1%
  • 0/10

ارزش آلفابت به یک تریلیون دلار رسید

بعد از اپل، آمازون و مایکروسافت، آلفابت هم یک تریلیون دلاری شد

ارزش آلفابت به یک تریلیون دلار رسید ۰ ۲۸ دی ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
ارزش آلفابت

ارزش آلفابت به عنوان شرکت مادر به یک تریلیون دلار رسید و حالا نام این شرکت در کنار کمپانی‌هایی همچون اپل، آمازون و مایکروسافت قرار گرفته است.

آلفابت، شرکت مادر گوگل، روز پنجشنبه اعلام کرد با دستیابی به یک نقطه عطف مهم مالی، سرمایه بازار این کمپانی به ارزش یک تریلیون دلار رسیده است. این غول فناوری به همراه اپل، آمازون و مایکروسافت به عنوان تنها شرکت‌های آمریکایی به شمار می‌روند که به ارزش یک تریلیون دلار رسیده‌اند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که آلفابت در حال تغییر و تحولاتی در بخش مدیریت است؛ ماه گذشته بنیانگذاران گوگل لری پیج و سرگئی برین اعلام کردند که آنها به عنوان رهبران آلفابت کنار خواهند رفت و مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای این وظیفه را به عهده می‌گیرد تا کل شرکت را اداره کند.

گوگل همچنین با پرتلاطم‌ترین دوره تاریخ 21 ساله خود روبه‌رو است؛ تحقیقات ضد انحصاری از سوی مقامات ایالتی و فدرال درباره این غول جستجو ادامه دارد و از سوی دیگر اعتراضاتی به فعالیت‌های گوگل در چین، عقد قرارداد با پنتاگون و نیز ادعاهایی درباره آزار و اذیت جنسی علیه مدیران ارشد این شرکت مطرح شده است.

با این حال این موضوعات و مشکلات تاکنون ضربه‌ای به ارزش سهام آلفابت وارد نکرده و هنوز تجارت تبلیغات دیجیتالی این شرکت بسیار پول‌ساز است.

این شرکت در سال 2018 تقریباً 140 میلیارد دلار سالانه درآمد داشته است. البته درآمد سال ۲۰۱۹ شرکت آلفابت هنوز اعلام نشده و اوایل ماه آینده اعلام خواهد شد.

گوگل سال 2015 از آلفابت جدا شد و به عنوان زیرمجموعه این کمپانی فعالیت خود را ادامه داد.

گوگل حالا در زمینه مشاغل اینترنتی و تبلیغات، جستجو، نقشه‌ و یوتیوب فعالیت می‌کند همچنین پروژه‌هایی مثل اتومبیل‌های بدون راننده و پروژه‌های بین‌‌المللی را هدایت می‌کند.

با این حال ارزش آلفابت هم‌اکنون به یک تریلیون دلار رسیده و نقطه عطفی در تاریخ فعالیت این کمپانی به شمار می‌رود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments