کشف قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس گوگل پیکسل 5 در کدهای مخفی اندروید 11

اطلاعات جالب در کدهای مخفی اندروید 11

گوگل پیکسل 5

نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان اندروید 11 به تازگی در دسترس قرار گرفته و حاوی نکات جالبی از یک قابلیت کلیدی گوگل پیکسل 5 است.

هنوز فاصله‌ی زیادی تا معرفی رسمی جدیدترین نسخه‌ی سیستم عامل اندروید داریم، اما به لطف انتشار نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان، می‌توان جزئیاتی از قابلیت‌های کلیدی آن به‌دست آورد. انجمن همیشه در صحنه‌ی XDA که تعدادی از فعال‌ترین توسعه‌دهندگان اندروید را در خود جای داده، در خلال زیر و رو کردن این نسخه‎ی آزمایشی نکته‌ی جالبی در رابطه با یکی از قابلیت‌های گوگل پیکسل 5 کشف کرده است.

با توجه به کدهای مخفی اندروید 11 نسخه‌ی جدید پیکسل از فناوری شارژ بی‌سیم معکوس پشتیبانی خواهد کرد. این قابلیت در فهرست تنظیمات گوشی با عنوان “Battery Share” نمایش داده می‌شود و به دارنده‌ی تلفن اجازه می‌دهد هدست‌های بی‌سیم، ساعت‌ها و مچ‌بندهای هوشمند و حتی تلفن‌های دیگر را شارژ کند. در بخش مختص این قابلیت در تنظیمات، فعلا از تصویر بخش “Adaptive Battery” استفاده شده که نشان می‌دهد هنوز کار روی آن تکمیل نشده است. صد البته که این فناوری چیز جدیدی نیست و تعداد قابل‌توجهی از پرچمداران شرکت‌های دیگر از آن بهره‌مند هستند. با این حال اولین بار است که یک نسخه از سری پیکسل به آن مجهز خواهد بود، اما چه چیزی باعث شده که تصور کنیم این قابلیت متعلق به پیکسل 5 است؟

اسکرین‌شاتی از بخش Battery Share در تنظیمات اندروید 11

نام Activity این قابلیت با “com.google.android” شروع می‌شود، نه “com.android”. برحسب تجربه، این یعنی گوگل Battery Share را مختص خودش طراحی کرده است و قرار نیست آن را در نسخه‌ی متن‌باز اندروید قرار دهد. دلیل این‌که می‌گوییم این ویژگی مشخصا برای پیکسل 5 طراحی شده، تابعی در کد جاوای اندروید 11 است که یک پیغام Toast با مضمون «امکان اشتراک‌گذاری باتری هنگام شارژ بی‌سیم وجود ندارد!» نمایش می‌دهد. به‌علاوه تابعی دیگر در کدها وجود دارد که یک آرایه از رشته‌ها با عنوان “config_model_device_name” را می‌گیرد و در حال حاضر فقط یک مقدار دارد: “redfin”. این عبارت، نام رمز یکی از نسخه‌های پیکسل ۲۰۲۰ است که طبق شایعات، یک تلفن میان‌رده محسوب می‌شود و از پردازنده‌ی کوالکام Snapdragon 765 استفاده می‌کند. اگر گوگل برای گوشی میان‌رده‌ی خود قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس را در نظر گرفته باشد، پس قطعا نسخه‌های پرچمدار هم از آن برخوردار خواهند بود.

به‌نظر شما گوگل پیکسل 5 توان رقابت با پرچمدارهای قدرتمند شرکت‌هایی چون سامسونگ و هواوی را دارد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا