خالق مجموعه‌ی ترانه‌ی یخ و آتش همچنان روی رمان ششم کار می‌کند

جرج آر. آر. مارتین بیشتر ساعات روز را با نوشتن می‌گذراند

خالق مجموعه‌ی ترانه‌ی یخ و آتش

جرج آر. آر. مارتین خالق مجموعه‌ی ترانه‌ی یخ و آتش با انتشار یک پست جدید در وب سایت خود، از کار روی رمان ششم در ایام قرنطینه خبر داد.

جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) در سال ۱۹۹۱ میلادی تصمیم گرفت تمرکز خود را از نوشتن داستان‌های کوتاه به رمان‌نویسی تغییر دهد. همین اتفاق باعث شد تا رمان بازی تاج و تخت (Game of Thrones) از مجموعه‌ی ترانه‌ی یخ و آتش (A Song of Ice and Fire) در سال ۱۹۹۶ منتشر شود. این رمان از همان ابتدا بسیار مورد توجه قرار گرفت و موفق شد جایزه‌ی سالانه‌ی لوکس را از آن خود کند. مارتین تا سال ۲۰۱۱ چهار رمان دیگر از این مجموعه را نوشت و در حال حاضر هم روی رمان ششم تحت عنوان بادهای زمستان (The Winds of Winter) کار می‌کند. این نویسنده‌ی آمریکایی قصد دارد پس از این، روی رمان هفتم کار کند که پایانی بر مجموعه خواهد بود.

جرج آر. آر. مارتین با انتشار یک پست از طریق وب سایت رسمی خود، از شرایطش در روزهای قرنطینه و همچنین روند پیشرفت ششمین رمان گفت. با توجه به متنی که او به اشتراک گذاشته، بیشتر ساعات روز را صرف نوشتن می‌کند تا بادهای زمستان بالاخره به سرانجام برسد:

اطلاع دارم که با در نظر گرفتن سن و شرایط فیزیکی‌ام، در گروه افراد بسیار آسیب‌پذیر به ویروس کرونا قرار دارم. فعلا حال و روزم خوب است. در یک شهر دورافتاده هستم و تنها یکی از افرادم در کنارم حضور دارد. در نتیجه، نه به شهر می‌روم و نه با کسی ملاقات می‌کنم.

حقیقت را باید گفت. هر روز می‌نویسم و ساعاتی را که در دنیای وستروس می‌گذراندم، بیشتر از ساعاتی است که به دنیای واقعی اختصاص می‌دهم. شرایط در هفت پادشاهی بسیار ترسناک شده است. البته به ترسناکی این روزهای ما نیست.

خالق مجموعه‌ی ترانه‌ی یخ و آتش در بخش دیگر پست خود به موضوعات دیگری پرداخت. طبق گفته‌های او، کلاس‌های فیلم و سریال، ورکشاپ‌های کودکان و همچنین Stagecoach Foundation تا بهبود شرایط تعطیل شده‌اند. این سازمان را جرج آر. آر. مارتین ایجاد کرد تا علاقه‌مندان به فیلم و سریال در ایالت نیو مکزیکو فرصت اشتغال در حوزه‌ی مورد علاقه‌ی خود را داشته باشند. سینمای شخصی و مستقل مارتین هم بسته شده است. البته این سینما بزرگ نیست و تنها ۵۰ نفر ظرفیت دارد.

شبکه‌ی HBO در حال حاضر روی سریال تلویزیونی House of the Dragon کار می‌کند که پیش درآمد Game of Thrones محسوب می‌شود. این سریال با اقتباس از رمان دو جلدی آتش و خون (Fire and Blood) در حال ساخت بوده و قرار است به خاندان تارگرین بپردازد. طبق اعلام کیسی بلویس (Casey Bloys) مدیر برنامه‌ریزی HBO این سریال احتمالا قبل از سال ۲۰۲۲ میلادی پخش نخواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا