#مهسا_امینی

بازی استراتژی Gray Zone سال آینده در استیم عرضه می‌شود

یک عنوان داستان‌محور با شخصیت‌هایی به‌یاد ماندنی

بازی استراتژی Gray Zone

جدیدترین محصول استودیوی ایست‌ورکس، یعنی بازی استراتژی Gray Zone سال آینده‌ی میلادی به‌صورت دسترسی زودهنگام در استیم قرار می‌گیرد.

تلاش‌های کارمندان استودیوی ایست‌ورکس (Eastworks Studios) بالاخره نتیجه داد و بازی Grey Zone که بیش از دو سال در دست توسعه بوده، در ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی به‌صورت دسترسی زودهنگام در فروشگاه استیم منتشر خواهد شد. اگرچه این بازی در سبک استراتژی ساخته می‌شود اما سازندگان تعدادی از المان‌های ژانر نقش‌آفرینی را هم در جدیدترین محصول خود قرار داده‌اند. به گفته‌ی سازندگان، این بازی داستان‌محور بوده و در آن شاهد شخصیت‌های به‌یاد ماندنی، دیالوگ‌های جالب و مبارزات زیاد خواهیم بود.

نسخه‌ی دسترسی زودهنگام Grey Zone پنج ماموریت ابتدایی بازی را شامل می‌شود. استودیوی ایست‌ورکش برنامه دارد طی ماه‌های پس از انتشار در استیم، تعداد دیگری از ماموریت‌ها را به‌تدریج اضافه کند. طبق تخمین سازندگان، روند توسعه‌ی این بازی در سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۳ میلادی به اتمام می‌رسد. این احتمال وجود دارد که نسخه‌ی نهایی زودتر این تاریخ آماده شود؛ زیرا مدیران استودیوی ایست‌ورکس قصد دارند همزمان با انتشار بازی به‌صورت دسترسی زودهنگام، افراد جدیدی را به تیم توسعه اضافه کنند که این اتفاق بدون شک باعث افزایش سرعت روند ساخت می‌شود.

بازی استراتژی Grey Zone در آینده‌ای دور جریان دارد. شخصیت اصلی بازی والن نام داشته و در گذشته یک برده بوده است اما نهایتا توانست از دست حکومت فاسدی که مجبور به کار برای آن‌ بوده فرار کند. والن اکنون باید به‌دنبال حقیقت و چیزی که مقدر شده به آن برسد بگردد. او در ماجراجویی‌های خود به سیاره‌های مختلفی سفر خواهد کرد که هر یک موجودات و حیوانات مختص به خود را دارند. در ضمن، علی‌رغم اینکه یک تیم بازی‌ساز اهل کشور اسلواکی این بازی می‌سازد اما این عنوان به‌طور کامل از زبان انگلیسی پشتیبانی خواهد کرد.

کاربر در بازی استراتژی Grey Zone قادر خواهد بود تا به قهرمانان و دوستان خود دستور دهد که با دشمنان مبارزه کرده یا از تقابل با آن‌ها پرهیز کنند. همچنین ماموریت‌های بازی به دو دسته‌ی اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند و به طبع، هیچ اجباری در انجام ماموریت‌های فرعی وجود ندارد. هدف اصلی کاربر در طول بازی ساخت واحدهای تهاجمی، جمع‌آوری آیتم‌های مورد نظر و توزیع آن‌ها، ساخت وسایل نقلیه و اسلحه برای آمادگی هر چه بیشتر به‌ منظور مقابله با دشمنان خواهد بود. در ضمن، یک حالت با نام Tactic Mode در بازی قرار گرفته که به کاربر اجازه می‌دهد تا زمان را در جریان یک مبارزه متوقف کند.

بدین ترتیب، بازیکن فرصتی نامحدود برای بازنگری در استراتژی‌های جنگی و صدور دستورات متفاوت به واحدهای مختلف در اختیار خواهد داشت. بازی Grey Zone در حال حاضر تنها برای سیستم عامل ویندوز توسعه می‌یابد و مشخص نیست که آیا کاربران دیگر سیستم عامل‌ها و پلتفرم‌ها قادر به تجربه‌ی آن خواهند بود یا خیر.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا