عملکرد تجاری Godzilla vs Kong بهتر از Tenet بوده است

اتفاقی بی‌نظیر در یک سال گذشته

عملکرد تجاری Godzilla vs Kong بهتر از Tenet بوده است سورنا رضایی ۰ ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
فیلم Godzilla vs Kong

طبق گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Deadline رفته، عملکرد تجاری Godzilla vs Kong در باکس آفیس داخلی بهتر از تمامی فیلم‌های دوران کرونایی بوده است.

با ادامه شدن همه‌گیری ویروس کرونا، مدیران استودیوها به اطمینان رسیدند شرایط طی ماه‌های آتی به حالت عادی بازنمی‌گردد، زیرا شرکت‌های تولید واکسن از ظرفیت کافی برای تولید تعداد بالا برخوردار نیستند. علاوه بر این، آزمایش‌ها نشان می‌داد هر فرد برای مصونیت در برابر کووید-۱۹ به دریافت دو دوز در فاصله زمانی چند هفته‌ای نیاز دارد. در چنین شرایطی، وارنر تصمیم گرفت تمامی فیلم‌های خود در سال ۲۰۲۱ میلادی را به صورت همزمان به سینماها و سرویس HBO Max بیاورد. اتخاذ چنین تصمیمی اعتراض سینماداران را به همراه داشت. آن‌ها گمان می‌کردند انتشار دیجیتالی باعث می‌شود مخاطبان کمتری به سالن‌های پخش بیایند؛ گمانه‌زنی‌ای که حالا با اطمینان می‌توان گفت اشتباه بوده است.

طبق مطلبی که وب سایت Deadline کار کرده، عملکرد تجاری Godzilla vs Kong بهتر از تمامی فیلم‌های دوران کرونایی بوده است. این اثر در دومین هفته اکران خود ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخت تا مجموع فروش داخلی‌اش پس از گذشت دو هفته از آغاز اکران به رقم ۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برسد. پیش از این، رکورد فروش داخلی در دوران کرونایی در اختیار Tenet بود که موفق شده بود در ایالات متحده آمریکا و کانادا فروشی بالغ بر ۵۷ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار را به ثبت برساند. موفقیت‌های چهارمین فیلم مانسترورس (MonsterVerse) به همین موارد خلاصه نمی‌شود. فروش جهانی اثر حالا ۳۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده تا به اولین فیلم سینمایی در دوران کرونایی تبدیل شود که به سوددهی می‌رسد. طبق بررسی‌ها، جدیدترین محصول لجندری پیکچرز تا به این لحظه حدودا ۹۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار سود خالص داشته است.

Nobody، رتبه دوم پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته گذشته در باکس آفیس داخلی را در اختیار دارد. این اثر ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار دلار فروخت تا مجموع فروش داخلی‌اش به رقم ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار برسد. بد نیست بدانید فروش فیلم نسبت به دو هفته قبل ۱۲ درصد کاهش داشته است. رتبه سوم به The Unholy رسید؛ اثری که هفته گذشته در رتبه دوم ایستاده بود. این فیلم در دومین هفته اکران خود به فروشی معادل ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بسنده کرد. Raya and the Last Dragon که چند هفته‌ای است از صدر فاصله گرفته، در رتبه چهارم دیده می‌شود. محصول والت دیزنی موشن پیکچرز در ششمین هفته اکران داخلی خود ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار دلار فروش داشت. این انیمیشن در مقایسه با دو هفته پیش کاهشی ۵ درصدی را تجربه کرد. Voyagers هم در هفته افتتاحیه خود تنها یک میلیون و ۳۵۰ هزار دلار فروخت و رتبه پنجم را به دست آورد.

The Girl Who Believes In Miracles ،Tom & Jerry و The Courier هم به ترتیب رتبه‌های شش، هفتم و هشتم را دارند. در ضمن، پیش‌بینی می‌شود Godzilla vs Kong در هفته‌های آینده به ارقام بسیار بالاتری در باکس آفیس دست یافته و رکورد جهانی Tenet (۳۶۳ میلیون دلار) را هم بشکاند. در حال حاضر سینماهای تعداد قابل‌توجهی از کشورها هنوز بازگشایی نشده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا