1%
  • 0/10

گوگل پیکسل 4 برخلاف تصورات، یک گوشی ناامید کننده بود

مدیران ارشد تیم پیکسل را ترک کردند

گوگل پیکسل 4 برخلاف تصورات، یک گوشی ناامید کننده بود ۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
گوگل پیکسل 4

گوگل پیکسل 4 را اوایل پاییز پارسال معرفی و به بازار عرضه کرد، اما برخلاف تصورات این دستگاه نتوانست توجه زیادی از کاربران را جلب کند و از سوی دیگر حتی کارمندان گوگل هم ظاهرا از این گوشی رضایت ندارند.

گزارش جدیدی منتشر شده که اطلاعاتی از پشت پرده‌ی محصول تازه وارد به بازار گوگل را ارائه می‌دهد. براساس این گزارش، ریک استرلو، یکی از مدیران اجرایی گوگل ظاهرا از جدیدترین پرچمدار این شرکت یعنی گوگل پیکسل 4 ناامید شده است. حتی قبل از عرضه‌ی رسمی این گوشی، ظاهرا هیجان زیادی در داخل شرکت برای این دستگاه وجود نداشته است.

گفته می‌شود استرلو از باتری کوچک گوشی، طراحی و مشخصات آن ناامید شده بود. او این موضوعات را طی یک جلسه قبل از عرضه‌ی این گوشی در اکتبر سال گذشته‌ی میلادی (مهر ماه ‍۱۳۹۸) اعلام کرده بود.

برآوردها نشان می‌دهد که پیکسل 4 حتی در مقایسه با نسل قبلی یعنی پیکسل 3 نیز فروش خوبی نداشته و این موضوع باعث شده تا حتی کارمندان گوگل هم علاقه‌ای به استفاده از آن نداشته باشند.

گزارش جدیدی منتشر شده مبنی بر اینکه گوگل دو نیروی کلیدی خود در تیم پیکسل را به تازگی از دست داده که یکی از آنها مدیر بخش پیکسل، ماریو کی‌روس است که از سال ۲۰۰۵ با گوگل همراه بوده و از ابتدا رهبری بخش پیکسل را بر عهده داشته و در توسعه‌ی اولین گوشی مبتنی بر اندروید، گوشی نکسوس وان در سال ۲۰۱۰ نقش داشته است.

همچنین مارک لویوی، که مسئولیت دوربین‌های پیکسل را بر عهده داشت. او کارشناس عکاسی محاسباتی بود و نقش بزرگی در موفقیت دوربین‌های پیکسل داشت. لویوی در ماه مارس (اسفند ماه) بدون اطلاع قبلی، گوگل را ترک کرد.

گوگل قصد دارد محصول بعدی خود از سری پیکسل را به زودی معرفی کند که گزارش‌ها حکایت از عرضه‌ی این گوشی در نیمه‌ی خرداد ماه دارد.

هنوز مشخص نیست که این تغییر در تیم پیکسل و همچنین عدم موفقیت ظاهری پیکسل 4 چه تاثیری روی گوشی‌های آینده‌ی این برند خواهد داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments