1%
  • 0/10

کنفرانس توسعه دهندگان گوگل Google I/O به خاطر کرونا لغو شد

گوگل کنفرانس سالانه توسعه دهندگان را آنلاین برگزار می‌کند

کنفرانس توسعه دهندگان گوگل Google I/O به خاطر کرونا لغو شد ۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
کنفرانس توسعه دهندگان گوگل Google I/O

کنفرانس توسعه‌ دهندگان گوگل که با نام Google I/O شناخته می‌شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد و قرار است این رویداد به شکل آنلاین برگزار شود.

گوگل رسما اعلام کرده که کنفرانس Google I/O 2020 به دلیل نگرانی‌هایی که در مورد کرونا یا ویروس COVID-19 وجود دارد، لغو شده است. با این حال، این شرکت به دنبال فرمت جایگزین برای برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان سالانه خود است.

هر ساله گوگل میزبان کنفرانس توسعه‌ دهندگان خود به نام I/O است تا آنچه را که این شرکت در بخش نرم افزار آماده کرده است به نمایش بگذارد. متأسفانه کنفرانس امسال به دلیل شیوع ویروس مهلک کرونا به طور رسمی لغو شده است و افرادی که در طی دو ماه گذشته برای شرکت در کنفرانس ثبت نام و هزینه آن را پرداخت کرده‌اند، به طور کامل پولشان پرداخت خواهد شد. همچنین میهمانانی که برای  I/O 2020 ثبت نام کرده‌اند، به طور خودکار امکان خرید بلیط I/O 2021 برای آنها فراهم است.

با توجه به نگرانی‌هایی که در مورد این ویروس وجود دارد و مطابق با راهنمایی‌های بهداشتی از سوی سازمان بهداشت جهانی، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و نیز سایر مقامات بهداشتی ارایه شده، کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در آمفی تئاتر Shoreline برگزار نمی‌شود.

بدیهی است برای کسانی که واقعا برای سرویس‌ها، خدمات و نرم افزارهای جدید گوگل از جمله اندروید هیجان زده‌اند، ناراحت کننده است. اما گوگل همچنین در ایمیلی اعلام کرده که امسال باوجود نگرانی از ویروس کرونا، در حال کار روی راه‌های ارتباط دیگر با جامعه توسعه دهندگان خود است و این شرکت میزبان یک رویداد مجازی خواهد بود که برای همه افراد در سراسر جهان پخش می‌شود.

البته این نخستین رویدادی نیست که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت؛ کنگره جهانی موبایل هفته پیش کنسل شد، فیس بوک به تازگی اجلاس F8 خود را لغو کرد، مایکروسافت مجبور شد همین کار را انجام دهد و نمایشگاه اتومبیل ژنو نیز لغو شده است. این اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار ویروس صورت گرفته، اما بدیهی است برای کسانی که منتظر سال ۲۰۲۰ به عنوان ویترین عظیم فناوری‌های بسیاری بودند، امسال ناامیدکننده بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments