#مهسا_امینی

ریدلی اسکات از ساخت گلادیاتور 2 می‌گوید

خبری از تاریخ اکران نیست

ساخت گلادیاتور 2

ریدلی اسکات کارگردان و تهیه‌کننده انگلیسی در بخشی از مصاحبه اخیر خود با وب سایت Empire از آمادگی‌اش برای ساخت گلادیاتور 2 خبر داده است.

ریدلی اسکات (Ridley Scott) یک کارگردان انگلیسی است که توانست در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی دو فیلم علمی-تخیلی Alien و Blade Runner را ساخته و به چهره‌ای شناخته‌شده در میان علاقه‌مندان به این ژانر تبدیل شود. او در ادامه پروژه‌های متعددی را جلوی دوربین برد اما هیچ کدام نتوانستند موفقیت‌های پیشین را تکرار کنند. این شرایط ادامه داشت تا اینکه نوبت به Gladiator رسید. این فیلم حماسی، درام و تاریخی نه تنها تحسین‌ها را برانگیخت و جوایز معتبر زیادی را دریافت کرد، بلکه بیش از ۴۶۰ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت. گلادیاتور همچنین باعث شد مردم و استودیوها دوباره به آثاری با محوریت یونان باستان و رم باستان علاقه‌مند شوند.

اگرچه Gladiator عملکردی موفقیت‌آمیز داشت و دو دهه از اکران گسترده‌اش در سراسر جهان می‌گذرد، هنوز خبری از قسمت دوم آن نشده است. البته اوایل قرن بیست و یک میلادی صحبت‌هایی درباره قسمت بعد صورت گرفت اما نتیجه‌بخش نبود. این اتفاق همچنین در سال‌های بعد رخ داد، تا جایی که ایده‌هایی پیرامون چگونگی بازگشت ماکسیموس شکل گرفت. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، او در پایان قسمت اول جان خود را از دست داد. البته تمامی ایده‌ها روی ماکسیموس تمرکز داشته و یکی از آن‌ها درباره لوسیوس و تلاش‌هایش برای یافتن هویت واقعی پدرش بود.

ریدلی اسکات چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Empire انجام داد و در جریانش پیرامون موضوعات مختلف صحبت کرد. او در بخشی از مصاحبه گفت آماده ساخت گلادیاتور 2 بوده و پس از تکمیل Kitbag، تمرکزش را روی آن قرار خواهد داد:

فیلمنامه قسمت دوم گلادیاتور هم اکنون در حال نوشته شدن است. بنابراین، وقتی کارم با فیلم ناپلئون تمام شود، به سراغ گلادیاتور خواهم رفت.

کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی در صحبت‌های خود با وب سایت Empire نگفت چه کسی روی فیلمنامه قسمت دوم گلادیاتور کار می‎‌کند اما احتمالا تیم تولید دچار تغییر نشده و پیتر کریگ (Peter Craig) همچنان وظیفه مزبور را به دوش می‌کشد. او طی سال‌های گذشته روی Bad Boys for Life و Top Gun: Maverick کار کرده است. در ضمن، اطلاعاتی از بازیگران نبوده و باید مدت زیادی را برای انتشار جزئیات منتظر ماند.

ریدلی اسکات طی ماه‌های گذشته The Last Duel و House of Gucci را فیلمبرداری کرده و حالا مشغول آماده‌سازی نسخه نهایی‌شان است. The Last Duel روی دو دوست صمیمی تمرکز دارد که طی اتفاقاتی مقابل یکدیگر قرار گرفته و مجبور به دوئل می‌شوند. House of Gucci هم براساس کتاب he House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed ساخته شده و قتل مائوریتزیو گوچی توسط همسر سابقش را به تصویر می‌کشد.

Kitbag جدیدترین پروژه ریدلی اسکات به شمار می‌رود اما اطلاعات چندانی از آن موجود نیست. در حال حاضر می‌دانیم تنها اتفاقاتش حول محور ناپلئون بناپارت چرخیده و دو چهره مشهور هالیوود واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) و جودی کامر (Jodie Comer) در آن حضور خواهند داشت. فینیکس نقش ناپلئون و کامر هم نقش ژوزفین را ایفا می‌کند. در ضمن، فیلم در حال حاضر فاز اولیه تولید را پشت سر می‌گذارد.

در حال حاضر چیزی از تاریخ انتشار Gladiator 2 نمی‌دانیم اما حدس زدن درباره آن کار سختی نیست. از آنجایی که Kitbag برای اکران در سال ۲۰۲۳ میلادی برنامه‌ریزی شده، می‌توان گفت در خوشبینانه‌ترین حالت دو سال با اکران فیلم مزبور فاصله داریم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا