برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

مادسازان بازی GTA 5 را روی سوییچ اجرا کردند

سرانجام نوبت به سوییچ رسید

مادسازان بازی GTA 5 را روی سوییچ اجرا کردند ۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
GTA 5 را روی سوییچ

مادسازان موفق شدند بازی GTA 5 را روی سوییچ اجرا کرده تا به نزدیک‌ترین پورت غیرسمی آن روی کنسول نینتندو دست یافته باشند.

از زمان عرضه بازی Grand Theft Auto 5 در سال 2013، ساخته کمپانی راک‌استار (Rockstar Games) موفقیت کم‌نظیری به دست آورد. این بازی نه تنها در بخش آنلاین خود محتویات و به‌روزرسانی‌های متعددی را دریافت کرده بلکه روی پلتفرم‌های مختلفی در نسل متوالی عرضه مجدد شده است. با این حال یکی از پلتفرم‌هایی که بازی از زمان انتشار اولیه خود تاکنون برای آن در دسترس قرار نگرفت به کنسول نینتندو سوییچ اختصاص دارد.

در حالی که شرکت نینتندو همواره تصویر خانوادگی پسندی از کنسول‌های خود ترسیم کرده اما همواره از عرضه بازی‌های مخصوص افراد بزرگسال روی کنسول‌های خود جلوگیری نکرده است. مجموعه GTA هنگامی که سه‌گانه GTA: The Trilogy – The Definitive Edition در سال 2021 عرضه شد روی کنسول نینتندو سوییچ نیز در کنار سایر پلتفرم‌ها در دسترس قرار گرفت. با این حال امیدها برای انتشار عنوان GTA 5 روی کنسول نینتندو سوییچ هنگامی به طور کامل از بین رفت که در دسامبر گذشته، یکی از افشاکننده‌های اطلاعات اظهار داشت پورت سوییچ این بازی هرگز حتی در برنامه‌های راک‌استار جایی نداشته است.

با تمامی این تفاسیر به تازگی مادسازان موفق شده‌اند بازی GTA 5 را روی سوییچ اجرا نمایند. ویدئو این پورت غیر رسمی در حساب کاربری Superstar South در شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق به اشتراک گذاشته شده است. این پست نشان می‌دهد بازی مذکور چگونه روی کنسول هیبریدی شرکت نینتندو اجرا می‌شود که دستاورد بزرگی به شمار می‌رود. ویدئوهایی که پیش از این در این حساب کاربری منتشر شده بودند، از کرش کردن بازی روی سوییچ پیش از بارگذاری آن حکایت داشتند. ویدئوی جدید نشان می‌دهد که بازی تا مرحله سرقت در ابتدای بازی قابل تجربه شدن است.

این تیم توضیح می‌دهد که ویدئو به اجرا در آمده روی حال دستی کنسول سوییج و بدون استفاده از هیچ گونه اورکلاکی صورت گرفته است. این ویدئو نشان می‌دهد که بازی در هنگام اجرا به میزان کمی دچار مشکل بوده که البته به گفته تیم Superstar South، تنها زمانی که بخواهیم این موضوع را با خروجی سخت‌افزار اصلی مقایسه کنیم ناخوشاید به شمار می‌رود. گرافیک بازی نیز با کاهش مواجه شده و برخی از بافت‌ها به شکل مطلوبی بارگذاری نشده‌اند. پس از مدت زمانی نیز بازی کرش می‌کند. با این حال باز هم تلاش تیم مورد بحث برای اجرای چنین بازی بزرگی روی کنسول سوییچ، دستاورد درخشانی محسوب می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments