صدرنشینی Godzilla vs Kong برای سومین هفته پیاپی ادامه دارد

رکورد Godzilla: King of the Monsters شکسته شد

صدرنشینی Godzilla vs Kong برای سومین هفته پیاپی ادامه دارد سورنا رضایی ۰ ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
صدرنشینی Godzilla vs Kong

طبق گزارشی که وب‌سایت Deadline با محوریت باکس آفیس داخلی کار کرده، صدرنشینی Godzilla vs Kong برای سومین هفته‌ی پیاپی ادامه یافت.

پس از اینکه وارنر به اطمینان رسید همه‌گیری ویروس کرونا در خوشبینانه‌ترین حالت تا انتهای سال ۲۰۲۱ میلادی ادامه دارد، تصمیم گرفت سیاست جنجال‌برانگیزی را اتخاذ کرده و فیلم‌ها را به صورت همزمان به سالن‌های پخش و HBO Max بیاورد. مدیران سینماها و گروهی از کارشناسان پیش‌بینی کردند سیاست مزبور باعث می‌شود فیلم‌های جدید وارنر فروش بسیار پایینی را در باکس آفیس تجربه کند؛ زیرا مخاطبان به جای حضور در اماکن شلوغ از جمله سینما ترجیح می‌دهند در خانه نشسته و محصول مورد نظر را تماشا کنند؛ پیش‌بینی‌ای که حالا همه می‌دانند اشتباه بوده است.

Godzilla vs Kong از ۲۴ مارس در کشورهای اروپایی و از ۳۱ مارس هم در آمریکای شمالی روی پرده نقره‌ای رفت. چهارمین محصول دنیای سینمایی MonsterVerse تا دو هفته پیش ۳۵۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش داشت که ۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلارش از سینماهای ایالات متحده آمریکا و کانادا و مابقی‌اش هم از سینماهای دیگر کشورها بود. محصول مشترک وارنر و لجندری پیکچرز با دستیابی به چنین رقمی در باکس آفیس داخلی رکورد Tenet را شکست و به پرفروش‌ترین فیلم باکس آفیس داخلی در دوران کرونا شد. فیلم جدید کریستوفر نولان (Christopher Nolan) فروشی بالغ بر ۵۷ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار را به ثبت رسانده بود.

با توجه به گزارش اخیر Deadline با محوریت باکس آفیس داخلی، صدرنشینی Godzilla vs Kong برای سومین هفته پیاپی ادامه یافته است. این فیلم هیولایی در هفته گذشته ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش داشت که قرار گرفتنش در کنار فروش جهانی، مجموع فروش را به ۳۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رساند. فیلم جدید آدام وینگارد (Adam Wingard) حالا رتبه سوم فیلم‌های مانسترورس را از لحاظ فروش در اختیار دارد. Godzilla: King of the Monsters با ۳۸۶ میلیون دلار در رتبه انتهایی ایستاده است. Godzilla و Kong: Skull Island هم با فروش‌های ۵۲۹ میلیون دلاری و ۵۶۶ میلیون دلاری رتبه‌های دوم و اول را به دست آورده‌اند. توجه داشته باشید، Godzilla vs Kong در شرایط کرونایی روی پرده رفته در حالی که باقی فیلم‌ها اکران بی‌دردسری داشته‌اند.

Nobody، در چهارمین هفته اکران داخلی خود توانست ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار دلار فروخته و در رتبه‌بندی هفتگی پشت سر Godzilla vs Kong قرار بگیرد. این اثر با بودجه ۱۶ میلیون دلاری ساخته شده و تا به اینجای کار مجموعا ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش داشته است. رتبه سوم به The Unholy داده شد. جدیدترین محصول سونی پیکچرز که در ژانر ترسناک ساخته شده، فروشی ۲ میلیون و ۶۰ هزار دلاری را در هفته قبل به ثبت رساند. این اثر در حال حاضر تنها در ایالات متحده آمریکا اکران می‌شود و تا به این لحظه تنها ۱۰ میلیون دلار فروخته است.

Raya and the Last Dragon، در رتبه چهارم دیده می‌شود. محصول والت دیزنی در هفته گذشته یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروخت تا مجموعه فروش داخلی‌اش به رقم ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار برسد. رتبه پنجم هم در اختیار Tom & Jerry قرار دارد. این اثر یک میلیون و ۹۰ هزار دلار فروش داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا