#مهسا_امینی

بازگشت چهره‌های قدیمی در تریلر نهایی Ghostbusters: Afterlife

این ویدیو بیش از یک دقیقه زمان دارد

در شرایطی که کمتر از دو هفته تا آغاز اکران گسترده فاصله داریم، سونی پیکچرز تریلر نهایی Ghostbusters: Afterlife را در کانال یوتیوب خود منتشر کرده است.

دن اکروید (Dan Aykroyd) یک کمدین و فیلمنامه کانادایی بوده و به صورت مشترک با هارولد رامیس (Harold Ramis) یکی از خالقان فرنچایز شکارچیان شبح است. در پی موفقیت‌هایی که Ghostbusters II برای سازندگان خود به ارمغان آورده بود، استودیو به ساخت قسمت سوم تمایل داشت. اکروید هم فیلمنامه‌ای به نام Ghostbusters III: Hellbent آماده کرد که حول محور انتقال شخصیت‌های اصلی به یکی از جهان‌های موازی می‌چرخد؛ جهانی که نسخه جهنمی زمین بوده و پروتاگونیست‌ها باید مقابل شیطان بایستند. از آنجایی که تعدادی از بازیگران نقش‌های اصلی نظر مثبتی نسبت به فیلمنامه نداشتند، هرگز ساخته نشد. سونی در ادامه چندین بار دیگر تلاش کرد بازیگران قدیمی را بازگرداند اما به خواسته‌اش نرسید. بدین ترتیب، تصمیم گرفت ریبوت را بسازد. Ghostbusters 2016 عملکرد ضعیفی در باکس آفیس داشت و باعث شد دست‌اندرکاران بار دیگر تمرکز خود را روی ساخت دنباله برای قسمت‌های قدیمی بگذارند.

دنباله Ghostbusters II سرانجام ساخته شد و قرار است طی روزهای آتی تحت عنوان Ghostbusters: Afterlife به سینماها بیاید. داستان درباره یک خانواده سه نفره است که خانه خود را از دست داده و چاره‌ای جز نقل مکان به سامرویل و زندگی در خانه‌ای که پدربزرگشان ایگان اسپلنگر برایشان باقی گذاشته ندارد. پسر و دختر خانواده حین گشت و گذار در خانه جدیدشان با حقایقی از شغل واقعی پدربزرگ مواجه می‌شوند. در همین حین، تهدیدی بزرگ در حال پدیدار شدن بوده و همه چیز به شخصیت‌های اصلی و دوستانشان بستگی دارد تا متوقفش کنند. در ضمن، بیل مری (Bill Murray)، دن اکروید، ارنی هادسون (Ernie Hudson) و سیگرنی ویور (Sigourney Weaver) برای ایفای نقش‌های خود بازگشته‌اند.

از آنجایی که فاصله چندانی با اکران نداریم، سونی پیکچرز تریلر نهایی Ghostbusters: Afterlife را منتشر کرده است. این ویدیو بیش از یک دقیقه زمان داشته و خلاصه‌ای از داستان را به تصویر می‌کشد. در ابتدا، چهره‌های جدید مجموعه را می‌بینیم که تجهیزات شکارچیان شبح را پیدا کرده و بدون اینکه بدانند با چه چیزهایی سر و کار دارند، آن‌ها را فعال کرده و باعث می‌شوند تعدادی از موجودات فراطبیعی که دهه‌ها محبوس شده بودند، آزاد شده و به خرابکاری در سامرویل بپردازند.

در ادامه تعدادی از هیولاهای قدیمی مانند سگ جهنمی را دیده و شاهد باز شدن یک پورتال به جهنم هستیم. در ثانیه‌های پایانی هم اعضای سابق شکارچیان شبح، یعنی پیتر ونکمن، ریموند استانتز و وینستون زدمور با تجهیزاتشان مقابل دوربین ظاهر می‌شوند. کادربندی در این پلان به گونه‌ای صورت گرفته که چهره‌شان مشخص نیست.

لازم به ذکر است که Ghostbusters 2016 به دلایل مختلفی در جلب نظر طرفداران قدیمی شکست خورد. یکی از آن‌ها، عدم حضور پروتاگونیست‌های قسمت اول و دوم بوده است. البته بازیگران فیلم‌های مزبور در نسخه ریبوت حاضر هستند اما نقش‌های کاملا متفاوتی را ایفا می‌کنند؛ برای مثال، دن اکروید به عنوان یک راننده تاکسی جلوی دوربین می‌رود. بازگشت او، بیل مری و ارنی هادسون قطعا در ایجاد امیدوار کردن طرفداران نسبت به Ghostbusters: Afterlife نقش بسزایی داشته است. به این مورد باید نقدهای نویدبخش را اضافه کرد.

Ghostbusters: Afterlife در تاریخ ۲۸ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۹ نوامبر) به سینماها آمده و خبری از عرضه همزمان در فضای مجازی نخواهد بود. در صورتی که این اثر بتواند انتظارات را برآورده کند، احتمالا یک دنباله برایش ساخته می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا