برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
خدای جنگ و مصر
1%
  • 0/10

خدای جنگ در مصر | این مفهوم تغییری بزرگ در مسیر این سری بازی ایجاد می‌کند!

پایان کریتوس فرا می‌رسد؟

خدای جنگ در مصر | این مفهوم تغییری بزرگ در مسیر این سری بازی ایجاد می‌کند! ۴ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ یادداشت (گیم) کپی لینک

سفر کریتوس و آترئوس در نورس تقریبا به پایان رسیده و احتمالا در آینده باید شاهد سفر آن‌ها به اقلیمی دیگر باشیم. این اقلیم کجا بوده و چه چیزی برای تمایز با نسخه‌های پیشین باید ارائه دهد؟ خدای جنگ در مصر محتمل‌ترین اتفاق است و باید احتمال تغییری گسترده در این بازی باشیم!

مهاجرت سری بازی God of War یا همان خدای جنگ از یونان به نورس، سری بازی محبوب انحصاری کنسول‌های پلی استیشن، دیدی بسیار متفاوت و البته بسیار جذاب را از این دنیای بی نظیر به مخاطبین نشان داد. کریتوس محبوب، قهرمان داستان خدای جنگ، پس از سال‌ها گشت و گذار و مبارزه در یونان باستان، نیازمند تغییر و تحولی اساسی بود و مهاجرت به نورس به خوبی این تغییر و تحول انقلابی را در اختیار ما قرار داد.

در کنار تغییر فضای ظاهری سری بازی خدای جنگ، مضمون کلی بازی و عمق شخصیتی کریتوس نیز به وضوح تغییر یافتند. دو گانه نورس خدای جنگ ما را با شخصیت اصلی، شخصیت‌های منفی و البته جملات بالغ بیشتری نسبت به سه گانه یونان همراه کرد که رشدی بی نظیر برای این سری بازی بود. همین موضوعات سبب افزایش چشمگیر ارزش داستانی این سری بازی و به دنبال آن افزایش چشمگیر طرفداران آن شد.

داستان‌ها و تاریخ تعریف شده در نورس و یونان، هر دو بسیار غنی و خیره کننده بودند، اما داستان‌هایی که در نورس برای ما شرح داده شدند، نسبت به داستان‌های یونان تمرکز کمتری بر برخی جنبه‌های تاریخی داشتند. سه گانه یونان با عمق بیشتری به شرح داستان اساطیر پرداخت و بخش زیادی از داستان خود را به جهان پس از مرگ اختصاص داد. به باور بسیاری خدای جنگ در داستان‌های بعدی خود باید بار دیگر به این روش داستان سرایی باز گردد! پرداختن به جهان پس از مرگ مفهومی بوده که کمتر بازی به آن پرداخته و از همین رو برای مخاطبین بسیار جذاب است.

حال باید افزود که طبق اطلاعات انتشار یافته در سال‌های اخیر، خدای جنگ قصد دارد به زودی به شرح داستان اساطیر نقطه‌ای متفاوت از جهان زیبای ما بپردازد. به باور فعالان پا گذاشتن به نقطه‌ای جدید در دنیا توسط خدای جنگ، نیازمند قدم بر داشتن به سوی عقب در بخش شرح داستان اساطیر است.

خدای جنگ در مصر باید تمرکز زیادی بر جهان پس از مرگ داشته باشد!

سری بازی خدای جنگ، زمان بسیار کمی را در هلهایم (Helheim)، جهان پس از مرگ نورس صرف کرد. گرچه مخاطبین موفق به سفر به این جهان می‌شوند، محتوای ارائه شده بسیار اندک بوده و با توجه به اساطیر، داستان‌های بسیار گسترده‌تر و جذاب‌تری از این دنیا می‌توان شرح داد.

حال طبق اطلاعات غیر رسمی انتشار یافته درباره نسخه بعدی سری بازی خدای جنگ، سفر کریتوس و آترئوس (Atreus)، فرزند کریتوس، در جهان نورس به پایان رسیده و مقصد بعدی آن‌ها کشور کهن مصر خواهد بود. مصر مانند یونان و نورس مملو از اساطیر بوده و تاریخی غنی در خود دارد و همین دو موضوع مواد مورد نیاز برای شرح داستانی کاملا جدید و صد البته درگیر کننده هستند.

جهان پس از مرگ در اساطیر کشور مصر

زمانی که سخن از تاریخ کهن و اساطیر کشورهای مختلف می‌شود، به این نکته پی می‌بریم که اساطیر هر کشوری نسخه‌ای مخصوص به خود از جهان پس از مرگ را در اختیار مردم خود قرار داده‌اند. مفهوم جهان پس از مرگ در مصر باستان بسیار خاص بوده و با مفهوم جهان پس از مرگ در تمام اساطیر متفاوت است!

حال که شایعات مبنی بر سفر خدای جنگ به مصر قوت گرفته و احتمال وقوع چنین اتفاقی بسیار بالاست، استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica) فرصت آن را داشته تا نگاهی عمیق به جهان پس از مرگ در مصر باستان داشته باشد. جهان پس از مرگ در مصر باستان با نام آرو (A’aru) یا همان دشت نی (Field of Reeds) شناخته می‌شود. طبق اساطیر مصر باستان، جهان پس از مرگ آرو جهانی به مراتب صلح آمیزتر نسبت به جهان پس از مرگ دیگر اساطیر در سرتاسر دنیا بوده و ما هرگز در گذشته شاهد چنین تعریفی از جهان پس از مرگ نبوده‌ایم.

در دشت نی، مردم با نسخه‌ای ایده‌آل از زندگی خود در زمین آشنا می‌شود. طبق گفته مصرشناسان، مرگ پایان زندگی شخص نبوده و بلکه ادامه مسیر روح است! باور مردم در گذشته این بوده که هیچگونه درد و مرضی در دشت نی وجود نداشته و همین موضوع می‌تواند مفهومی زیبا در بازی خدای جنگ در مصر برای ما به ارمغان آورد. در این میان لازم به ذکر است که خدای جهان پس از مرگ در مصر باستان آنوبیس (Anubis) نام دارد.

ما نگاه بسیار کوتاهی به هلهایم داشتیم، با این حال در همان سفر کوتاه متوجه شدیم که جهان پس از مرگ در نورس جهانی یخ زده و سرکوبگر بوده که حس مثبت را از ساکنین خود گرفته و تمام روزنه‌های امید را با تاریکی می‌پوشاند.

سفر بعدی کریتوس

پایان بسته الحاقی God of War: Ragnarok Valhalla به ما نشان داد که کریتوس پس از سال‌ها جدال درونی، موفق به بخشش خود می‌شود. حال که کریتوس با حقیقت خود روبرو شده، این احتمال به وضوح در برابر ما قرار گرفته که مقصد بعدی کریتوس آخرین مقصد او خواهد بود. با بالا رفتن سن کریتوس بسیاری باور دارند که او به زودی به پایان زندگی خود می‌رسد، با این حال مرگ او می‌تواند مرگی تراژیک نباشد و مسیر او به دشت نی مصر باستان ختم شود!

بسیاری بر این باور هستند که اگر زندگی کریتوس در نسخه بعدی از سری خدای جنگ به پایان می‌رسد، او باید در آرامش کامل از دنیا برود و خوشبختانه دشت نی این اجازه را به توسعه دهندگان و کریتوس می‌دهد. از زمان آغاز سفر نورس، بسیار بر این عقیده شدند که دیر یا زود آترئوس تبدیل به شخصیت اصلی این سری بازی شده و اگر ما به چنین اتفاقی نزدیک باشیم، انتظار داریم کریتوس با تلخی با ما خداحافظی نکند!

مفهوم کریتوس و خدای جنگ در مصر بار دیگر می‌تواند جانی تازه به این بازی ببخشد و مخاطبینی تازه را به سوی خود جلب کند. نظر شما چیست؟ به نظر شما این سری بازی به اساطیر کدام کشور می‌پردازد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments