کاربران 5G تا ۵ سال دیگر به ۲.۶ میلیارد نفر می‌رسند

5G

پیش بینی می‌شود که جمعیت کاربرانی که از سرویس‌های شبکه 5G استفاده می‌کنند به ۲.۶ میلیارد نفر در سراسر جهان برسند.

بر اساس گزارش اریکسون، ترافیک استفاده از دیتای موبایل تا سال ۲۰۲۵ با رشد چمشمگیری افزایش خواهد یافت و پیش بینی می‌شود این رقم از ۷.۲ گیگابایت به ۲۴ گیگابایت خواهد رسید.

اریکسون گزارش داده که تا سال ۲۰۲۵ حداقل ۶۵ درصد مردم از سرویس‌های شبکه 5G بهره می‌برند.

این کمپانی بازیگران اصلی این صنعت را آسیا، اروپا، خاور میانه و آمریکای شمالی اعلام کرده و معتقد است که ترافیک داده‌های موبایلی در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه تا سال 2024 هفت برابر خواهد شد و به 16 اگزابایت در ماه خواهد رسید.

انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی تعداد کاربران چینی که از شبکه 5G استفاده می‌کنند به ۱۳ میلیون نفر برسد.

آمریکای شمالی بیشترین سرعت رشد را برای استفاده از این شبکه‌ خواهد داشت و تا پایان سال ۲۰۲۵ احتمالا ۷۴ درصد از مشترکان موبایل از این شبکه بهره خواهند برد. اما شمال شرق آسیا جایگاه دوم را با رسیدن به ۵۶ درصد استفاده از شبکه 5G خواهد داشت و اروپا با ۵۵ درصد در جایگاه سوم قرار می‌گیرد.

ترافیک دیتا‌ی موبایلی در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه تا سال ۲۰۲۴ به ۱۶ اگزابایت در هر ماه می‌رسد.

سنگاپور از دیگر نقاط مهم در توسعه‌ شبکه 5G خواهد بود و پیش‌ بینی می‌شود تا دو یا سه سال آینده نیمی از جمعیت کشور از این سرویس بهره مند شوند.

اریکسون همچنین گزارش داده که رشد ترافیک موبایلی برای فصل سوم ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته با افزایش ۶۸ درصدی روبه‌رو شده که یکی از مهم‌ترین دلایل آن افزایش تعداد کاربران موبال در هند و از سوی دیگر در چین بوده است. این موضوع در نتیجه مقرون به‌صرفه‌تر شدن قیمت اینترنت موبایل در کشورهای مختلف رخ داده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا