری بازی جی تی ای نیز حضور پررنگی در شهر میامی نداشته، با این حال ما شاهد این شهر در دو عنوان Driver 3 و Hotline Miami بوده‌ایم.

همانطور که در این مطلب اشاره شد، بازی‌های بسیاری به شرق و غرب آمریکا و همینطور جنوب آن یعنی میامی سفر کرده‌اند، اما کمتر بازی در دنیای بازی‌های ویدیویی به غرب میانه این کشور نگاه داشته است. از جمله این بازی‌ها می‌توان به بازی Watch Dogs در سال ۲۰۱۳ اشاره داده که شهر زیبای شیکاگو را به ما نشان داد. باور داریم که این منطقه از آمریکا در دنیای بازی‌های ویدیویی بسیار دست نخورده است و در عین حال پتانسیل بسیاری و راکستار با استفاده از این شهر های آمریکا در بازی GTA 6 می‌تواند غوغا به پا کند.

در سوی دیگر، اگر بازی بعدی GTA تنها شامل شهر شیکاگو شود، نه تنها تا حدی از بازی واچ داگز الهام گرفته، بلکه با وجود فرهنگ متفاوت، این شهر شباهت بسیاری با نیویورک داشته که پیش‌تر شاهد آن در دنیای جی تی ای با نام لیبرتی سیتی بوده‌ایم. پس راه حل چیست؟ ما گمان داریم که راکستار می‌تواند مانند گذشته حداقل دو شهر را وارد بازی خود کرده و در کنار شیکاگو، از شهر‌هایی چون سن پاول و مینیاپلیس الهام بگیرد. این شهرها همه مخزنی پر از پارک‌ها و دریاچه‌های زیبا و بکر هستند و در کنار آن فرهنگ این مناطق به شدت طالب هنر است که ما را در مسیری متفاوت نسبت به شهرهای نسخه‌های پیشین قرار می‌دهد. اگر ایالت‌های ایلینویز به مرکزیت شیکاگو و مینسوتا به مرکزیت مینیاپلیس استودیو راکستار را جذب نمی‌کنند، آن‌ها می‌توانند به شهرهایی چون دیترویت که یکی از مهم‌ترین شهرها برای موسیقی رپ و محل تولد خواننده معروف امینم (Eminem) است و شهری چون سن لوییز سر بزنند. علاوه بر آن شهرهایی چون ددوود، فارگو یا میلواکی می‌توانند ما را در فضایی بکر و دست نخورده قرار دهند.

این شهرها همچنین پتانسیل نوشتن داستانی تازه، با منطقه‌ای تازه برای مورد تمسخر قرار دادن در اختیار نویسندگان راکستار قرار می‌دهند. تغییرات فصلی در این مناطق نیز بیش از دیگر شهرهایی بوده که پیش‌تر مشاهده کرده‌ایم و همین موضوع می‌تواند روند داستانی را تغییر دهد. منطقه غرب میانه آمریکا همیشه به زمستان‌های به شدت طاقت فرسا معروف بوده و این همان چیزی است که هرگز در لس آنجلس یا میامی رخ نمی‌دهد. این منطقه همچنین میزان جرم و جنایت نسبتا بالایی داشته و راکستار می‌تواند از برخی داستان‌های حقیقی این منطقه برای استفاده در داستان بازی خود بهره ببرد. واقعیت این است که غرب میانه آمریکا بسیار غنی بوده و دنیای بازی‌های ویدیویی به شدت به آن کم توجه بوده است و راکستار می‌تواند به بهترین نحو از این شهرهای آمریکا در بازی GTA 6 استفاده کند.

گرچه تمام شایعات خبر از نسخه‌ای تازه از شهر وایس سیتی را می‌دهند، مشاهده سری بازی جی تی ای در منطقه‌ای کاملا جدید می‌تواند به شدت جذاب باشد. شهرهای زیبا، طبیعت متفاوت و فرهنگی کاملا تازه نسبت به نسخه‌های پیشین، همه و همه برای توسعه داستانی متفاوت بسیار عالی هستند و امیدواریم روزی شاهد حضور جی تی ای در این منطقه باشیم. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این منطقه از کشور آمریکا می‌تواند داستانی در خور نام جی تی ای خلق کند؟ نظرات خود را با ما به انتشار بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا